Bücher: Reise und Ortgeschichte

Zahl der Lose: 248

A Csanádmegyei Régészeti és Történelmi Társulat évkönyve III. köt. 1902. Szerk.: Czinkotszky Márton. Bp., 1902, Hornyánszky Viktor, 99+1 p. Kiadói papírkötés, megviselt állapotban, az elülső borító levált, a fűzése laza, foltos. + Katona Imre: Csongrád város bibliográfiája. Szegedi Egyetemi Könyvtár kiadványai 32. sz. Szeged, 1954, (Csongrádmegyei Nyomdaipari Vállalat-ny.), 42+2 p. Kiadói papírkötés, foltos borítóval. Megjelent 500 példányban.
19113.

Rufpreis:
1 800 HUF

A Tatai - Kegyesrendi Reálgimnázium értesítője az 1924-25. tanév végén. Közli: Magas Mihály. Tata, 1925, Turul, 30 p. Papírkötés, aláhúzásokkal és bejegyzésekkel, foltos.
19114.

Rufpreis:
1 600 HUF

A Borsod - Miskolczi Közművelődési és Muzeum Egyesület 1901., 1905-1906. évkönyve. Szerk.: Dr. Szentpáli István, Balogh Bertalan. Miskolc, Forster, Klein és Ludvig - Szelényi és Társa, 94 p.; 1+167 p. Kiadói papírkötések, az első kötet sérült gerinccel, a második kötet foltos, sérült borítóval, sérült, javított gerinccel és sérült kötéssel, foltos címlappal.
19115.

Rufpreis:
1 800 HUF

19116.

Rufpreis:
1 600 HUF

Woerl, Leo: Führer durch Venedig und Umgebung. Woerl's Reisehandbücher. Leipzig, é.n. (cca 1900), Woerl's Reisebücher-Verlag. Fekete-fehér képekkel, hirdetésekkel, egy kihajtható térképpel. Német nyelven. Kiadói tűzött papírkötés, egy hiányzó térképpel
19117.

Rufpreis:
1 600 HUF

Andor Mihály - Hidy Péter: Város-szövevény. Kazincbarcika felfejtése. (Bp., 1986), Művelődéskutató Intézet. Kiadói papírkötés. Megjelent 1000 példányban.
19118.

Rufpreis:
1 200 HUF

Sztrémi Zsuzsanna szerk.: Hollókő. A világörökség. h.n., 2002, Hollókőért Közalapítvány, kartonált papírkötés, többnyelvű bevezetővel. Hollókő tárgyi kultúrájával és mindennapjaival kapcsolatos színes fotókat tartalmazó kiadvány.
19119.

Rufpreis:
1 600 HUF

Csáki Tamás (szerk.): Szerb székesegyház a Tabánban - Az eltűnt Rácváros emlékezete - kiállítási vezető. Bp., 2018, Szerb Intézet, papírkötés.
19120.

Rufpreis:
1 800 HUF

Venedig und seine Umgebung. Praktischer Führer für den Fremden. Mailand-Venedig, é.n. (cca 1920), A. Scrocchi, XVI+204 p.+ 1 (Velence kihajtható térképe) t. Német nyelven. Kiadói papírkötés, sérült borítóval, kissé hiányos gerinccel.
19121.

Rufpreis:
1 600 HUF

Kristó Gyula: Olvasókönyv Békés megye történetéhez 1.: A honfoglalástól 1715-ig. Forráskiadványok a Békés Megyei Levéltárból 1. Békéscsaba, 1967, Békés m. Tanács Művelődési Osztálya. Kiadói papírkötés. Megjelent 1000 példányban.
19122.

Rufpreis:
1 600 HUF

19123.

Rufpreis:
1 600 HUF

Bán Márton: Bolyongás Európában. Bp.,1944, Kir. Magyar Egyetemi Nyomda. 165 p + egészoldalas fénykép felvételek Kiadói papírkötés, jó állapotban
19124.

Rufpreis:
1 200 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF