Bücher: Reise und Ortgeschichte

Zahl der Lose: 248

Kováts Zoltán: Somogy megye népessége a XVII-XVIII. század fordulóján. DEDIKÁLT! Somogyi Almanach 12. sz. Kaposvár, 1969, Somogy m. Nyomdaipari Vállalat, 52+4 p. Kiadói papírkötés, az utolsó lap és a hátsó borító foltos. Megjelent 700 példányban. + Fallenbüchl Zoltán: Somogy megyei diákok a XVIII. század derekán. Levéltári Évkönyv 2. Kaposvár, 1971., nyn., 85-90 p. Kiadói papírkötés, foltos.
19101.

Rufpreis:
1 800 HUF

Kuntár Lajos: A szombathelyi könyvnyomdászat története. Szombathely, 1937, Pável Ágoston Néprajzi Munkaközösség, 85+1 p. Kiadói félvászon-kötés, sérült kiadói papír védőborítóban.
19102.

Rufpreis:
1 600 HUF

Gazdag László: Régi vízfolyások és elhagyott folyómedrek Orosháza környékén. Különlenyomat az orosházi Szántó Kovács Múzeum évkönyvéből. Orosháza, 1960, Szántó Kovács Múzeum, 257-306 p.+2 (térképek) t. Kiadói papírkötés.
19103.

Rufpreis:
1 800 HUF

A Hazáért. Borsod megye történelmi múltja. [Miskolc],(1954.), Hazafias Népfront Borsodmegyei Bizottsága, (Miskolc,Borsodmegyei Nyomdaipari Vállalat-ny.), 101 p. Kiadói papírkötés, foltos borítóval. Megjelent 2000 példányban.
19104.

Rufpreis:
1 600 HUF

Weisz Gábor: Válogatás Vác város helytörténeti irodalmából. Készült Vác alapításának 900 éves évfordulójára. Összeáll.: - -. Vác, 1974, Vác Városi Tanács VB. Művelődési Osztálya, 41 p. Kiadói papírkötés.
19105.

Rufpreis:
1 600 HUF

Molnár Mátyás: Tízéves a Vay Ádám Múzeum. Vaja, 1974,Vay Ádám Múzeum,20 p. Kiadói papírkötés, kissé foltos borítóval.
19106.

Rufpreis:
1 600 HUF

Vörös Márton: Pécsi tűzoltóság a XVIII. században. DEDIKÁLT! Különlenyomat: a Pécs Szab. Kir. Város "Majorossy Imre Múzeumának" 1939-1940. évi értesítőjéből. Pécs, 1940, Pécs Szab. Kir. Város "Majorossy Imre Múzeuma, 70-85 p. Papírkötés, az elülső borító hiányzik, a gerinc mentén sérüléssel, gyűrődésnyomokkal, kissé foltos.
19107.

Rufpreis:
1 800 HUF

Angyal Endre : Lackner Kristóf és a barokk humanizmus kezdetei. A "Soproni Szemle" kiadványai 161. sz. VIII. évf. 1944. 1. sz. Sopron, 1944, Röttig Romwalter, 18 p. Kiadói papírkötés, az elülső borító hiányos, foltos.
19108.

Rufpreis:
1 400 HUF

Békéscsaba városképi és műemléki vizsgálata. Bp., 1951, Múzeumok és Műemlékek Országos Központja, 6+5+1+2+9+1+6+7+1+6+4 p. Papírkötésben, két lap szélén szakadásokkal, sérült gerinccel.
19109.

Rufpreis:
1 800 HUF

Szolnok városképi és műemléki vizsgálata. Bp., 1951, Múzeumok és Műemlékek Országos Központja, 1+3+5+1+2+9+1+6+3+1+6+2+2 p. Kiadói papírkötés, foltos borítóval, a gerincen apró sérülésekkel, az elülső borítón bejegyzéssel.
19110.

Rufpreis:
1 800 HUF

Schönherr Gyula dr. emlékezete. A ,,Schönherr Gyula dr. emléktábla" leleplezése alkalmából kiadja özv. Schönherr Antalné. Bp., 1910., Franklin, 1 t. + 65 p. Papírkötés, borító nélküli példány..   Schönherr Gyula (1864-1908) nagybányai történész, levéltáros.
19111.

Rufpreis:
1 600 HUF

Hódmezővásárhely városképi és műemléki vizsgálata. Bp., 1951, Múzeumok és Műemlékek Országos Központja, 6+7+1+2+7+1+6+3+1+6+4 p. Papírkötésben, sérült gerinccel és kötéssel, a borítón bejegyzéssel.
19112.

Rufpreis:
1 800 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF