Bücher: Reise und Ortgeschichte

Zahl der Lose: 248

Sárréti Írások. Néprajzi és helytörténeti antológia. Szerk.: Miklya Jenő. Szeghalom, 1965, Szeghalom Község Tanácsa. Fekete-fehér illusztrációkkal. Kiadói papírkötés, hiányos, sérült kiadói papír védőborítóban. Megjelent 1500 példányban. Ritka!
19065.

Rufpreis:
2 800 HUF

Ludwig Finckh: Biskra mit 5 Bildern. Dedikált / with autograph dedication Stuttgart, 1920. Deutsche Verlags Anstalt. Kiadói papírkötésben minimális sérüléssel
19066.

Rufpreis:
2 800 HUF

Ráczi Győző - Varga Péter: Gömöri tájakon. Múzeumi Könyvtár 4. Szerkesztő: Bodnár Mónika. Putnok, 1997. Fekete-fehér fotókkal illusztrált.
19067.

Rufpreis:
2 000 HUF
10

Halász Gyula: Öt világrész magyar vándorai. Magyar fölfedezők Benyovszkytól napjainkig. Bp.,1937, Grill Károly. Második kiadás. Fekete-fehér fotókkal és térképekkel illusztrált. Kiadói aranyozott egészbőr-kötés, kis kopásnyomokkal.
19068.

Rufpreis:
3 000 HUF

Vegyes osztrák és olasz idegenforgalmi prospektus tétel, 7 db., közte osztrák (4 db tiroli, 2 db stájer), és olasz (Ferrara), az egyik foltos.é
19069.

Rufpreis:
1 400 HUF

Posta és Távközlési Múzeumi Alapítvány Évkönyve 2001. Bp., 2002, Posta és Távközlési Múzeumi Alapítvány. Kiadói kartonált kötés, jó állapotban.
19070.

Rufpreis:
1 800 HUF

Cassius: Magyarország fővárosa. Budapest leírása, képekkel. Bp., én., Helikon. Az 1866-os Heckenast-féle kiadás reprint kiadása. Fekete-fehér illusztrációkkal. Kiadói egészvászon-kötésben.
19071.

Rufpreis:
2 400 HUF

Lovassy Andor: Francia írások Székesfehérvárról (1502-1936). DEDIKÁLT! Székesfehérvár, 1939, Szerzői, (Pannonia-ny.), 32 p. Kiadói papírkötés, a dedikációban a nevet kisatírozták. + Marosi Arnold: Székesfehérvár műemlékei. Kiadja: Fejérvármegyei és Székesfehérvári Múzeumegyesület. Székesfehérvár, 1927, Debreczenyi István-ny., 4, p. Korabeli reklámokkal. Kiadói papírkötésben.
19072.

Rufpreis:
2 000 HUF

Vecsey Lajos: A szombathelyi királyi líceum alapítása és első évei. 1793-1808. Specimina Dissertationum Facultatis Philosophiae Regiae Hungaricae Unveristatis Elisabethinae Quinqeecclesiensis 55. Szombathely, 1934, Vasvm. Múzeumok Barátainak Egyesülete, (Marineum-ny.),93+3 p. Különlenyomat a Vasi Szemle I-II. (1934-35.) Kiadói papírkötés, az elülső és hátsó borító leszakadt, de ezt leszámítva jó állapotban.
19073.

Rufpreis:
2 000 HUF

Vegyes Győrrel kapcsolatos tétel, 3 db:   Németh Ambrus: A győri királyi tudomány-akadémia története III. rész. 1806-1850. Győr, 1904, Győregyházmegye Könyvsajtója, 135+5 p. Kiadói papírkötés, szakadozott, sérült borítóval, sérült, részben hiányos, foltos gerinccel. Felvágatlan lapokkal.;   Németh Ambrus: Szent Kamill - rendi szerzetesek Győrött. (1761 - 1786). Szent István-Társulat Tudományos és Irodalmi Osztályának Felolvasó Üléseiből 91. sz. Bp., 1915, Szent-István-Társulat, 35+1 p. Kiadói papírkötés, szakadt, foltos borítóval. Felvágatlan lapokkal.;   H. Pálfy Ilona: Győr. sz. kir. város az 1828. évi összeírás megvilágításában. Különlenyomat. Bp., 1934, Hornyánszky Viktor-ny., 10 p. Papírkötés, foltos.
19074.

Rufpreis:
2 800 HUF

Nógrádi képcsarnok. Nógrádi Irodalmi Ritkaságok 3. Salgótarján, 1984., Nógrádi Sándor Múzeum Baráti Köre, 62 p. Kiadói papírkötés. Számozott (695./1000) példány.
19075.

Rufpreis:
2 000 HUF

Finály Gábor: Kolozsvár. "Uránia" Népszerű Tudományos Felolvasások 100. Bp., 1910., Hornyánszky Viktor, 20+4 p. Kiadói papírkötés, borítóhiánnyal, az első és az utolsó lap levált. Ritka!
19076.

Rufpreis:
2 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF