Bücher: Reise und Ortgeschichte

Zahl der Lose: 248

3 db útikönyv Gink Károly fotóival: Grúzia. Kincsek, várak, kolostorok.; Üzbegisztán. Bokhara, Szamarkand, Khiva.; Azerbajdzsán. Paloták, tornyok, mecsetek. Bp., 1973-1976, Corvina. Egészoldalas, fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötés, kissé sérült kiadói papír védőborítóban.
19040.

Rufpreis:
5 000 HUF

19042.

Rufpreis:
5 000 HUF

Dr. Endes Miklós: Csík-, Gyergyó-, Kászon-székek (Csík megye) földjének és népének története 1918-ig. Bp.,1994, Akadémiai Kiadó. Reprint kiadás. Kiadói félvászon-kötés.
19043.

Rufpreis:
4 800 HUF
13,01
15,00

Paléologue, Maurice: Róma. Ford. és a képanyagot berendezte: Supka Géza. Bp., [1930], Genius, 324 p. Egészoldalas, fekete-fehér képekkel illusztrálva. Átkötött félvászon-kötésben, kissé kopottas borítóval, tulajdonosi bélyegzővel, helyenként kissé foltos, néhány lap széle kissé sérült.
19044.

Rufpreis:
4 000 HUF

Turisták Lapja - 50 esztendő (1888-1938). 50. évf. 12. sz., 1938. december + Név- és tárgymutató a Turisták Lapja 1-50. évfolyamához (1888-1938). Összeáll.: Papp László. [Egy kötetben]. Bp., 1939, Magyar Turista Egyesület, 1 sztl. lev.+ 503-876 p.; 54 p. Kiadói papírkötés, sérült, szakadt borítóval.
19045.

Rufpreis:
4 000 HUF

Kiss Lajos: Földrajzi nevek etimológiai szótára. I-II. köt. (A-K, L-Zs). Bp., 1988, Akadémiai Kiadó. Negyedik, bővített és javított kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
19046.

Rufpreis:
3 000 HUF

A Szovjetunió. Szerkesztette: Bolgár Elek. I. kötet. [Unicus, nem jelent meg több kötet.] Budapest, 1946. Athenaeum Kiadó (ny.) 567 + [1] p. + 49 t. (16 színes, 33 kétoldalas) + 1 térkép (színes, kihajtható). Egyetlen kiadás. A Bolgár Elek újságíró, jogász szerkesztésében megjelent földrajzi-néprajzi tanulmánykötet a Szovjetunió földrajzát, néprajzát részletezi, az első részben gazdasági, politikai kitérőkkel - a kötet azonban elsősorban a meglehetősen sok kultúrából összeálló ország különféle népeinek kultúráját mutatja be a nagyorosztól a kirgizig, az észttől a jakutig, a grúztól az ukránig, a tatártól a vogulig. Az utolsó fejezet a magyar és uráli népek néprajzának motivikus rokonságát elemzi ősmesterségekben, népdalkincsben, díszítő motívumokban. Oldalszámozáson belül számos néprajzi ábrával. Az illusztrációk Csikós-Tóth András munkái, a tanulmányokat Bulla Béla, Ortutay Gyula, Mendöl Tibor, Balassa Iván, Márkus Mihály és Vargyas Lajos írták. (Nagy népek élete sorozat, I. kötet.) Aranyozott kiadói félvászon kötésben, az első kötéstáblán aranyozott szovjet címerrel. Jó példány.
19047.

Rufpreis:
3 000 HUF

19048.

Rufpreis:
5 000 HUF

19049.

Rufpreis:
2 000 HUF

Kopár István - Kihívás I-II. - A Szilas-pataktól a Connecticut-folyóig Bp., 2015. Szerzői. Kiadói papírkötésben. DEDIKÁLT!
19050.

Rufpreis:
3 400 HUF
9,21
10,63

19051.

Rufpreis:
1 400 HUF

19052.

Rufpreis:
1 600 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF