Tóth Béla: A magyar anekdotakincs. I-IV. + VI kötetek (5 db), Thesaurus Anecdoton Hungarorum. Gyűjtötte és magyarázza: - - . Mühlbeck Károly rajzaival. Bp., é.n. (cca 1900), Singer és Wolfner., Kiadói aranyozott, festett, illusztrált egészvászon-kötések, festett lapélekkel, kopásokkal + hozzá Tóth Béla: Mendemondák. A világtörténet furcsságai. Bp., 1907. Athenaeum. 410p. Kiadói vászonkötésben.
Jósika Miklós 2 műve (10 kötetben): A két barát I-IV. köt.; Második Rákóczi Ferencz I-VI. köt. Jósika Miklós Ujabb Regényei I-X. Pest, 1860-1861, Heckenast Gusztáv. Első kiadás. Kiadói papírkötés, változó állapotban, többségében sérült, szétváló borítóval / fűzéssel, helyenként foltos lapokkal.
Lengyel Balázs 7 műve. Mindegyik a szerző, Lengyel Balázs (1918-2007) Széchenyi-díjas műkritikus, író által Mohás Lívia (1928-2024) pszichológus, József Attila-díjas író részére DEDIKÁLT példány. Két Róma. Esszék. Bp., 1995, Balassi. Kiadói papírkötés.; Két sorsforduló. Válogatott esszék. Bp., 1998, Balassi. Kiadói papírkötés.; Ki találkozik önmagával? Tanulmányok, emlékezések, naplójegyzetek. Bp.,2001,Széphalom. Kiadói papírkötés.; Visszatérés. Esszék, tanulmányok. Pécs,1990,Jelenkor. Kiadói papírkötés.; Hagyomány és kísérlet. Elvek és utak. Bp.,1972,Magvető. Kiadói egészvászon-kötés.; Egy magatartás története. Esszék. Bp.,1986,Magvető. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.; Zöld és arany. Válogatott esszék. Bp., 1988, Magvető. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.;
Nemes Nagy Ágnes: Az élők mértana I-II. Prózai írások. Bp., 2004, Osiris. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóval, II. kötet védőborítóján apró sérüléssel, máskülönben jó állapotban.