Mohás Lívia (1928-2024) pszichológus, József Attila-díjas író hagyatékából származó, nagyrészt a részére DEDIKÁLT könyv tétel, 23 db. Változó, nagyrészt jó állapotban De közte egy ázott, foltos is (részben összeragadt lapokkal, rossz állapotban.)
Sinka István: Balladáskönyv. [Versek.] Muhoray Mihály képeivel. Budapest, 1943. Magyar Élet kiadása (Pesti Lloyd-nyomda). 64 p. Első kiadás. Sinka István (1897-1969) költő, író köteteit 1939-től Püski Sándor Magyar Élet Kiadója adta ki, verseskötetében a költő legerősebb műfajának, a balladában alkot emlékezetes szövegeket. Oldalszámozáson belül Muhoray Mihály színes rajzaival gazdagon illusztrálva. Tezla 3271. Aranyozott gerincű, illusztrált kiadói félvászon kötésben, színes, illusztrált, enyhén sérült kiadói védőborítóban. Jó példány.
Keresztury Dezső: Így élt Arany János. (Verses dedikációval.) (Budapest, 1987). Móra Ferenc Könyvkiadó (Dabasi Nyomda). 215 + [9] p. Dedikált: ,,Ez kis-Arany, / bár benne van / az egész: - / tedd el a gyermek / értelemnek, / ha serdül benne az ész! // Dr. Horváth Istvánéknak szeretettel: Keresztury Dezső. 88. nov. 15." Oldalszámozáson belül gazdag szövegközti fotóanyaggal kísért pályakép és életrajz. A munka első kiadása 1974-ben jelent meg, példányunk a negyedik kiadásból való. (Így élt sorozat.) Prov.: Horváth István (sz. 1943) közgazdász, diplomata, nagykövet. A közgazdász szerző 1966-tól a külkereskedelemben dolgozott, 1979-től az MSZMP Gazdaságpolitikai Bizottságának tagja, 1983-tól hágai, 1984-1991 között bonni nagykövet, majd Horn Gyula külpolitikai tanácsadója. Színes, illusztrált kiadói kartonkötésben. Jó példány.
Széchenyi Ágnes: Lélegzetvétel. Válasz 1946-1949. A szerző, Széchenyi Ágnes (1957-) irodalomtörténész, sajtótörténész, kritikus által Mohás Lívia (1928-2024) pszichológus, József Attila-díjas író részére DEDIKÁLT példány. Bp.,2009.,Arguemntum. Kiadói papírkötés.
Rimay János: Rimay János összes művei. Összeállította Eckhardt Sándor. Budapest, 1955. Akadémiai Kiadó (ny.) 469 + [3] p. + 15 t. + 2 melléklet (kihajtható hasonmás). Egyetlen kiadás. Rimay János (1570 körül - 1631) költő, politikus, zsoltárfordító, a késő reneszánsz kiemelkedő íróegyénisége, Bocskai diplomatája, később Bethlen Gábor híve, a magyar reformáció zsoltárfordítóinak egyike. Bőséges jegyzetanyaggal készült kritikai szövegkiadásunk közli Rimay János bőséges humanista és diplomáciai levélváltását latin és magyar nyelven, a latin szövegek magyar fordítását is közölve. Levelei bizonyságul szolgálnak arra, hogy a költő a 17. század elejének számos tudósával és politikusával kapcsolatot tartott, felekezeti hovatartozástól függetlenül, diplomáciai szolgálata pedig révén pedig az erdélyi és a Habsburg-udvar világába is bepillanthatunk. Életében egyedül az általa személyesen is ismert Balassi Bálint tiszteletére írt gyászvers-ciklusa jelent meg. A kötetet Klaniczay Tibor és Szauder József lektorálták. Kötetünk Rimay János életművének mindmáig egyetlen kritikai kiadása. Tezla 3159. Aranyozott gerincű, vaknyomásos kiadói egészvászon kötésben. Jó példány.
Szentkuthy Miklós: Bezárult Európa. Sajtó alá rendezte: Tompa Mária. Benne a a szerkesztő, a Szentkuthy-hagyaték kezelője, Tompa Mária (1936- ) kettős dedikációjával, közte Mohás Lívia (1928-2024) pszichológus, József Attila-díjas író részére szóló DEDIKÁCIÓVAL, dátumozott példány. Bp., 2000, Európa. Első kiadás. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban, benne Mohás Lívia aláhúzásaival.