Ifj. Fazekas László: Tollal és szóval. (Dedikált!) Solt, 2008, szerzői kiadás. Kiadói kartonált papírkötés. Megjelent 1000 példányban. A szerző által dedikált példány.
Fekete István: Vuk. Csergezán Pál rajzaival. Bp., 1967, Móra. Második kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, jó állapotban, minimálisan sérült kiadói papír védőborítóban.
Fekete István: Bogáncs I.-II. (egy kötetben). Kincses Könyvek. Bp., 1965, Szépirodalmi. Szántó Piroska rajzaival illusztrált. Kiadói félvászon-kötés, kissé laza kötéssel, néhány lap tetején apró foltokkal.
Szepessy Ilona: Grubenfelsi Gruber Károly Antal, hazai német író élete és irodalmi működése. Székesfehérvár, 1918, Egyházmegyei Könyvnyomda, 4+121 p. Kiadói papírkötés, foltos borítóval, a könyvtest nagyrészt elvált a borítótól.
Gergely Ferenc - Jósvay Gábor - Szkalka Lajos: Magyar nyelvkönyv. A katholikus elemi népiskolák III. osztálya számára. Vezényi Elemér. Bp., 1936, Szent István-Társulat, 55+1 p. Átkötött félvászon-kötés, kissé kopott borítóval, a gerincen apró sérülésekkel.
Bakos József: A magyar Comenius (Komensky)-irodalom II. Die Ungarische Comenius (Komensky) literatur II. Sárospataki Rákóczi Múzeum Füzetei 12-13. Sárospatak, 1957, (Borsodmegyei Nyomdaipari Vállalat-ny.), 64 p. Kiadói papírkötés. Megjelent 1200 példányban.
A Magyar Nemzeti Múzeum Könyvtárának magyar történeti és irodalomtörténeti kiállítása. Oklevelek és levelek. - Codexek. - Régi magyar nyomtatványok. - Latin és német nyomtatványok. -Arczképek és csataképek. Különlenyomat a "Magyar Könyv-Szemlé"-ből. Bp., 1877, Weiszmann Testvérek, 4+60 p. Kiadói papírkötés, a borító foltos, az elülső borító leszakadt.
Kunszabó Ferenc: A halál pillanatai. A szerző Kunszabó Ferenc (1932-2008) író, szociográfus által Győrffy Lászlónak dedikált! H.n., 1989, Szerzői. Kiadói papírkötésben.