Abonyi Árpád: Miklós vitéz. Világverő Mátyás király első ágyúhőse. Regényes elbeszélés. Bp., 1913., Athenaeum, 118 p.+5 (fekete-fehér képtáblák) t. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kopott borítóval, foltos lapokkal, egy hiányzó táblával.
Ilkei Csaba: Nem hallgathatunk! Avagy: A Südi-jelenség. Bp., 1985, Népszava. Első kiadás. Kiadói papírkötés. A szerző, Ilkei Csaba (1939- ) újságíró, televíziós személyiség, politikus, országgyűlési képviselő által Jávori Béla (1931-2008) újságíró, főszerkesztő, fotóművész részére DEDIKÁLT példány.
Laczkó András: Vonások Bródy Sándor arcképéhez. Tanulmányok. Békéscsaba, 1987, Új Auróra, 67+(1) p. Kiadói papírkötés. Számozott (69./500), a szerző, Laczkó András által Jávori Béla (1931-2008) újságíró, főszerkesztő, fotóművész részére DEDIKÁLT példány.
1971 Féjja Sándor: A "Fényes szelek" attitűd és identifikációs vizsgálata. Különlenyomat, 171-216 p. A szerző, Féjja Sándor (1940-) fotó- és filmkutató pszichológus, filmtörténész által DEDIKÁLT példány.
Odisszeasz Elitisz: A nappal születése. Vál., az utószót és a jegyzeteket írta: Szabó Kálmán. Ford.: Képes Géza, Papp Árpád, Szabó Kálmán, Székely Magda. Bp., 1981, Európa. Kiadói papírkötés. Megjelent 1700 példányban. A kötet egyik fordítója, Papp Árpád (1937-2010) költő, irodalomtörténész, műfordító által Jávori Béla (1931-2008) újságíró, főszerkesztő, fotóművész részére DEDIKÁLT.
Fodor András: A barátság bére. Tizenkét vers. Lipták Pál illusztrációival. Békéscsaba, 1974., Megyei Könyvtár, 4 sztl. lev. Első kiadás. Kiadói papírkötés. Számozott (161/250), a szerző Fodor András (1929-1997) Kossuth-díjas költő, műfordító által ALÁÍRT példány.
Trócsányi Zoltán: Kirándulás a magyar multba. Bp., 1937, Kir. M. Egyetemi Nyomda. Számos fekete-fehér illusztrációval. Kiadói félbőr-kötés, minimálisan sérült borítóval és gerinccel.
Sőtér István: Fellegjárás. Regény. A szerző, Sőtér István (1913-1988) Kossuth-díjas író, irodalomtörténész által DEDIKÁLT példány. Bp., 1939., Kir. M. Egyetemi Nyomda. Első kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé foltos lapokkal.
Szapudi András 2 db DEDIKÁLT könyve: Nyárfakórus. Bp., 1978, Kozmosz Könyvek. Első kiadás. Kiadói papírkötés. + Vadkan a felhőben (válogatott elbeszélések). Siófok, 1999, Smaragdpress. Első kiadás. Kiadói papírkötés, a hátsó borító sarkán törésnyommal. Mindkettő a szerző, Szapudi András (1939-2001) által Jávori Béla (1931-2008) újságíró, főszerkesztő, fotóművész részére DEDIKÁLT.