Bücher: Andere kuriositäten

Zahl der Lose: 511

Abonyi Árpád: Miklós vitéz. Világverő Mátyás király első ágyúhőse. Regényes elbeszélés. Bp., 1913., Athenaeum, 118 p.+5 (fekete-fehér képtáblák) t. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kopott borítóval, foltos lapokkal, egy hiányzó táblával.
21225.

Rufpreis:
2 800 HUF

Ilkei Csaba: Nem hallgathatunk! Avagy: A Südi-jelenség. Bp., 1985, Népszava. Első kiadás. Kiadói papírkötés. A szerző, Ilkei Csaba (1939- ) újságíró, televíziós személyiség, politikus, országgyűlési képviselő által Jávori Béla (1931-2008) újságíró, főszerkesztő, fotóművész részére DEDIKÁLT példány.
21226.

Rufpreis:
1 200 HUF

Laczkó András: Vonások Bródy Sándor arcképéhez. Tanulmányok. Békéscsaba, 1987, Új Auróra, 67+(1) p. Kiadói papírkötés. Számozott (69./500), a szerző, Laczkó András által Jávori Béla (1931-2008) újságíró, főszerkesztő, fotóművész részére DEDIKÁLT példány.
21227.

Rufpreis:
1 400 HUF

1971 Féjja Sándor: A "Fényes szelek" attitűd és identifikációs vizsgálata. Különlenyomat, 171-216 p.  A szerző, Féjja Sándor (1940-) fotó- és filmkutató pszichológus, filmtörténész által DEDIKÁLT példány.
21228.

Rufpreis:
3 000 HUF

Odisszeasz Elitisz: A nappal születése. Vál., az utószót és a jegyzeteket írta: Szabó Kálmán. Ford.: Képes Géza, Papp Árpád, Szabó Kálmán, Székely Magda. Bp., 1981, Európa. Kiadói papírkötés. Megjelent 1700 példányban. A kötet egyik fordítója, Papp Árpád (1937-2010) költő, irodalomtörténész, műfordító által Jávori Béla (1931-2008) újságíró, főszerkesztő, fotóművész részére DEDIKÁLT.
21229.

Rufpreis:
2 000 HUF

Fodor András: A barátság bére. Tizenkét vers. Lipták Pál illusztrációival. Békéscsaba, 1974., Megyei Könyvtár, 4 sztl. lev. Első kiadás. Kiadói papírkötés.   Számozott (161/250), a szerző Fodor András (1929-1997) Kossuth-díjas költő, műfordító által ALÁÍRT példány.
21230.

Rufpreis:
4 000 HUF

Trócsányi Zoltán: Kirándulás a magyar multba. Bp., 1937, Kir. M. Egyetemi Nyomda. Számos fekete-fehér illusztrációval. Kiadói félbőr-kötés, minimálisan sérült borítóval és gerinccel.
21231.

Rufpreis:
2 000 HUF

21232.

Rufpreis:
2 000 HUF

21233.

Rufpreis:
4 000 HUF

Sőtér István: Fellegjárás. Regény. A szerző, Sőtér István (1913-1988) Kossuth-díjas író, irodalomtörténész által DEDIKÁLT példány. Bp., 1939., Kir. M. Egyetemi Nyomda. Első kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé foltos lapokkal.
21234.

Rufpreis:
4 000 HUF

Szapudi András 2 db DEDIKÁLT könyve: Nyárfakórus. Bp., 1978, Kozmosz Könyvek. Első kiadás. Kiadói papírkötés. + Vadkan a felhőben (válogatott elbeszélések). Siófok, 1999, Smaragdpress. Első kiadás. Kiadói papírkötés, a hátsó borító sarkán törésnyommal. Mindkettő a szerző, Szapudi András (1939-2001) által Jávori Béla (1931-2008) újságíró, főszerkesztő, fotóművész részére DEDIKÁLT.
21235.

Rufpreis:
1 600 HUF

21236.

Rufpreis:
1 800 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF