Bücher: Andere kuriositäten

Zahl der Lose: 511

21396.

Rufpreis:
3 200 HUF
8,67
10,00

Zdeněk Mlynář: A Kreml felől jő a fagy. Ford.: Dénes Gyula. Bp., 1987, AB Független Kiadó. Első magyar nyelvű kiadás. Szamizdat kiadás. Kiadói papírkötés,
21397.

Rufpreis:
3 000 HUF

Jókai Anna: Az ifjú halász és a tó. Összegyűjtött novellák. A szerző, Jókai Anna (1932-2017) a Nemzet Művésze címmel kitüntetett, kétszeres Kossuth-díjas és József Attila-díjas író- és költőnő által Mohás Lívia (1928-2024) pszichológus, József Attila-díjas író részére DEDIKÁLT példány! Bp.,1992, Szépirodalmi. Kiadói kartonált papírkötés.
21398.

Rufpreis:
3 000 HUF

Molnár Ferenc: Útitárs a száműzetésben. Jegyzetek egy önéletrajzhoz. Kárpáti Aurél bevezető tanulmányával. Ford. Stella Adorján. (Bp. 1958.) Táncsics. 357 l. A borítót Szecskó Tamás és Varga Imre tervezte. Kiadói félvászon-kötésben, eredeti papírborítóval
21399.

Rufpreis:
1 600 HUF

21400.

Rufpreis:
1 600 HUF

Macue Basó: Százhetven haiku. Ford.: Fodor Ákos. Bp., 1998, Terebess. Kiadói papírkötés, újszerű, szép állapotban
21401.

Rufpreis:
3 200 HUF
8,67
10,00

Fankhauser, Alfred: Magie. Versuch einer astrologischen Lebensdeutung. Zürich-Leipzig, (1934). Orell Füssli Verlag. 250 + [2] p. Első kiadás. Alfred Fankhauser (1890-1973) svájci író, költő, drámaíró, műfordító, baloldali újságíró és asztrológus. A tanár végzettségű szerző 1924-ben ismerkedett meg az asztrológiával, melyet értelmezése szerint egyfajta kozmikus szintű pszichológiának kell tekinteni. Élete során négy kötetet adott ki a témában, mintegy melléktevékenységként újságírói és drámaírói pályája mellett. 1937-ben kiadott mágiamonográfiájában a nyugati okkult praktikák történeti és kortárs módszereit tekinti át. Feliratozott kiadói egészvászon kötésben, színes, illusztrált kiadói védőborítóban. Jó példány.
21402.

Rufpreis:
2 400 HUF

Brandler-Pracht, Karl: Die astrologische Diagnose und Prognose. Die Intepreation des Horoskops. Görlitz, 1938. Regulus-Verlag (Buchdruckerei und Verlagsanstalt Hermann Engelhardt, Grossschönau). 249 + [7] p. Karl Brandler-Pracht (1864-1939) osztrák asztrológus, számos asztrológus egyesület alapítója, okkult folyóiratok szerkesztője. Bámulatos népszerűséget elért köteteiben teozófiai alapozású asztrológiával kísérletezik. Példányunk a munka kilencedik lenyomatából származik. A címlapon régi tulajdonosi bélyegzés. (Astrologische Kollektion, Band 3.) Poss.: Takách Á. Harold egyetemi tanár. Feliratozott kiadói egészvászon kötésben. Jó példány.
21403.

Rufpreis:
2 400 HUF

Kemmerich, Max:  Das Weltbild des Mystikers. Leipzig-Wien-New York, 1926. Stein-Verlag (Gedruckt bei Vernay AG.) 374 + [2] p. Első kiadás. Maximilian Kemmerich (1876-1932) német kultúr- és művészettörténész. Tudományos munkássága mellett írt a világ első illusztrált fantasztikus folyóiratának, a horrorisztikus és fantasztikus elbeszéléseket közlő ,,Der Orhideengarten" című ponyvamagazinnak, illetve az 1920-as években nagy feltűnést keltettek ezoterikus-parapszichológiai értekezései. Az első előzéken Ex libris. Feliratozott kiadói egészvászon kötésben. Jó példány.
21404.

Rufpreis:
2 400 HUF

Ács Margit 2 műve. Mind a kettő a szerző, Ács Margit (1941-) Kossuth-díjas író, esszé- és tanulmányíró, műkritikus által Mohás Lívia (1928-2024) pszichológus, József Attila-díjas író részére DEDIKÁLT példány.   A hely hívása. Esszék, portrévázlatok, kritikák. Lakitelek, 2000, Antológia. Kiadói papírkötés.;  A gyanútlan utazó. Az esély. Kisregény. Bp., 1988, Magvető. Első kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.;
21405.

Rufpreis:
2 000 HUF

Csűrös Miklós 2 műve. Mind a kettő szerző, Csűrös Miklós (1944-2015) irodalomtörténész által Mohás Lívia (1928-2024) pszichológus, József Attila-díjas írónak DEDIKÁLT példány.   Költők, írók, mitológiák. Vízjel. Miskolc, 2004, Felsőmagyarország Kiadó. Kiadói papírkötés.;   Géniuszok - kortársak. Fülep Lajos - Kodolányi János - Költők prózája. Bp., 1995, Széphalom. Kiadói papírkötés, hullámos lapokkal.
21406.

Rufpreis:
2 000 HUF

21407.

Rufpreis:
1 600 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF