Alexander Perosa (szerk.): Epigrammaton liber Naldus Naldius Florentinus. Bp., 1943, K. M. Egyetemi Nyomda . 72p. Latin nyelven. Kiadói papírkötés, kissé sérült gerinccel, borító kissé foltos, felvágatlan példány.
Kaffka Margit: Állomások. Bp., 1917, Franklin-Társulat, 448 p. Első kiadás. Átkötött egészvászon-kötésben, sérült borítóval, helyenként kissé foltos lapokkal, tulajdonosi névbejegyzéssel és ex libris-szel.
Kodolányi János: A vas fiai. I-II. köt. Kodolányi János művei. Bp., [1940], Athenaeum, 359 p.; 355 p. Második kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, nagyrészt jó állapotban, a borítókon némi kopással.
Márai Sándor 2 műve: Mágia. Bp., 1941, Révai. Első kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, néhány kis ázásnyommal. + A hang. Sértődöttek I. köt. Bp., 1947, Révai. Első kiadás. Kiadói félvászon-kötés, kissé sérült, foltos borítóval.
Lengyel József: Újra a kezdet. [Regény.] (Dedikált.) Budapest, 1970. Magvető Könyvkiadó (Zrínyi Nyomda). 209 + [3] p. Első önálló kötetkiadás. Dedikált: ,,Szilvinek szeretettel Lengyel József. 70. X. 28". Lengyel József holokausztregénye először 1965-ban jelent meg, a szerző ,,Mit bír az ember" című kötetében. (Lengyel József Összes művei, 3. kötet.) Kiadói vászonkötésben, Hornyánszky Gyula rajzával illusztrált kiadói védőborítóban.