Csűrös Miklós 3 műve. Mind a kettő szerző, Csűrös Miklós (1944-2015) irodalomtörténész által Mohás Lívia (1928-2024) pszichológus, József Attila-díjas írónak DEDIKÁLT példány. Pokoljárás és bohóctréfa. Tanulmány Kálnoky Lászlóról. Bp., 1988,Magvető. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, foltos.; "Lesz idő hogy visszatérhet." Bp., 1994, Kráter. Kiadói papírkötés, foltos. Bertók László. Esszék. Kaposvár, 1995, Megyei és Városi Könyvtár. Kiadói papírkötés, foltos. Megjelent 500 példányban.
G. Donáth Blanka: "Fiadra hagyd örökül.." XX. századi memoár. A szerző, G. Donáth Blanka (1921-2015) pszichológus által Mohás Lívia (1928-2024) pszichológus, József Attila-díjas írónak DEDIKÁLT példány. hn., 2008, Papirusz Book. Kiadói papírkötés.
Ács Margit: Kontárok ideje. A szerző, Ács Margit (1941-) Kossuth-díjas író, esszé- és tanulmányíró, műkritikus által Mohás Lívia (1928-2024) pszichológus, József Attila-díjas író részére DEDIKÁLT példány. Bp., 2011, Helikon. Kiadói kartonált papírkötés.
Réz Pál: Harmonikus tépett lélek. - - videobeszélgetése Szentkuthy Miklóssal. A videobeszélgetés hanganyagát sajtó alá rendezte Tompa Mária. A szerkesztő, a Szentkuthy-hagyaték kezelője, Tompa Mária (1936- ) által Mohás Lívia (1928-2024) pszichológus, József Attila-díjas írónak szóló DEDIKÁCIÓVAL, kártyán, dátumozva. Bp.,[1994],Magvető. Kiadói papírkötés.
Ács Margit: Jeleneink és múltjaink. A szerző, Ács Margit (1941-) Kossuth-díjas író, esszé- és tanulmányíró, műkritikus által Mohás Lívia (1928-2024) pszichológus, József Attila-díjas író részére DEDIKÁLT példány. Vízjel sorozat. Miskolc,2006,Felsőmagyarország. Kiadói papírkötés.