Bárány Tamás 3 műve. Mind a három a szerző, Bárány Tamás (1922-2004) író, költő által Mohás Lívia (1928-2024) pszichológus, József Attila-díjas írónak DEDIKÁLT példány. A férfi Názáretból. Bp., 1997, Orpheusz.; Zsibvásár. Versek prózában. Bp., 2000, Hét Krajcár.; Válogatott novellák. Bp., 2000, Belvárosi Kiadó. Kiadói papírkötések.
Fáy András szépirodalmi összes munkái. III-IV. köt.: A Bélteky-ház. Tanregény. I-II. kötet. [Egybekötve.] Pest, 1844, Geibel Károly, 340+237 p. Kiadói félvászon-kötés, kopott borítóval, a hátsó táblán borítás egy része hiányzik, kissé sérült gerinccel, az első címlapon kis lyukkal, régi intézményi bélyegzésekkel, possessori bejegyzésekkel.
Diószeghy Tibor: Psssszt!... Riportok, leleplezések, szenzációk, amiket a napilapok nem irtak meg. 1. füzet. Szerk. és kiadja: - - . Bp., 1918, "Ujságüzem"-ny., 32 p. Kiadói tűzött papírkötés, sérült borítóval, néhány kissé sérült lappal.
Wilson, [George]: The Five Gateways of Knowledge. Sixth Edition. London, 1880. Macmillan and Co. (Printed by Robert Maclehose, Glasgow). 127 + [1] p. George Wilson (1818-1859) skót kémikus és természetvizsgáló, az edinburgh-i egyetem tanárának előadása az öt érzékszerv tapasztalásairól. A számos klasszikus szerzőt felvonultató érvelés eredetileg egyetemi előadásként hangzott el, a munka első kiadása még The Senses or The Five Gateways of Knowledge (Az érzékek avagy A tudás öt kapuja) címmel jelent meg, 1856-ban. A címoldallal szemközt egész oldalas illusztráció. A mű 1880. évi újrakiadásában ezoterikus jellegű kiadói kötéstáblát kapott. Az oldalszámozáson belüli címkép verzóján régi tulajdonosi bejegyzés, a címoldalon kézi dátumozás. Poss.: Gyöngyöshalászy Takách Zoltán [Gyöngyöshalászy Takách Zoltán magyar származású zongoraművész, zongoratanár és zeneszerző. A budapesti Zeneakadémián tanult művész az 1900-as évek első évtizedében magas rangú magyar diplomaták ajánlásával került az amerikai komolyzenei élet sodrába - az amerikai keleti part nagyvárosaiban, New Yorkban, Philadelphiában és az amerikai elit üdülőhelyein lépett fel, egyúttal magán zeneiskolát is fenntartott az Egyesült Államokban.] Aranyozott, illusztrált, vaknyomásos kiadói egészvászon kötésben. Körülvágatlan, jó példány.