Bücher: Andere kuriositäten

Zahl der Lose: 511

21456.

Rufpreis:
2 400 HUF

21457.

Rufpreis:
900 HUF
2,44
2,81

Jósika Miklós: Emlékirat. II. kötet [Négy kötetben teljes].  Pest, 1865. Heckenast Gusztáv. (2)+218+(1)p.; Első kiadás. Kiadói papírborítóval, fűzésnél szétvált.
21458.

Rufpreis:
900 HUF
2,44
2,81

21459.

Rufpreis:
2 400 HUF

21460.

Rufpreis:
1 000 HUF

Szigligeti [Ede] öszves színművei. V. füzet. Pasquil Eredeti vígjáték három felvonásban. [Pest] 1847, szerzői - (Beimel József). 87 p. Kiadói, foltos, papírborítóban, Lapok kijárnak.
21461.

Rufpreis:
1 000 HUF

Kiss József költeményei 1868-1881. 2. bőv. kiad. Bp., 1882, Grill Károly. Kiadói, aranyozott gerincű, enyhén kopottas félbőr kötésben, aranyozott lapszélekkel, jó állapotban.
21462.

Rufpreis:
2 000 HUF

Bárány Tamás 3 műve. Mind a három a szerző, Bárány Tamás (1922-2004) író, költő által Mohás Lívia (1928-2024) pszichológus, József Attila-díjas írónak DEDIKÁLT példány.   A férfi Názáretból. Bp., 1997, Orpheusz.;   Zsibvásár. Versek prózában. Bp., 2000, Hét Krajcár.;  Válogatott novellák. Bp., 2000, Belvárosi Kiadó.    Kiadói papírkötések.
21463.

Rufpreis:
2 400 HUF

Fáy András szépirodalmi összes munkái. III-IV. köt.: A Bélteky-ház. Tanregény. I-II. kötet. [Egybekötve.] Pest, 1844, Geibel Károly, 340+237 p. Kiadói félvászon-kötés, kopott borítóval, a hátsó táblán borítás egy része hiányzik, kissé sérült gerinccel, az első címlapon kis lyukkal, régi intézményi bélyegzésekkel, possessori bejegyzésekkel.
21464.

Rufpreis:
8 000 HUF

1839 Könyvek, többek között magyar és lengyel történelmi témájú könyvek árverési katalógusa! Korai bécsi árverési katalógus 61p. Fűzve, papírgerinccel
21465.

Rufpreis:
4 800 HUF
13,01
15,00

Diószeghy Tibor: Psssszt!... Riportok, leleplezések, szenzációk, amiket a napilapok nem irtak meg. 1. füzet. Szerk. és kiadja: - - . Bp., 1918, "Ujságüzem"-ny., 32 p. Kiadói tűzött papírkötés, sérült borítóval, néhány kissé sérült lappal.
21466.

Rufpreis:
2 000 HUF

Wilson, [George]:  The Five Gateways of Knowledge. Sixth Edition.  London, 1880. Macmillan and Co. (Printed by Robert Maclehose, Glasgow). 127 + [1] p.  George Wilson (1818-1859) skót kémikus és természetvizsgáló, az edinburgh-i egyetem tanárának előadása az öt érzékszerv tapasztalásairól. A számos klasszikus szerzőt felvonultató érvelés eredetileg egyetemi előadásként hangzott el, a munka első kiadása még The Senses or The Five Gateways of Knowledge (Az érzékek avagy A tudás öt kapuja) címmel jelent meg, 1856-ban. A címoldallal szemközt egész oldalas illusztráció. A mű 1880. évi újrakiadásában ezoterikus jellegű kiadói kötéstáblát kapott. Az oldalszámozáson belüli címkép verzóján régi tulajdonosi bejegyzés, a címoldalon kézi dátumozás.  Poss.: Gyöngyöshalászy Takách Zoltán [Gyöngyöshalászy Takách Zoltán magyar származású zongoraművész, zongoratanár és zeneszerző. A budapesti Zeneakadémián tanult művész az 1900-as évek első évtizedében magas rangú magyar diplomaták ajánlásával került az amerikai komolyzenei élet sodrába - az amerikai keleti part nagyvárosaiban, New Yorkban, Philadelphiában és az amerikai elit üdülőhelyein lépett fel, egyúttal magán zeneiskolát is fenntartott az Egyesült Államokban.]  Aranyozott, illusztrált, vaknyomásos kiadói egészvászon kötésben. Körülvágatlan, jó példány.
21467.

Rufpreis:
3 800 HUF
10,30
11,88

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF