Szelényi Ödön: A misztika lényege és jelentősége. Székfoglaló értekezés. (Dedikált.) Pozsony, 1912. Szerző - Wigand K. F. ny. 32 p. Dedikált: ,,Mély tisztelettel a szerző". Szelényi Ödön (1877-1931) filozófus, teológus, a pozsonyi evangélikus teológiai akadémia tanára. 1912. szeptember 11-én elhangzott székfoglaló értekezése a protestáns misztikus hagyomány filozófiai értelmezésének kérdését járja körül. Fűzbe, sérült, foltos kiadói borítóban, a gerincen papírcsíkkal megerősítve.
Lovell, Arthur: Ars Vivendi, or The Secret of Acquiring Mental and Bodily Vigour. Third Edition. London, 1900. Nichols and Company (Printed by Robert Stockwell). 93 + [5] p. Arthur Lovell természetgyógyász és ezoterikus szerző értekezése a testi-lelki jólét elnyerésének módszereiről. A korabeli természettudományos kísérletezést a lélektan új területeire áthelyező szerző a hidroterápia rendkívül népszerű módszereinek kivonatos ismertetése után az érzelmek szerepét kutatja a lelki egészség egészében. A munka első kiadása 1895-ben jelent meg, példányunk a harmadik kiadásból való. A címoldalon a tulajdonostól, Gyöngyöshalászy Takách Béla (1874-1947) festő, építész, iparművésztől származó korabeli dátumozás, néhány oldalon aláhúzások. Aranyozott, vaknyomásos kiadói egészvászon kötésben. Jó példány.
Marsó János: Te ki vagy? A szeretet a szívünkben lángol. (DEDIKÁLT). Bp., 2015, Kornétás. Kiadói kartonált papírkötés. A szerző által DEDIKÁLT példány.
Dr. Garamvölgyi László: Rubicon. A szerző, Garamvölgyi László (1956-) rendőrtiszt, szóvivő által DEDIKÁLT! Bp., 2000, BTR Kft. Kiadói kartonált papírkötésben.
Dersi Tamás: Századvégi üzenet. Sajtótörténeti tanulmányok. A szerző, Dersi Tamás (1929-1975) újságíró, kritikus által Kolek Vera újságíró, a rádió riportere részére DEDIKÁLT! Bp., 1973, Szépirodalmi. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói sérült papír védőborítóval.
Gerencséri Jenő: Szívtrombózis. Kisregények, elbeszélések. Bp., 1974, Táncsics. A szerző, Gerencséri Jenő (1924-1994) újságíró, író, a Képes Újság főszerkesztője által Kolek Vera újságíró, a rádió riportere részére DEDIKÁLT! Kiadói egészvászonkötés, kiadói papírborítóval, borítón és címlapon kisebb szakadással.
Benamy Sándor: VII. Izétől Szent József Attiláig. Bp., 1980, Epocha. A szerző, Benamy Sándor (1899-1989) író, újságíró, műfordító által Kolek Vera újságíró, a rádió riportere részére DEDIKÁLT! Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóval.
Drégely István 2 db verseskötete, mindkettő a szerző által Kolek Vera újságíró, a rádió riportere részére DEDIKÁLT: Létjelentés. Bp., 2011, Z-füzetek. Kiadói papírkötés. + Hét X. Bp., 2005, Z-füzetek. Kiadói papírkötés.