Bücher: Andere kuriositäten

Zahl der Lose: 511

Szelényi Ödön:  A misztika lényege és jelentősége. Székfoglaló értekezés. (Dedikált.)  Pozsony, 1912. Szerző - Wigand K. F. ny. 32 p.  Dedikált: ,,Mély tisztelettel a szerző". Szelényi Ödön (1877-1931) filozófus, teológus, a pozsonyi evangélikus teológiai akadémia tanára. 1912. szeptember 11-én elhangzott székfoglaló értekezése a protestáns misztikus hagyomány filozófiai értelmezésének kérdését járja körül.  Fűzbe, sérült, foltos kiadói borítóban, a gerincen papírcsíkkal megerősítve.
21468.

Rufpreis:
2 400 HUF

Lovell, Arthur:  Ars Vivendi, or The Secret of Acquiring Mental and Bodily Vigour. Third Edition.  London, 1900. Nichols and Company (Printed by Robert Stockwell). 93 + [5] p.  Arthur Lovell természetgyógyász és ezoterikus szerző értekezése a testi-lelki jólét elnyerésének módszereiről. A korabeli természettudományos kísérletezést a lélektan új területeire áthelyező szerző a hidroterápia rendkívül népszerű módszereinek kivonatos ismertetése után az érzelmek szerepét kutatja a lelki egészség egészében. A munka első kiadása 1895-ben jelent meg, példányunk a harmadik kiadásból való. A címoldalon a tulajdonostól, Gyöngyöshalászy Takách Béla (1874-1947) festő, építész, iparművésztől származó korabeli dátumozás, néhány oldalon aláhúzások.  Aranyozott, vaknyomásos kiadói egészvászon kötésben. Jó példány.
21469.

Rufpreis:
2 400 HUF

Marsó János: Te ki vagy? A szeretet a szívünkben lángol. (DEDIKÁLT). Bp., 2015, Kornétás. Kiadói kartonált papírkötés. A szerző által DEDIKÁLT példány.
21470.

Rufpreis:
1 600 HUF

Dr. Garamvölgyi László: Rubicon. A szerző, Garamvölgyi László (1956-) rendőrtiszt, szóvivő által DEDIKÁLT! Bp., 2000, BTR Kft. Kiadói kartonált papírkötésben.
21471.

Rufpreis:
2 000 HUF

Dersi Tamás: Századvégi üzenet. Sajtótörténeti tanulmányok. A szerző, Dersi Tamás (1929-1975) újságíró, kritikus által Kolek Vera újságíró, a rádió riportere részére DEDIKÁLT! Bp., 1973, Szépirodalmi. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói sérült papír védőborítóval.
21472.

Rufpreis:
900 HUF
2,44
2,81

Ötvös Anna: Lola könyve. Kassától Márai Sándorig. Bp., 2017, Helikon. Kiadói kartonált papírkötés.
21473.

Rufpreis:
1 600 HUF

Gerencséri Jenő: Szívtrombózis. Kisregények, elbeszélések. Bp., 1974, Táncsics. A szerző, Gerencséri Jenő (1924-1994) újságíró, író, a Képes Újság főszerkesztője által Kolek Vera újságíró, a rádió riportere részére DEDIKÁLT! Kiadói egészvászonkötés, kiadói papírborítóval, borítón és címlapon kisebb szakadással.
21474.

Rufpreis:
900 HUF
2,44
2,81

Fischer Sándor: Beszédtechnika. A színpadi beszéd technikája. Bp., 1955, Művelt Nép. Kiadói papírkötés, kissé sérült gerinccel.
21475.

Rufpreis:
1 200 HUF

Benamy Sándor: VII. Izétől Szent József Attiláig. Bp., 1980, Epocha. A szerző, Benamy Sándor (1899-1989) író, újságíró, műfordító által Kolek Vera újságíró, a rádió riportere részére DEDIKÁLT! Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóval.
21476.

Rufpreis:
1 000 HUF

Drégely István 2 db verseskötete, mindkettő a szerző által Kolek Vera újságíró, a rádió riportere részére DEDIKÁLT: Létjelentés. Bp., 2011, Z-füzetek. Kiadói papírkötés. + Hét X. Bp., 2005, Z-füzetek. Kiadói papírkötés.
21477.

Rufpreis:
1 200 HUF

Tamási Áron: Szívbéli barátok. Ifjúsági regény. Bp., 1946, Révai, 125+3 p. Első kiadás. Kiadói félvászon-kötés, kopott, foltos borítóval, laza, kissé sérült fűzéssel.
21478.

Rufpreis:
1 000 HUF

21479.

Rufpreis:
3 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF