Seligmann, Kurt : Mágia és okkultizmus az európai gondolkodásban. Ford.: Greskovits Endre. Bp., 1987, Gondolat. Kiadói egészvászon-kötésben, kiadói papír védőborítóban.
Horváth Tibor: Kína szobrászata. Útmutató a Társadalom- és Természettudományi Ismeretterjesztő Társulat előadói számára. 7. füzet. Bp., 1955, Társadalom- és Természettudományi Ismeretterjesztő Társulat, 20 p.+ 1 (kihajtható térkép) t. Kiadói tűzött papírkötés, kissé sérült, foltos borítóval.
T. S. Eliot: Elveszett költemények. Ford., szerk. a bevezetést és a jegyzeteket írta: Kappanyos András. Bp., 1997, Orpheusz. Kiadói papírkötés. Megjelent 1200 példányban.
Wollanka József. Alxinger János élete és művei. Irodalomtörténeti tanulmány az osztrák felvilágosodás korából. Bp., 1897, Franklin, 74+2 p. Kiadói papírkötés, foltos borítóval, a borító szélén apró hiány, a gerincen kis szakadás, részben felvágatlan lapokkal.
Kallós Ede: Görög élet és műveltség. Keresztmetszetek és vázlatok. Bp.,[1925.],Athenaeum, 199 p. Átkötött félvászon-kötés. Báró magyargyerőmonostori Kemény Boldizsár (1908 - 1983), az erdélyi báró Kemény - család tagjának névbejegyzésével.