Bücher: Andere kuriositäten

Zahl der Lose: 511

Kovács Ida (szerk.): Ment-e a könyvek által a világ elébb? 26 vers Vörösmarty Mihály születésének 200. évfordulóján. Bp., 2001, Petőfi Irodalmi Múzeum. A versek kéziratainak hasonmásával! Kiadói papírkötés, jó állapotban.
21323.

Rufpreis:
2 000 HUF

Nagy Pál: Derűben derékig. Erdélyi anekdoták. Vál. és szerk.: - - . Bp., 2002, Új Palatinus Könyvesház. Kiadói kartonált papírkötés.
21324.

Rufpreis:
1 600 HUF

21325.

Rufpreis:
800 HUF

Vágó István: A fele sem igaz! Bp., 1984, szerzői magánkiadás. Első kiadás. Kiadói papírkötés. A szerző, Vágó István (1949-2023) televíziós műsorvezető, szerkesztő, politikus által DEDIKÁLT példány.
21326.

Rufpreis:
2 000 HUF

Lord Alfréd Douglas: Wilde Oszkár és én. Ford.: Kosztolányi Dezső. Bp., 1919, Kultura, 1 t.+ 233+(3) p. Átkötött félvászon-kötésben, a címkép kissé sérült, a címlapon régi "Egri Casino" bélyegzéssel és ceruzás bejegyzésekkel.
21327.

Rufpreis:
4 000 HUF

Tersánszky J[ózsi] Jenő: Kakuk Marci ifjúsága. Fáy Dezső rajzaival. Bp., 1923, Amicus, 134 p. Első kiadás. Kiadói kartonált papírkötés, sérült, foltos borítóval, sérült, hiányos gerinccel, az elülső szennylapon kivágásból eredő hiánnyal, néhány kissé foltos lappal.
21328.

Rufpreis:
1 000 HUF

Vatai László: Dosztojevszkij. A szubjektív életérzés filozófiája. A Tájékozódás Könyvei 3. sz. Bp., 1944, Turul, 228+(4) p. Második kiadás. Egészvászon-kötésben, kissé sérült, kopott gerinccel.
21329.

Rufpreis:
4 000 HUF

Kallós Ilona (szerk.): A jó feleség. Tankönyv fiatalasszonyok számára. Bp., 1958, Bibliotheca. A borító és a fejlécek Papp Klára, a szövegközti illusztrációk László Magda munkái. Kiadói papírkötés, kissé sérült borítóval.
21330.

Rufpreis:
3 000 HUF

Makkai Sándor: Magyar nevelés, magyar műveltség. Bp., 1937, Révai, 252 p. Kiadói egészvászon-kötés.
21331.

Rufpreis:
1 000 HUF

Kovács Sándor, Kulcsár Péter (szerk.): Szepsi Csombor Márton összes művei. Régi magyar prózai emlékek I.. Bp., 1968, Akadémiai. Megjelent 750 példányban. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítón apró szakadással. A tételhez tartozik egy a Nemzeti Ujságban, 1923-ban megjelent, a legrégebbi magyar vers felfedezéséről írt cikk.
21332.

Rufpreis:
5 000 HUF

Thienemann Tivadar: Irodalomtörténet alapfogalmak. Pécs, 1985, Pannónia Könyvek. Reprint! Megjelent 3000 példányban. Kiadói keménykötés, jó állapotban.
21333.

Rufpreis:
2 800 HUF

Szabó István: A falurendszer kialakulása Magyarországon. (X-XV. század.) Bp., 1966, Akadémiai Kiadó. Megjelent 700 példányban. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói kissé sérült papírborítóval, címlapon tollas névbejegyzéssel, majdnem mindegyik lapon ceruzás jelölésekkel és jegyzetekkel, egyébként jó állapotban.
21334.

Rufpreis:
3 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF