Gelencsér István: Az elátkozott cigánylány. Zalaegerszeg, 1984, Megyei Művelődési és Ifjúsági Központ. Kiadói papírkötés. A szerző által DEDIKÁLT példány.
Fodor József: Mérlegen. Ujabb versek. (1943-1945.) Első kiadás! Bp., 1945, Új Idők Irodalmi Intézet Rt.,(Hungária-ny.), 158 p. Kiadói papírkötés, borítón kis hiánnyal
Végh György összegyűjtött versei. Bp.,1984,Magvető. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban. Benne: Módos Péter (1943-) író, forgatókönyvíró, szerkesztő, az Új Írás rovatvezetőjének saját kezű sorai, az Új Írás fejléces papírján Makay Gusztáv (1910-1984) irodalomtörténész, kritikus, egyetemi tanár részére.
Tűz Tamás: Égve felejtett álmok. Amerikai Magyar Írók. München, 1980., Herp. Emigráns kiadás. Első kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói kissé foltos papír védőborítóban. A szerző, Tűz Tamás (1916-1992) író által Makay Gusztáv (1910-1984) irodalomtörténész, kritikus, egyetemi tanár részére dedikált példány.
József Attila válogatott versei. Barabás Tibor, Keszi Imre, Németh Andor válogatásában. Bp., é.n., Cserépfalvi (Forrás-ny.), 94+2 p. Kiadói kopott papírkötés, a gerincen kis szakadással.
Nemes László: Szeretni nem elég. A szerző által DEDIKÁLT példány. Bp., 1965., Szépirodalmi Könyvkiadó. Kiadói keménykötés, ajándékozási sorokkal azonosítatlan személytől.
Karinthy Frigyes: Betegek és bolondok. Elbeszélések. Bp.,1946,Új Idők (Singer és Wolfner.) A borító Filo munkája. Kiadói illusztrált papírkötés, a borító sérült, a könyvtest részben elvált a borítótól, pár lap kijár, megviselt állapotban. "Tiszeteletpéldány" bélyegzéssel.
Sipos Lajos: Babits Mihály és a forradalmak kora. Irodalomtörténeti füzetek 91. sz. Bp., 1976., Akadémiai Kiadó. Kiadói papírkötés. A szerző által Sipos Lajos (1939-) József Attila-díjas irodalomtörténész, egyetemi tanár, az ELTE és a PPKE Irodalomtudományi Doktori Iskolájának alapító tagja által Makay Gusztáv (1910-1984) irodalomtörténész, kritikus, egyetemi tanár részére dedikált példány.
Harsányi Zoltán: Stíluselemzés. I. köt. A tanítás problémái. Bp.,1969., Tankönyvkiadó. Kiadói kissé kopott papírkötés. A szerző által Makay Gusztáv (1910-1984) irodalomtörténész, kritikus, egyetemi tanár részére dedikált példány.
Eörsi István: Az utolsó szó jogán. A borító Rajk László (1949-2019) építész, grafikus munkája. Bp., 1985., AB Független Kiadó. Első, szamizdat kiadás! Kiadói illusztrált papírkötés
Die Webseite von Darabanth GmbH nutzt Cookies, um Ihnen die bestmögliche Surferfahrung zu garantieren. Durch das Weitersurfen auf dieser Webseite stimmen Sie der Verwendung der Cookies automatisch zu.