Illyés Gyula: Nehéz föld. Versek. Bp., 1928, Nyugat, 86 p. Első kiadás. A költő első verseskötete. Kiadói papírkötés, kissé sérült borítóval, a könyvtest elvált a borítótól, a könyvtest szétvált, régi intézményi bélyegzéssel.
Gerézdi Rabán: Egy magyar humanista: Váradi Péter. DEDIKÁLT! Különlenyomat a Magyarságtudomány I. évf. 3. számából. Bp.,[1943.],Franklin, 305-327 +532-563 p. Papírkötés. A szerző, Gerézdi Rabán. (1914-1968) irodalomtörténész, könyvtáros által DEDIKÁLT példány!
Varga Sándor: Barbaro Daniel (1513-1570.) - - doktori értekezése. Bp., 1944, Budapesti Kir. M. Egyetemi Pázmány Péter Tudományegyetem Bölcsészeti Kara, ("Pátria"-ny.), 61+1 p. Kiadói papírkötés, kissé foltos borítóval.
Bartholomeus Frankfordinus Pannonius Opera Quae Supersunt. Edidit Anna Vargha. Bibliotheca Scriptorum Medii Recentisque Aevorum Saeculum XVI. Bp., 1945, Egyetemi Nyomda, X+28 p. Latin nyelven. Kiadói papírkötés, foltos borítóval. Felvágatlan lapokkal.
A váci sajtó története képekben (1794-1962.) Tihanyi Ernő és Lukácsovics Ferenc reprodukciós kiállítása a Váci Vak Bottyán Múzeumban. Gyűjtötte, összeáll. és a bevezetőt írta: Tihanyi Ernő. Vác, 1962, Pest m. Nyomda, 16 p. Kiadói papírkötés, foltos borítóval.
Prohászka Lajos: A vándor és a bujdosó. Bp., 1941, Danubia, egészvászon kötés, ajándékozási/tulajdonosi bejegyzéssel. Benne egy fénymásolt meghívóval a szerzőre emlékező emléktábla leleplezésére.
Karinthy Frigyes: Így írtok ti. Irodalmi karikatúrák. Dezső Alajos és Major Henrik karikatúráival. Modern Könyvtár. 108-112. Bp., 1912, Athenaeum, 191+1 p. Első kiadás. Kiadói illusztrált papírborítóval, sérült gerinccel, borító hátoldala hiányzik, erősen laza kötéssel, néhány lap széle egyenetlen (feltetően felvágásból eredően), néhány lap kissé foltos.
Móricz Zsigmond: Egy akol, egy pásztor. Elbeszélések. Bp., (1940?), Athenaeum. Kiadói papírkötés, kissé sérült borítóval, címlapon régi névbejegyzéssel.