Bücher: Andere kuriositäten

Zahl der Lose: 511

Illyés Gyula: Nehéz föld. Versek. Bp., 1928, Nyugat, 86 p. Első kiadás. A költő első verseskötete. Kiadói papírkötés, kissé sérült borítóval, a könyvtest elvált a borítótól, a könyvtest szétvált, régi intézményi bélyegzéssel.
21249.

Rufpreis:
1 800 HUF

Fenyő Miksa: Följegyzések a "Nyugat" folyóiratról és környékéről. Niagara Falls, 1960, "Pátria", (Victoria Press-ny.) Emigráns kiadás. Kiadói papírkötés.
21250.

Rufpreis:
2 000 HUF

Gerézdi Rabán: Egy magyar humanista: Váradi Péter. DEDIKÁLT! Különlenyomat a Magyarságtudomány I. évf. 3. számából. Bp.,[1943.],Franklin, 305-327 +532-563 p. Papírkötés. A szerző, Gerézdi Rabán. (1914-1968) irodalomtörténész, könyvtáros által DEDIKÁLT példány!
21251.

Rufpreis:
1 800 HUF

Varga Sándor: Barbaro Daniel (1513-1570.) - - doktori értekezése. Bp., 1944, Budapesti Kir. M. Egyetemi Pázmány Péter Tudományegyetem Bölcsészeti Kara, ("Pátria"-ny.), 61+1 p. Kiadói papírkötés, kissé foltos borítóval.
21252.

Rufpreis:
1 600 HUF

Somlyó Zoltán: Északra indulok. - - versei. [Békéscsaba], 1912. ,Tevan, 87 p. Első kiadás. Kiadói papírkötés, szakadt borítóval.
21253.

Rufpreis:
2 600 HUF
7,05

21254.

Rufpreis:
1 600 HUF

Bartholomeus Frankfordinus Pannonius Opera Quae Supersunt. Edidit Anna Vargha. Bibliotheca Scriptorum Medii Recentisque Aevorum Saeculum XVI. Bp., 1945, Egyetemi Nyomda, X+28 p. Latin nyelven. Kiadói papírkötés, foltos borítóval. Felvágatlan lapokkal.
21255.

Rufpreis:
2 800 HUF

A váci sajtó története képekben (1794-1962.) Tihanyi Ernő és Lukácsovics Ferenc reprodukciós kiállítása a Váci Vak Bottyán Múzeumban. Gyűjtötte, összeáll. és a bevezetőt írta: Tihanyi Ernő. Vác, 1962, Pest m. Nyomda, 16 p. Kiadói papírkötés, foltos borítóval.
21256.

Rufpreis:
1 800 HUF

Prohászka Lajos: A vándor és a bujdosó. Bp., 1941, Danubia, egészvászon kötés, ajándékozási/tulajdonosi bejegyzéssel. Benne egy fénymásolt meghívóval a szerzőre emlékező emléktábla leleplezésére.
21257.

Rufpreis:
3 200 HUF
8,67
10,00

Justus Bernát Pál: Fekete ormok alatt. Versek. 1925. Bp., 1925., Dús Márton, 48 p. Kiadói papírkötés, foltos borítóval. Számozott (71./500) példány.
21258.

Rufpreis:
2 000 HUF

Karinthy Frigyes: Így írtok ti. Irodalmi karikatúrák. Dezső Alajos és Major Henrik karikatúráival. Modern Könyvtár. 108-112. Bp., 1912, Athenaeum, 191+1 p. Első kiadás. Kiadói illusztrált papírborítóval, sérült gerinccel, borító hátoldala hiányzik, erősen laza kötéssel, néhány lap széle egyenetlen (feltetően felvágásból eredően), néhány lap kissé foltos.
21259.

Rufpreis:
1 600 HUF

Móricz Zsigmond: Egy akol, egy pásztor. Elbeszélések. Bp., (1940?), Athenaeum. Kiadói papírkötés, kissé sérült borítóval, címlapon régi névbejegyzéssel.
21260.

Rufpreis:
1 600 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF