Makszim Gorkij: Makar Csudra és más elbeszélések. Ford.: Ambrozovics Dezső, Görög Imréné, Makai Imre. Varsányi Pál fametszeteivel. Új Elzevir Könyvtár. Bp., 1958, Magyar Helikon. Kiadói egészbőr-kötés. Számozott (180./600) példány.
Dr. Dezső István: Egy erdélyi sebész emlékei. 1947-1961. DEDIKÁLT! Szerk.: B. Osváth Ágnes. Bp., 2006, Szerzői, (Szekszárd, Böcz Sándor-ny.) Kiadói papírkötés. Megjelent 1000 példányban. + Benne a szerző által írt képeslapokkal, 8 db, valamint 1 db általa küldött üdvözlő lappal.
Apáti-Tóth Sándor, Zalán Tibor: Talált képek. Apáti-Tóth Sándor (1948- ) fotóművész és Zalán Tibor (1954-) költő, író által Farkasházi István (1950-) Bessenyei György-díjas népművelő, a Magyar Kultúra Lovagja, a szolnoki Aba Novák Kulturális Központ (Agora) nyugalmazott igazgatója, a ceglédi Patkós Irma Művészeti Iskola drámatanára részére DEDIKÁLT példány! Cegléd, 2002, Apáti Bt. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói papírkötés.
Tóth Béla: Szájrul szájra. A magyarság és szálló igéi. Bp., 1901, Athenaeum, XV+506+(2) p. Második, javított és bővített kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopott, kissé foltos borítóval, sérült elülső szennylappal.
[Marcus Aurelius (121-180)] Marcus Aurelius: Elmélkedések. Fordította és magyarázta: Huszti József.Parthenon Kétnyelvű Klasszikusai. Bp.,1943, Parthenon,(Franklin-ny.), 1 t.+XXXVIII+265+1 p. Első kiadás. Magyar és görög nyelven. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopott borítóval, sérült gerinccel.
Pongrácz Lajos: Mult időkből. (Elbeszélések.) Bp., 1897, Központi Könyvnyomda-Vállalat, 4+89+2 p. Kiadói papírkötés, sérült gerinccel és kötéssel, foltos borítóval.
Tormay Cécile: A régi ház. Regény. Batthyány Gyula gróf rajzaival. Bp., 1914., Singer és Wolfner, (Békéscsaba, Tevan-ny.), 259+1 p. Első kiadás. Korabeli átkötött levélmintás egészvászon-kötésben.
Varga István: Kujtorgók (portrék, riportok). Más Kor Könyvek 9. Kaposvár, 1997, Más Kor. Kiadói papírkötés. A szerző által Jávori Béla (1931-2008) újságíró, főszerkesztő, fotóművész részére DEDIKÁLT példány.
Dr. Körtvélyessy László: A lélek hárfása. (Versek). Miskolc, 1947, Ludvig István-ny., 80 p. Kiadói illusztrált papírkötés, sérült borítóval, egy-két szamárfüles lappal, nagyrészt felvágatlan.