G. K. Chesterton Apolló szeme - The Eye of Apollo - Bulver- francia nyelvmester- The French Professor., Wilde Oszkár: Az odaadó barát - The devoted friend. (Kétnyelvű Klasszikus Könyvtár) Bp.,1921 Lantos. Kozma Lajos által tervezett papírborítóval 3 db Borítók elváltak
1929-1945 Vegyes régi könyvárjegyzék, 2 db, valamint egy térkép árjegyzék, összesen 3 db: 1932-1933 Kir. M. Egyetemi Nyomda nagy karácsonyi jegyzék. 1932-1933. Bp., Kir. M. Egyetemi-ny., 32 p.; 1945 Az Egyetemi Nyomda Tudományos Újdonságai. Karácsonyi könyvek. Bp., 1945, Egyetemi-ny, 7+1 p.; 1929 M. Kir. Állami Térképészet Térképművek és egyéb kiadványok jegyzéke. Bp., 1929, M. Kir. Állami Térképészet, 35+1 p.;
Gulyás Pál: A Magyar Nemzeti Múzeum Könyvtárának címjegyzéke III. köt. Aldinák. Leírta:- -. Catalogus Bibliothecae Musaei Nat. Hungarici III. Libri in Aldina Officina Impressi. Bp., 1908, Magyar Nemzeti Múzeum Könyvtára, 4+107 p.+1 t. Kiadói papírkötés, szétvált kötéssel, bélyegzésekkel és gyűjteményi címkével.
[Pető Tóth Károly (1954-)] Kampó Igric: Abszurd napszúrás. Ford.: Carls Carlsson. Bp., 2002, Magyar Műhely - Tekikagyü. A cenzor, Farkas Attila Márton, a Tekikagyü főpapíjának aláírásával. Kiadói papírkötés.
Steven Kotler: A lehetetlen művészete. Hogyan hozzuk ki magunkból a csúcsteljesítményt? Budapest, 2021, HVG könyvek. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóval.
Adatok téli néphagyományaink ismeretéhez. Magyar Népköltési Gyűjtemény XX. kötet. Összeáll.: Makkai Endre- Nagy Ödön. Bp, 1993, a Magyar Néprajzi Társaság és a Magyar Tudományos Akadémia Néprajzi Kutatóintézete. Második, bővített kiadás. Papírkötésben, jó állapotban.
Tóth László: Májusfa. Verses játék egy fölvonásban. Bp., 1923, Pallas, 81+(1) p.+3 t. A címlap és az illusztrációk Prihoda István munkái. Kiadói félvászon-kötés, kissé kopott borítóval, egy kijáró képtáblával. Megjelent 500 számozott példányban, ebből a 67. (a szerző aláírása nélkül).
Molnár Ferencz: Pesti erkölcsök. Humoros rajzok. Magyar Könyvtár 544-545. Bp., [1909], Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), 125+(3) p. Első kiadás. Kiadói papírkötés, a borítón néhány kis szakadással, egy-két minimálisan foltos lappal.
Viebig, [Clara] Klára: Az alvó hadsereg. I. köt. Ford.: Sebestyén Károlyné. Bp., 1909, Rákosi Jenő (Budapesti Hirlap-ny.), 227 p. Egyetlen magyar kiadás. Kiadói aranyozott, festett, szecessziós egészvászon-kötésben (a borítón ,,A kolozsvári egyetemi Diákasztal és Diákotthon könyvterjesztő vállalat" szerepel), a borítón minimális kopással, néhány kissé foltos lappal. Ritka!
Fodor József: Mérlegen. Új versek (1943-1945.) Fodor József összes versei (1922-1942.) A szerző, Fodor József (1898-1973) költő, író, újságíró, műfordító által Darvas József (1912-1973) Kossuth-díjas író, politikus részére DEDIKÁLT példány. Bp., 1945., Uj Idők. Első kiadás. Kiadói papírkötés, kissé szakadt borítóval.
Die Webseite von Darabanth GmbH nutzt Cookies, um Ihnen die bestmögliche Surferfahrung zu garantieren. Durch das Weitersurfen auf dieser Webseite stimmen Sie der Verwendung der Cookies automatisch zu.