Filkovič Boldizsár: Vezérfonal a spiritismus gyakorlati művelésére. Írták a szellemek. Médiumi sugallati impressió alapján leírta: - - . Bp., 1900, Dobrowsky és Franke, 91+(5) p. Kiadói papírkötés, sérült, a könyvtesttől különvált borítóval, szétváló fűzéssel.
Bokor Sándor: Az alvás és álom tünemények ismertetése. Obszerváció és kísérlet alapján írta: - - . Bp., 1898, Kossuth Lajos-ny. (a borítón: Radó Izor kő- és könyvnyomdájából), 92+(4) p. Első kiadás (?). Kiadói papírkötés, sérült, ragasztott borítóval, részben szétváló fűzéssel, a lapok többségében jó állapotban. Ritka!
Dersi Tamás: A századvég katolikus sajtója. A szerző, Dersi Tamás (1929-1975) újságíró, kritikus által Kolek Vera újságíró, a rádió riportere részére DEDIKÁLT! Bp., 1973, Akadémiai. Kiadói papírkötés, gerincen apró javított szakadással.
Vértessy Sándor: Megkésett érettségi - Dokumentum kisregény. A szerző, Vértessy Sándor (1929-2012) újságíró, televíziós szerkesztő, rendező, a Magyar Televízió örökös tagja által Kolek Vera újságíró, a rádió riportere részére DEDIKÁLT! Bp., 1980, Kossuth. Kiadói papírkötés, gerinc tetején egészen apró sérüléssel.
Antal Gábor: Egy szál gyertya. A szerző, Antal Gábor (1922-1995) író, költő, újságíró által Kolek Vera újságíró, a rádió riportere részére DEDIKÁLT! Bp., 1969, Szépirodalmi. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói kissé sérült papír védőborítóval.
Hortobágy mellyéke. Versek Hajdú-Biharról. Vál. és szerk.: Bényei József. (Aláírt!) Debrecen, 1972, Hajdú-Bihar megyei Tanács V. B. Művelődésügyi Osztálya. Kiadói egészvászon-kötés, sérült kiadói papír védőborítóban. Megjelent 2000 példányban. A kötetben szereplő költők aláírásaival: Boda István (1928- ), Kiss Tamás (1912-2003), Tóth Endre (1914-2011) + a szerkesztő, Bényei József (1934-2017) aláírásával (össz. 4 db).
Gömör Jenő Tamás - Jaczkó Olga: Ítéletidő. Az elszakított magyarság regénye. III. köt.: Sírnak a hegyek. Bp., 1936, Székely. Kiadói papírkötés, az elülső borító alsó sarkán gyűrődésnyommal, foltos borítóval.
4 db Veszprém Megyei Múzeumok Igazgatósága által kiadott füzet: Lipták Gábor: Jókai Balatonfüreden. + Balatoni Múzeum - Keszthely. Vezető a keszthelyi Balatoni Múzeum természettudományi, régészeti, történeti, néprajzi és fürdőtörténeti állandó kiállításához. + Bodrogi Tibor: Afrika és Óceánia művészete. + Lipták Gábor: A két Kisfaludy. Kiadói papírkötés.