Bücher: Andere kuriositäten

Zahl der Lose: 422

Filkovič Boldizsár: Vezérfonal a spiritismus gyakorlati művelésére. Írták a szellemek. Médiumi sugallati impressió alapján leírta: - - . Bp., 1900, Dobrowsky és Franke, 91+(5) p. Kiadói papírkötés, sérült, a könyvtesttől különvált borítóval, szétváló fűzéssel.
20807.

Rufpreis:
1 800 HUF

Bokor Sándor: Az alvás és álom tünemények ismertetése. Obszerváció és kísérlet alapján írta: - - . Bp., 1898, Kossuth Lajos-ny. (a borítón: Radó Izor kő- és könyvnyomdájából), 92+(4) p. Első kiadás (?). Kiadói papírkötés, sérült, ragasztott borítóval, részben szétváló fűzéssel, a lapok többségében jó állapotban. Ritka!
20808.

Rufpreis:
2 000 HUF

Dersi Tamás: A századvég katolikus sajtója. A szerző, Dersi Tamás (1929-1975) újságíró, kritikus által Kolek Vera újságíró, a rádió riportere részére DEDIKÁLT! Bp., 1973, Akadémiai. Kiadói papírkötés, gerincen apró javított szakadással.
20809.

Rufpreis:
1 600 HUF

Vértessy Sándor: Megkésett érettségi - Dokumentum kisregény. A szerző, Vértessy Sándor (1929-2012) újságíró, televíziós szerkesztő, rendező, a Magyar Televízió örökös tagja által Kolek Vera újságíró, a rádió riportere részére DEDIKÁLT! Bp., 1980, Kossuth. Kiadói papírkötés, gerinc tetején egészen apró sérüléssel.
20810.

Rufpreis:
1 600 HUF

Antal Gábor: Egy szál gyertya. A szerző, Antal Gábor (1922-1995) író, költő, újságíró által Kolek Vera újságíró, a rádió riportere részére DEDIKÁLT! Bp., 1969, Szépirodalmi. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói kissé sérült papír védőborítóval.
20811.

Rufpreis:
2 400 HUF

Garay János: Az obsitos. Deák Ferenc rajzaival. Bukarest, 1970, Kriterion. Kiadói papírkötés, kissé viseltes borítóval.
20812.

Rufpreis:
1 000 HUF

Hortobágy mellyéke. Versek Hajdú-Biharról. Vál. és szerk.: Bényei József. (Aláírt!) Debrecen, 1972, Hajdú-Bihar megyei Tanács V. B. Művelődésügyi Osztálya. Kiadói egészvászon-kötés, sérült kiadói papír védőborítóban. Megjelent 2000 példányban. A kötetben szereplő költők aláírásaival: Boda István (1928- ), Kiss Tamás (1912-2003), Tóth Endre (1914-2011) + a szerkesztő, Bényei József (1934-2017) aláírásával (össz. 4 db).
20813.

Rufpreis:
1 000 HUF

Gál Zoltán: Román nyelvtanfolyam. Magántanulásra is alkalmas összeállításban. Szerk.: - - . Oradea (Nagyvárad), 1937, Franklin-ny., 389+(1) p.+ 2 (kihajtható) t. Kiadói egészvászon-kötés.
20814.

Rufpreis:
1 000 HUF

Erdős Renée: Lavinia Tarsin házassága. ALÁÍRT példány. Bp., 1927, Révai. Kiadói egészvászon-kötés, kissé sérült, kissé hiányos kiadói papír védőborítóban, kissé kopott borítóval.
20815.

Rufpreis:
1 000 HUF

Krúdy Gyula: Szigeti séták. Bp., 2004. Holnap kiadó. Kiadói kartonált papírkötés.
20816.

Rufpreis:
1 200 HUF

Gömör Jenő Tamás - Jaczkó Olga: Ítéletidő. Az elszakított magyarság regénye. III. köt.: Sírnak a hegyek. Bp., 1936, Székely. Kiadói papírkötés, az elülső borító alsó sarkán gyűrődésnyommal, foltos borítóval.
20817.

Rufpreis:
1 000 HUF

4 db Veszprém Megyei Múzeumok Igazgatósága által kiadott füzet: Lipták Gábor: Jókai Balatonfüreden. + Balatoni Múzeum - Keszthely. Vezető a keszthelyi Balatoni Múzeum természettudományi, régészeti, történeti, néprajzi és fürdőtörténeti állandó kiállításához. + Bodrogi Tibor: Afrika és Óceánia művészete. + Lipták Gábor: A két Kisfaludy. Kiadói papírkötés.
20818.

Rufpreis:
2 400 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF