Bessenyei György: Anyai oktatás. Magyar Irodalmi Ritkaságok XV. (15.) sz. Bp., (1932), Kir. M. Egyetemi Nyomda, 80 p. Második kiadás. Kiadói papírkötés, sérült borítóval, kissé sérült lapszélekkel, régi intézményi bélyegzővel.
Koszó János: Fessler Ignácz Aurél élete és szépirodalmi működése. Német Philologiai Dolgozatok XIV. Bp., 1915, Pfeifer Ferdinánd (Neuwald Illés utódai-ny.), 2 sztl. lev.+ 72 p. Kiadói papírkötés, kissé fakó borítóval, javított gerinccel, helyenként kissé sérült lapszélekkel, részben szétvált fűzéssel, a lapok egy része kijár. Ritka!
Arany János: Toldi. Költői elbeszélés. Lehr Albert magyarázataival. Bp., 1922., Franklin. Átkötött egészvászon-kötés. + Arany János: Toldi estéje. Magyar Könyvtár 87-88. Bp., én., Lampel R. (Wodianer F. és Fiai.) Átkötött egészvászon-kötés.
Heltai Jenő: Lumpáciusz Vagabundusz vagy a három jómadár. Nestroy bohózatos mesejátéka (1833). Három felvonás (előjáték és kilenc kép). A mai színpadra átírta és versbe szedte - -. Bp., 1943, Szerzői, Athenaeum, 163 p. Első kiadás. Kiadói kartonált papírkötés, sérült gerinccel, a borítón kis kopásnyomokkal.