Albrecht János: A német irodalom rövid vázlata. Stampfel-féle Tudományos Zsebkönyvtár 83. Pozsony-Bp., 1901., Stampfel Károly, 77+3 p. Kiadói papírkötés, sérült gerinccel és kötéssel, ceruzás bejegyzésekkel.
Kolozsvári Grandpierre Emil: A rosta. [Regény.] (Dedikált.) Budapest, (1985). Magvető Könyvkiadó (Kner Nyomda, Gyomaendrőd). 416 + [4] p. Dedikált: ,,Cilikének, hű olvasómnak. K. Grandpierre Emil. 986 áprilisában". Az 1920-as évek második fele Erdélyében játszódó kortárs regény - a szerző első kötete - először 1931-ben jelent meg, az Erdélyi Szépmíves Céhnél. Prov.: Horváth Tiborné Cecília, a MÁV-kórház gyógytornásza. Kiadói egészvászon kötésben, színes, illusztrált kiadói védőborítóban. Jó példány.
Karinthy Frigyes: Két hajó. Elbeszélések. Új Egyetemes Regénytár. Bp.,1944, Új Idők (Singer és Wolfner.) Kiadói kartonált papírkötés, kopott borítóval, sérült gerinccel.
Ágoston Vilmos: Húzd a himnuszt, ne káromkodj! A szerző, Ágoston Vilmos (1947-2022) író, esszéíró, kritikus által Bujdosó Alpár (1935-2021) költő, mérnök, a Magyar Műhely szerkesztője a magyar avantgarde kiemelkedő alakja részére DEDIKÁLT példány. Bp., 1989., Szépirodalmi. Kiadói papírkötés.