https://www.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/auction/img/

Kontinuierlich Online-Auktionen

Tételek lista

Bücher: Andere kuriositäten

Zahl der Lose: 422

Die Auktion ist beendet! Das Los wird bald in Auktion
Rău, Aurel: A hóember. (Válogatta és fordította Lászlóffy Aladár és Lászlóffy Csaba.) Budapest, 1981. Európa Könyvkiadó (Kner Nyomda Dürer üzeme, Békéscsaba). 110 + [2] p. Egyetlen kiadás. A szerző román nyelvű és a fordító magyar nyelvű dedikációjával: ,,Molnár Jánosnak ajánlja tisztelettel az egyik fordító, Lászlóffy Aladár, K[olozs]vár, 1981. X. 15." A kötetben elhelyezve megcímzett, bélyegzett borítékban a ,,Steaua" folyóirat fejléces szerkesztőségi papírján egy magyar nyelven gépelt, Aurel Rău által aláírt, egyetlen oldal terjedelmű levél, melyben a román költő a kecskeméti Alföld áruházban megcsodált, népművészeti motívummal ellátott varrótű-készlet beszerzését és eljuttatását kéri Molnár Jánostól találkozásuk idejére, illetve örömmel tudósítja barátját új hobbijáról. A levél a verseskötet kiadása előtt tíz évvel kelt, Kolozsváron, 1971. szeptember 27-én. (Napjaink költészete.) Fűzve, illusztrált kiadói borítóban. Jó példány.
1
20939.

Rău, Aurel: A hóember. (Válogatta és fordította Lászlóffy Aladár és Lászlóffy Csaba.) Budapest, 1981. Európa Könyvkiadó (Kner Nyomda Dürer üzeme, Békéscsaba). 110 + [2] p. Egyetlen kiadás. A szerző román nyelvű és a fordító magyar nyelvű dedikációjával: ,,Molnár Jánosnak ajánlja tisztelettel az egyik fordító, Lászlóffy Aladár, K[olozs]vár, 1981. X. 15." A kötetben elhelyezve megcímzett, bélyegzett borítékban a ,,Steaua" folyóirat fejléces szerkesztőségi papírján egy magyar nyelven gépelt, Aurel Rău által aláírt, egyetlen oldal terjedelmű levél, melyben a román költő a kecskeméti Alföld áruházban megcsodált, népművészeti motívummal ellátott varrótű-készlet beszerzését és eljuttatását kéri Molnár Jánostól találkozásuk idejére, illetve örömmel tudósítja barátját új hobbijáról. A levél a verseskötet kiadása előtt tíz évvel kelt, Kolozsváron, 1971. szeptember 27-én. (Napjaink költészete.) Fűzve, illusztrált kiadói borítóban. Jó példány.

 
Es ist verkauft
Rufpreis:
1 800 HUF
4,88
EUR
,
5,63
USD
Zahl der Gebote:
2
 
Simon Géza Gábor: A szegedi Molnár Dixieland története. (A zenekar vezetője és tagjai által aláírt.) Szeged, 1984. Bartók Béla Művelődési Központ (MTA Sokszorosító, Budapest). 136 + [2] p. Egyetlen kiadás. A címoldalon szereplő aláírások: Molnár Gyula zenekarvezető (klarinét, tenor- és szopránszaxofon) ? Garay Márta (ének, zongora) ? Kovács Ferenc (trombita, bendzsó) ? Kiszin Miklós (nagybőgő), illetve a zenekar két további tagja. ?? A szegedi Molnár Dixieland Band Magyarország legrégebben alapított és azóta is folyamatosan működő jazz-zenekara. Az egyetemistákból 1964-ben alakult zenekarban a hazai jazz-élet színe-java megfordult, az együttes 1972-től kezdődően pedig külföldi turnékra is indult: együtt játszott többek között Louis Armstrong egykori zenekari tagjaival, Tony Scottal és a jazz-élet más hírességeivel. A kötet végén a zenekar tagjainak adatai, az együttes diszkográfiája, illetve angol és orosz nyelvű rezümé. Fűzve, színes, illusztrált kiadói borítóban. Jó példány.
1
20940.

Simon Géza Gábor: A szegedi Molnár Dixieland története. (A zenekar vezetője és tagjai által aláírt.) Szeged, 1984. Bartók Béla Művelődési Központ (MTA Sokszorosító, Budapest). 136 + [2] p. Egyetlen kiadás. A címoldalon szereplő aláírások: Molnár Gyula zenekarvezető (klarinét, tenor- és szopránszaxofon) ? Garay Márta (ének, zongora) ? Kovács Ferenc (trombita, bendzsó) ? Kiszin Miklós (nagybőgő), illetve a zenekar két további tagja. ?? A szegedi Molnár Dixieland Band Magyarország legrégebben alapított és azóta is folyamatosan működő jazz-zenekara. Az egyetemistákból 1964-ben alakult zenekarban a hazai jazz-élet színe-java megfordult, az együttes 1972-től kezdődően pedig külföldi turnékra is indult: együtt játszott többek között Louis Armstrong egykori zenekari tagjaival, Tony Scottal és a jazz-élet más hírességeivel. A kötet végén a zenekar tagjainak adatai, az együttes diszkográfiája, illetve angol és orosz nyelvű rezümé. Fűzve, színes, illusztrált kiadói borítóban. Jó példány.

 
Es ist verkauft
Rufpreis:
2 400 HUF
6,50
EUR
,
7,50
USD
Zahl der Gebote:
3
 
Márai Sándor:  A szegények iskolája. [Esszék.] (Budapest), [1942?]. Révai Irodalmi Intézet (ny.) 210 p. Hetedik ezer. Márai esszésorozata először a Pantheon kiadónál jelent meg, 1933-ban. (Márai Sándor munkái.) Tezla 2446. Mészáros 77. Félvászon kiadói kötésben, felül lila festésű lapszélekkel, enyhén sérült, színes, Fenyves Sándor által illusztrált kiadói védőborítóban
1
20941.

Márai Sándor: A szegények iskolája. [Esszék.] (Budapest), [1942?]. Révai Irodalmi Intézet (ny.) 210 p. Hetedik ezer. Márai esszésorozata először a Pantheon kiadónál jelent meg, 1933-ban. (Márai Sándor munkái.) Tezla 2446. Mészáros 77. Félvászon kiadói kötésben, felül lila festésű lapszélekkel, enyhén sérült, színes, Fenyves Sándor által illusztrált kiadói védőborítóban

 
Es ist verkauft
Rufpreis:
1 800 HUF
4,88
EUR
,
5,63
USD
Zahl der Gebote:
1
 
Babits Mihály:  Pávatollak. Műfordítások. (Budapest), 1920. A Táltos kiadása (Helios sajtóipari üzem). 134 + [2] p. + hibajegyzék. Első kiadás. A leveleken fent halvány foltosság. Botka 300. Fűzve, enyhén foltos, enyhén sérült kiadói borítóban. Körülvágatlan példány.
1
20942.

Babits Mihály: Pávatollak. Műfordítások. (Budapest), 1920. A Táltos kiadása (Helios sajtóipari üzem). 134 + [2] p. + hibajegyzék. Első kiadás. A leveleken fent halvány foltosság. Botka 300. Fűzve, enyhén foltos, enyhén sérült kiadói borítóban. Körülvágatlan példány.

 
Es ist verkauft
Rufpreis:
1 800 HUF
4,88
EUR
,
5,63
USD
Zahl der Gebote:
1
 
Babits Mihály: Pávatollak. Műfordítások. (Budapest), 1920. A Táltos kiadása (Helios sajtóipari üzem). 134 + [2] p. + hibajegyzék. Első kiadás. Botka 300. Fűzve, enyhén foltos kiadói borítóban, az első fedőborító felső sarkán apró hiány. Körülvágatlan példány.
1
20943.

Babits Mihály: Pávatollak. Műfordítások. (Budapest), 1920. A Táltos kiadása (Helios sajtóipari üzem). 134 + [2] p. + hibajegyzék. Első kiadás. Botka 300. Fűzve, enyhén foltos kiadói borítóban, az első fedőborító felső sarkán apró hiány. Körülvágatlan példány.

 
Das Lot is nicht erreichbar
Rufpreis:
2 400 HUF
6,50
EUR
,
7,50
USD
Zahl der Gebote:
0
 
Langer, Gertrude: Love Transcends Death. Poems for my beloved Karl. (Számozott, dedikált.) Brisbane, 1987. Langer Memorian Comittee (Poly-Graphics Pty Ltd.) 29 + [3] p. Egyetlen kiadás. Összesen 350 példányban készült bibliofil kötet számozott példánya. Sorszáma: 286. Dedikált: ,,For Kati from John, in friendship and love. April 1991". Gertrude Langer (született Fröschell) osztrák származású ausztrál művészeti kritikus (1908-1984) posztumusz verseskötete, melyet férje emlékezetének írt. Kötetünk dedikációját a Gertrude Langer-emlékbizottság kurátora, a verseskönyv sajtó alá rendezője, John Riedel írta. A kötet illusztrációi a néhai Karl Langertől, a műkritikus házastársától, neves építésztől valók. Fűzve, dombornyomott kiadói borítóban. Jó példány, ritka.
1
20944.

Langer, Gertrude: Love Transcends Death. Poems for my beloved Karl. (Számozott, dedikált.) Brisbane, 1987. Langer Memorian Comittee (Poly-Graphics Pty Ltd.) 29 + [3] p. Egyetlen kiadás. Összesen 350 példányban készült bibliofil kötet számozott példánya. Sorszáma: 286. Dedikált: ,,For Kati from John, in friendship and love. April 1991". Gertrude Langer (született Fröschell) osztrák származású ausztrál művészeti kritikus (1908-1984) posztumusz verseskötete, melyet férje emlékezetének írt. Kötetünk dedikációját a Gertrude Langer-emlékbizottság kurátora, a verseskönyv sajtó alá rendezője, John Riedel írta. A kötet illusztrációi a néhai Karl Langertől, a műkritikus házastársától, neves építésztől valók. Fűzve, dombornyomott kiadói borítóban. Jó példány, ritka.

 
Es ist verkauft
Rufpreis:
2 400 HUF
6,50
EUR
,
7,50
USD
Zahl der Gebote:
1
 
Corneille Péter: Cid. Tragédia öt felvonásban. Ford. Greguss Ágost. Bp., 1873, Kisfaludy-Társaság, (Athenaeum), 99 p. Kiadói papírkötésben, szakadozott borítóval, a hátsó borítón gyűrődésnyommal, sérült gerinccel.
1
20945.

Corneille Péter: Cid. Tragédia öt felvonásban. Ford. Greguss Ágost. Bp., 1873, Kisfaludy-Társaság, (Athenaeum), 99 p. Kiadói papírkötésben, szakadozott borítóval, a hátsó borítón gyűrődésnyommal, sérült gerinccel.

 
Das Lot is nicht erreichbar
Rufpreis:
1 200 HUF
3,25
EUR
,
3,75
USD
Zahl der Gebote:
0
 
Biró Lajos: A császár és más férfiak. Novellák Bp., 1911, Politzer. Kiadói papírkötés, sérült borító hátoldala hiányzik, laza kötéssel, néhány lap széle sérült
1
20946.

Biró Lajos: A császár és más férfiak. Novellák Bp., 1911, Politzer. Kiadói papírkötés, sérült borító hátoldala hiányzik, laza kötéssel, néhány lap széle sérült

 
Das Lot is nicht erreichbar
Rufpreis:
1 600 HUF
4,34
EUR
,
5,00
USD
Zahl der Gebote:
0
 
Hergár Emil: Mah-jong szabály. Bp.,1997, Terebess. Az 1925-ös Fischbach K. kiadás reprint kiadása. Kiadói papírkötés, újszerű állapotban
1
20947.

Hergár Emil: Mah-jong szabály. Bp.,1997, Terebess. Az 1925-ös Fischbach K. kiadás reprint kiadása. Kiadói papírkötés, újszerű állapotban

 
Es ist verkauft
Rufpreis:
1 200 HUF
3,25
EUR
,
3,75
USD
Zahl der Gebote:
2
 
Terebess Gábor: Folyik a híd. Bp., 1990, Officina, kiadói egészvászon kötés, papír védőborítóval, újszerű állapotban.
1
20948.

Terebess Gábor: Folyik a híd. Bp., 1990, Officina, kiadói egészvászon kötés, papír védőborítóval, újszerű állapotban.

 
Das Lot is nicht erreichbar
Rufpreis:
1 600 HUF
4,34
EUR
,
5,00
USD
Zahl der Gebote:
0
 
John Erskine: A boldogtalan Villon boldog napjai. Fordította: Erdődy Elek. Bp., é.n., Hungária. Kiadói laza félvászon kötésben, Kaeszné Lukács Kató illusztrációival,
1
20949.

John Erskine: A boldogtalan Villon boldog napjai. Fordította: Erdődy Elek. Bp., é.n., Hungária. Kiadói laza félvászon kötésben, Kaeszné Lukács Kató illusztrációival,

 
Es ist verkauft
Rufpreis:
1 200 HUF
3,25
EUR
,
3,75
USD
Zahl der Gebote:
1
 
Halliburton, Richard: Varázscsizmában a Föld körül. Ford.: Görög Imre. Bp., [1938], Tolnai, 224 p. Kiadói papírkötés, minimálisan sérült, foltos borítóval.
1
20950.

Halliburton, Richard: Varázscsizmában a Föld körül. Ford.: Görög Imre. Bp., [1938], Tolnai, 224 p. Kiadói papírkötés, minimálisan sérült, foltos borítóval.

 
Das Lot is nicht erreichbar
Rufpreis:
1 800 HUF
4,88
EUR
,
5,63
USD
Zahl der Gebote:
0
 

Steigerungsstufen:

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF

Filtern bei der Auktion

Navigieren zur nächsten Seite

Auktionshaus

  • Adresse: 1061 Budapest, Andrássy Str. 16.
  • Anschrift: 1244, Budapest Pf. 979.
  • Telefon: +36 1 / 317-4757, +36 1 / 266-4154
  • E-mail : icvqw34r5nf?3+o@dasdfefgrabanwf34th.codv4m
  •  
  • Öffnungszeiten:
  • Montag: 12-17
  • Dienstag bis Mittwoch: 10-17
  • Donnerstag: 10-19
  • Freitag: geschlossen
  • Wochenende: geschlossen

Galerie

Unsere Seiten

© 2011-2025 Darabanth Auktionshaus GmbH.
Die Webseite von Darabanth GmbH nutzt Cookies, um Ihnen die bestmögliche Surferfahrung zu garantieren.
Durch das Weitersurfen auf dieser Webseite stimmen Sie der Verwendung der Cookies automatisch zu.
Ich akzeptiere
Für Details klicken
https://www.darabanth.com/de/bedingungen-faq
darabanth.com
H
Los im Warenkorb

Gesamtsumme:

Weiter einkaufen
  Zur Kasse