https://www.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/auction/img/

Kontinuierlich Online-Auktionen

Tételek lista

Bücher: Andere kuriositäten

Zahl der Lose: 422

Die Auktion ist beendet! Das Los wird bald in Auktion
Dr. Beöthy Zsolt: Az irodalomtörténet elmélete. Méltóságos - - egyetemi tanár úr előadásai után jegyezte és kiadta Kéki Lajos. Bp., 1901-1902, ny.n., 403+(1) p. Stencilezéssel sokszorosított egyetemi jegyzet. Korabeli félvászon-kötésben, kissé sérült borítóval, helyenként kissé sérült lapszélekkel, foltos lapokkal, az utolsó lap sérült, javított.
1
20867.

Dr. Beöthy Zsolt: Az irodalomtörténet elmélete. Méltóságos - - egyetemi tanár úr előadásai után jegyezte és kiadta Kéki Lajos. Bp., 1901-1902, ny.n., 403+(1) p. Stencilezéssel sokszorosított egyetemi jegyzet. Korabeli félvászon-kötésben, kissé sérült borítóval, helyenként kissé sérült lapszélekkel, foltos lapokkal, az utolsó lap sérült, javított.

 
Es ist verkauft
Rufpreis:
4 800 HUF
13,01
EUR
,
15,00
USD
Zahl der Gebote:
9
 
Fodor József összes versei (1922-1942.) A szerző, Fodor József (1898-1973) költő, író, újságíró, műfordító által Bresztovszky Ede (1889-1963) író, újságíró, műfordító részére DEDIKÁLT példány. Bp., (1942), Singer és Wolfner. Első kiadás. Kiadói papírkötés, foltos borítóval és foltos lapokkal, kissé sérült gerinccel.
1
20868.

Fodor József összes versei (1922-1942.) A szerző, Fodor József (1898-1973) költő, író, újságíró, műfordító által Bresztovszky Ede (1889-1963) író, újságíró, műfordító részére DEDIKÁLT példány. Bp., (1942), Singer és Wolfner. Első kiadás. Kiadói papírkötés, foltos borítóval és foltos lapokkal, kissé sérült gerinccel.

 
Das Lot is nicht erreichbar
Rufpreis:
2 200 HUF
5,96
EUR
,
6,88
USD
Zahl der Gebote:
0
 
Iványi Ferenc: A virrasztó. Bod Péter életének regénye 1712-1769. A szerző, Iványi Ferenc által Bresztovszky Ede (1889-1963) író, újságíró, műfordító részére DEDIKÁLT példány. Erdélyi Írások. Bp.,1942, Singer és Wolfner. Kiadói papírkötés.
1
20869.

Iványi Ferenc: A virrasztó. Bod Péter életének regénye 1712-1769. A szerző, Iványi Ferenc által Bresztovszky Ede (1889-1963) író, újságíró, műfordító részére DEDIKÁLT példány. Erdélyi Írások. Bp.,1942, Singer és Wolfner. Kiadói papírkötés.

 
Das Lot is nicht erreichbar
Rufpreis:
2 200 HUF
5,96
EUR
,
6,88
USD
Zahl der Gebote:
0
 
Magyar könyvészet 1945-1960 . A Magyarországon megjelent könyvek és térképek szakosított jegyzéke.IV. Művészetek-irodalom-földrajz-történelem. Budapest 1964. Országos Széchényi könyvtár.Kiadói papírkötésben. 615p.
1
20870.

Magyar könyvészet 1945-1960 . A Magyarországon megjelent könyvek és térképek szakosított jegyzéke.IV. Művészetek-irodalom-földrajz-történelem. Budapest 1964. Országos Széchényi könyvtár.Kiadói papírkötésben. 615p.

 
Das Lot is nicht erreichbar
Rufpreis:
2 400 HUF
6,50
EUR
,
7,50
USD
Zahl der Gebote:
0
 
Ismeretlen Tolsztoj. A Tolsztoj-család hivatalos kiadása. Németül sajtó alá rendezte René Fülöp-Miller. Az orosz kéziratok felhasználásával fordították: Benedek Marcell és Havas József.  (Budapest, 1928). Révai Irodalmi Intézet (ny.) 1 t. (címkép) + 321 + [1] p. + 23 t. (kétoldalas táblákon fotóanyag). Egyetlen magyar kiadás.  Válogatás Tolsztoj kiadatlan, hagyatékban maradt rövidebb elbeszéléseiből, levelezéséből, valamint az író közeli ismerőseinek vonatkozó levelezéséből, különös tekintettel az író politikai nézeteire.  Fűzve, Abonyi Ernő által rajzolt, színes kiadói borítóban. Körülvágatlan, jó példány. Ritka.
1
20871.

Ismeretlen Tolsztoj. A Tolsztoj-család hivatalos kiadása. Németül sajtó alá rendezte René Fülöp-Miller. Az orosz kéziratok felhasználásával fordították: Benedek Marcell és Havas József. (Budapest, 1928). Révai Irodalmi Intézet (ny.) 1 t. (címkép) + 321 + [1] p. + 23 t. (kétoldalas táblákon fotóanyag). Egyetlen magyar kiadás. Válogatás Tolsztoj kiadatlan, hagyatékban maradt rövidebb elbeszéléseiből, levelezéséből, valamint az író közeli ismerőseinek vonatkozó levelezéséből, különös tekintettel az író politikai nézeteire. Fűzve, Abonyi Ernő által rajzolt, színes kiadói borítóban. Körülvágatlan, jó példány. Ritka.

 
Das Lot is nicht erreichbar
Rufpreis:
3 000 HUF
8,13
EUR
,
9,38
USD
Zahl der Gebote:
0
 
Baudelaire, Charles:  Versek. Szily Ernő fordítása. (Számozott, a fordító által aláírt.)  Budapest, 1943. Poezis kiadás (Ladányi Józsefné könyvnyomdája.) 1 t. (címképen a szerző portréja) + 65 + [3] p.  Kolofon: ,,Baudelaire verseinek e kétnyelvű kiadása a Poezis kiadásában jelent meg 1000 számozott példányban, legfínomabb famentes chamois papíron a fordító kézjegyével ellátva [...] Ez a példány a 24. számú. Szily Ernő [aláírás]".  A belső borítón és az első nyomtatott levélen apró, halvány foltosság.  Fűzve, kiadói borítóban. Jó példány.
1
20872.

Baudelaire, Charles: Versek. Szily Ernő fordítása. (Számozott, a fordító által aláírt.) Budapest, 1943. Poezis kiadás (Ladányi Józsefné könyvnyomdája.) 1 t. (címképen a szerző portréja) + 65 + [3] p. Kolofon: ,,Baudelaire verseinek e kétnyelvű kiadása a Poezis kiadásában jelent meg 1000 számozott példányban, legfínomabb famentes chamois papíron a fordító kézjegyével ellátva [...] Ez a példány a 24. számú. Szily Ernő [aláírás]". A belső borítón és az első nyomtatott levélen apró, halvány foltosság. Fűzve, kiadói borítóban. Jó példány.

 
Es ist verkauft
Rufpreis:
3 000 HUF
8,13
EUR
,
9,38
USD
Zahl der Gebote:
1
 
Füst Milán: Szellemek utcája. Füst Milán versei. Budapest, [1948]. Dante Könyvkiadó (Magyar Központi Híradó Rt. ny.) 172 p. Első kiadás. Füst Milán új versei és válogatott versei után válogatás a költő korábbi kötetei sajtóvisszahangjából. Tezla 1037. Aranyozott, kiadói félvászon kötésben.
1
20873.

Füst Milán: Szellemek utcája. Füst Milán versei. Budapest, [1948]. Dante Könyvkiadó (Magyar Központi Híradó Rt. ny.) 172 p. Első kiadás. Füst Milán új versei és válogatott versei után válogatás a költő korábbi kötetei sajtóvisszahangjából. Tezla 1037. Aranyozott, kiadói félvászon kötésben.

 
Es ist verkauft
Rufpreis:
3 000 HUF
8,13
EUR
,
9,38
USD
Zahl der Gebote:
1
 
Vas István: Teremtett világ. Válogatott versek. Vál. és a bevezetőt írta: Juhász Ferenc. Bp., 1956., Magvető,389 p. Első kiadás! A borítón Csillag Vera illusztrációjával. Kiadói félvászon kötésben, kiadói papír védőborítóban, a papír védőborítón szakadásokkal. Megjelent 2650 példányban.  A szerző, Vas István (1910-1991) költő által Szász Imre írónak DEDIKÁLT
1
20874.

Vas István: Teremtett világ. Válogatott versek. Vál. és a bevezetőt írta: Juhász Ferenc. Bp., 1956., Magvető,389 p. Első kiadás! A borítón Csillag Vera illusztrációjával. Kiadói félvászon kötésben, kiadói papír védőborítóban, a papír védőborítón szakadásokkal. Megjelent 2650 példányban. A szerző, Vas István (1910-1991) költő által Szász Imre írónak DEDIKÁLT

 
Das Lot is nicht erreichbar
Rufpreis:
3 000 HUF
8,13
EUR
,
9,38
USD
Zahl der Gebote:
0
 
Földi János, 2 mű egy kötetben: Földi János költeményei. Kiadta és bevezette: Dr. Mixich Lajos. + Földi János magyar grammatikája. Közzéteszi: Gulyás Károly. Régi Magyar Könyvtár 25. és 28. Bp., 1910-1912, Franklin-Társulat, 238+(2) p.; 303+(1) p. Átkötött félvászon-kötésben, jó állapotban, a borítón némi kopással.
1
20875.

Földi János, 2 mű egy kötetben: Földi János költeményei. Kiadta és bevezette: Dr. Mixich Lajos. + Földi János magyar grammatikája. Közzéteszi: Gulyás Károly. Régi Magyar Könyvtár 25. és 28. Bp., 1910-1912, Franklin-Társulat, 238+(2) p.; 303+(1) p. Átkötött félvászon-kötésben, jó állapotban, a borítón némi kopással.

 
Das Lot is nicht erreichbar
Rufpreis:
3 000 HUF
8,13
EUR
,
9,38
USD
Zahl der Gebote:
0
 
Beke György: Magyar gondok Erdélyben. Egyéni feljegyzések közös gondokról. (Dedikált.) Budapest, 1990. Magvető Könyvkiadó (Múzsák Közművelődési Kiadó Nyomdaüzem). 194 + [2] p. Egyetlen kiadás. Dedikált: ,,Hauer Ervinnek, aki elvezetett minket Lendvára, baráti szeretettel Beke György. 1990. okt. 8." Fűzve, hátsó borítófedelén az író fényképével illusztrált kiadói borítóban.
1
20876.

Beke György: Magyar gondok Erdélyben. Egyéni feljegyzések közös gondokról. (Dedikált.) Budapest, 1990. Magvető Könyvkiadó (Múzsák Közművelődési Kiadó Nyomdaüzem). 194 + [2] p. Egyetlen kiadás. Dedikált: ,,Hauer Ervinnek, aki elvezetett minket Lendvára, baráti szeretettel Beke György. 1990. okt. 8." Fűzve, hátsó borítófedelén az író fényképével illusztrált kiadói borítóban.

 
Das Lot is nicht erreichbar
Rufpreis:
3 000 HUF
8,13
EUR
,
9,38
USD
Zahl der Gebote:
0
 
Vámos Miklós: A New York-Budapest metró. Regény. (Dedikált.) [Budapest], (1993). Ab Ovo Könyvkiadó (Dunaújvárosi Nyomda). 350 p. Első kiadás. Dedikált: ,,Gábor Zsuzsának szívesen: Vámos Miklós - [19]93. könyvhét". Fűzve, színes, illusztrált kiadói védőborítóban. Jó példány.
1
20877.

Vámos Miklós: A New York-Budapest metró. Regény. (Dedikált.) [Budapest], (1993). Ab Ovo Könyvkiadó (Dunaújvárosi Nyomda). 350 p. Első kiadás. Dedikált: ,,Gábor Zsuzsának szívesen: Vámos Miklós - [19]93. könyvhét". Fűzve, színes, illusztrált kiadói védőborítóban. Jó példány.

 
Das Lot is nicht erreichbar
Rufpreis:
3 000 HUF
8,13
EUR
,
9,38
USD
Zahl der Gebote:
0
 
Balázs Béla: Az én utam. Összegyüjtött versek. (Budapest), 1945. Athenaeum (ny.) [4] + 278 p. Első kiadás. Tezla 455. Fűzve, illusztrált, enyhén sérült kiadói borítóban. Részben felvágatlan, jó példány.
1
20878.

Balázs Béla: Az én utam. Összegyüjtött versek. (Budapest), 1945. Athenaeum (ny.) [4] + 278 p. Első kiadás. Tezla 455. Fűzve, illusztrált, enyhén sérült kiadói borítóban. Részben felvágatlan, jó példány.

 
Das Lot is nicht erreichbar
Rufpreis:
3 000 HUF
8,13
EUR
,
9,38
USD
Zahl der Gebote:
0
 

Steigerungsstufen:

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF

Filtern bei der Auktion

Navigieren zur nächsten Seite

Auktionshaus

  • Adresse: 1061 Budapest, Andrássy Str. 16.
  • Anschrift: 1244, Budapest Pf. 979.
  • Telefon: +36 1 / 317-4757, +36 1 / 266-4154
  • E-mail : icvqw34r5nf?3+o@dasdfefgrabanwf34th.codv4m
  •  
  • Öffnungszeiten:
  • Montag: 12-17
  • Dienstag bis Mittwoch: 10-17
  • Donnerstag: 10-19
  • Freitag: geschlossen
  • Wochenende: geschlossen

Galerie

Unsere Seiten

© 2011-2025 Darabanth Auktionshaus GmbH.
Die Webseite von Darabanth GmbH nutzt Cookies, um Ihnen die bestmögliche Surferfahrung zu garantieren.
Durch das Weitersurfen auf dieser Webseite stimmen Sie der Verwendung der Cookies automatisch zu.
Ich akzeptiere
Für Details klicken
https://www.darabanth.com/de/bedingungen-faq
darabanth.com
H
Los im Warenkorb

Gesamtsumme:

Weiter einkaufen
  Zur Kasse