Bücher: Andere kuriositäten

Zahl der Lose: 422

20843.

Rufpreis:
3 000 HUF

Tóth Kálmán:  Huszonöt év után. Tóth Kálmán összes válogatott költeményei I-II. kötet. [Teljes, egybekötve.]  Pest, 1872. Nyomatott Kocsi Sándornál. 160 p.; 176 p. Egyetlen kiadás.  Tóth Kálmán (1831-1881) költő, újságíró, szerkesztő, drámaíró, később Baja város országgyűlési képviselője. A költői pályáján 1847-ben induló költő a szabadságharc leverése után - számos költőtársától eltérően - nem vonult önkéntes száműzetésbe, hanem a főváros népszerű periodikájához, Nagy Ignác ,,Hölgyfutár" című lapjához csatlakozott, balladáival, szerelmes verseivel, illetve Kipfelhauser álnéven írt szatirikus költeményeivel az 1850-es évek népszerű költői közé tartozott. 1860-ban ,,Bolond Miska" címen megalapította a kor vezető élclapját, néhány évvel később pedig ,,Fővárosi Lapok" címen a kuriózumnak számító szépirodalmi napilapot. Az első előzéken, az első kötet címoldalán, annak verzóján és a belív néhány oldalán régi gyűjteményi bélyegzés.  Szüry 0.  Poss.: 31/33. számú Mélyépítő Vállalat Üzemi Bizottsága.  Aranyozott gerincű korabeli félvászon kötésben, márványmintás festésű lapszélekkel.
20844.

Rufpreis:
3 000 HUF

20845.

Rufpreis:
3 000 HUF

20846.

Rufpreis:
3 000 HUF

20847.

Rufpreis:
5 000 HUF

20848.

Rufpreis:
3 200 HUF
8,67
10,00

20849.

Rufpreis:
1 800 HUF

20850.

Rufpreis:
3 200 HUF
8,67
10,00

20851.

Rufpreis:
3 200 HUF
8,67
10,00

20852.

Rufpreis:
2 000 HUF

20853.

Rufpreis:
3 200 HUF
8,67
10,00

20854.

Rufpreis:
4 800 HUF
13,01
15,00

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF