Garai László: József Attila identitásai. Alkotáspszichológiai esettanulmány. Bp., 2005. Magyar Filmtörténeti Fotógyűjtemény. 170p. Kiadói papírkötésben
Leadbeater, C[harles] W[ebster]: Dreams: What They Are and How They Are Caused. Fourth Edition. London, 1908. Theosophical Publishing Society (Printed by Neill and Co. Ltd., Edinburgh). 69 + [1] p. Charles Webster Leadbeater (1854-1934) anglikán pap, később teozófus, a mozgalom termékeny szerzője. Az Angol Teozófiai Társasághoz 1883-ban csatlakozott, részt vett annak több indiai küldetésén. A Madame Blavatsky által a Társaságba felvett Leadbeater a teozófia számos okkult dokumentumának létrejöttében segédkezett, fő érdeklődési köre az érzékeken túli érzékelés témája volt, a témában számos munkát jegyez. Az álmokról, az asztráltestről, a jósálmokról szóló munka első kiadása 1893-ban jelent meg, példányunk a negyedik kiadásból való. A címoldalon régi tulajdonosi bejegyzés. Feliratozott kiadói egészvászon kötésben. Jó példány.
Lengyel József: Újra a kezdet. [Regény.] (Dedikált.) Budapest, 1970. Magvető Könyvkiadó (Zrínyi Nyomda). 209 + [3] p. Első önálló kötetkiadás. Dedikált: ,,Szilvinek szeretettel Lengyel József. 70. X. 28". Lengyel József holokausztregénye először 1965-ban jelent meg, a szerző ,,Mit bír az ember" című kötetében. (Lengyel József Összes művei, 3. kötet.) Kiadói vászonkötésben, Hornyánszky Gyula rajzával illusztrált kiadói védőborítóban.
Kósa Lajos: Jaj az erősnek! Versek 1925-32. (Számozott, aláírt.) Budapest, 1933. (Szerző) - Gyarmati F. Könyvnyomtató Műhely. 54 p. Egyetlen kiadás. Kolofon: ,,Ebből a könyvből száz számozott példány készült finom famentes papíron, "Alabástrom'' karton borítékkal, szerző aláírásával. Ez a 7. számú példány. Kósa Lajos [aláírás]". Kósa Lajos (1900-1952 után) költő, újságíró első versei Az Est-lapokban jelentek meg, a Pesti Napló és más napilapok munkatársa volt. Szerkesztői tevékenységét Zalában, majd a Székelyföldön folytatta, 1945 után Hódmezővásárhelyen, majd a fővárosban kommunista szellemiségű lapokat szerkesztett. Példányunk fűzése kissé meglazult. Fűzve, enyhén foltos kiadói borítóban. Körülvágatlan példány.
Tímár Máté: Majoros Ádám krónikája. Csillagok, csillagok, szépen ragyogjatok... A szerző, Tímár Máté (1922-1999) József Attila-díjas író által DEDIKÁLT példány! Magyar Világ. Bp., 1958, Gondolat. Gacs Gábor illusztrációival. [Majoros Ádám krónikája. I. rész. A II. rész: "Hajnal hasad, fényes csillag ragyog... " 1960-ban jelenik meg.] Kiadói kissé kopott félvászon-kötés.
Szabó Dezső: Csodálatos élet I-II. köt. Regény két kötetben. A szerző, Szabó Dezső (1879-1945) író, kritikus, publicista által DEDIKÁLT példány! Bp.,én.,Genius, (Kunossy-ny.) Kiadói papírkötések, az I. kötet borítója hiányzik, a borító szakadt, kopott, a II. kötet borítója kopott, a gerincen kis szakadással.