Bücher: Andere kuriositäten

Zahl der Lose: 422

Benamy Sándor: VII. Izétől Szent József Attiláig. Bp., 1980, Epocha. A szerző, Benamy Sándor (1899-1989) író, újságíró, műfordító által Kolek Vera újságíró, a rádió riportere részére DEDIKÁLT! Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóval.
20759.

Rufpreis:
1 800 HUF

Nyírő József: Havasok könyve. Kolozsvár, 1936, Erdélyi Szépmíves Céh, 159+IV p. Első kiadás! Kiadói félpergamen-kötés, kopott borítóval, a kötéstáblákon sérülésekkel, sérült kötéssel, hiányzó számozással!
20760.

Rufpreis:
1 000 HUF

Drégely István 2 db verseskötete, mindkettő a szerző által Kolek Vera újságíró, a rádió riportere részére DEDIKÁLT: Létjelentés. Bp., 2011, Z-füzetek. Kiadói papírkötés. + Hét X. Bp., 2005, Z-füzetek. Kiadói papírkötés.
20761.

Rufpreis:
2 000 HUF

Jókai Mór: A jövő század regénye. II-III. rész. II. rész: Az örök béke I-III. kötet. III. rész: Az ítélet napja. Bp., 1873-1874, Athenaeum, 160+1 p.;154 p.; 154+1 p.; 130+2 p. Első kiadás. Borító nélküli példány, a hátsó szennylap meg van,de foltos.
20762.

Rufpreis:
1 000 HUF

Tamási Áron: Szívbéli barátok. Ifjúsági regény. Bp., 1946, Révai, 125+3 p. Első kiadás. Kiadói félvászon-kötés, kopott, foltos borítóval, laza, kissé sérült fűzéssel.
20763.

Rufpreis:
1 600 HUF

Stevenson: A fekete nyíl. Elbeszélés a fehér rózsa és piros rózsa harcaiból. Ford.: Házsongárdy Gábor. Bp.,én., Franklin. Fekete-fehér egészoldalas illusztrációkkal. Kiadói félvászon-kötés, kopott borítóval, laza fűzéssel, ex libris gróf Lónyay Blanka, jelzett a dúcon (R. Bauer), klisé, papír, 8x6 cm.
20764.

Rufpreis:
2 200 HUF
5,96
6,88

Illyés Gyula: Puszták népe. A szerző, Illés Béla (1895-1974) kétszeres Kossuth-díjas (1950, 1955) író, újságíró kettős névbejegyzésével. Bp., [1936], Nyugat (Hungária-ny.), 287+1 p. Első kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopott, foltos borítóval, sérült gerinccel, laza fűzéssel.
20765.

Rufpreis:
1 800 HUF

Dr. Kárpáti György - Peterdi Pál: Mennyei lábtengó (és más hazugságok). DEDIKÁLT! Bp., 1997. K.n. Kiadói papírkötés.
20766.

Rufpreis:
2 000 HUF

Bölényfia Hosszú Lándzsa: Hosszú Lándzsa emlékezései. Egy indiánfőnök önéletrajza. Ford.: Baktay Ervin. Irvin S. Cobb ajánlásával. Bp., [1929], Aquincum, 215+(1) p. Első magyar kiadás. Félvászon-kötésben, kissé viseltes borítóval, néhány a fűzéstől elváló lappal.
20767.

Rufpreis:
1 200 HUF

Seligmann, Kurt : Mágia és okkultizmus az európai gondolkodásban. Ford.: Greskovits Endre. Bp., 1987, Gondolat. Kiadói egészvászon-kötésben, kiadói papír védőborítóban.
20768.

Rufpreis:
1 600 HUF

Németh Kálmán: Százezer szív sikolt (Bácsjózseffalva, 1943, szerző kiadása) c. könyv kiadói papírborítója, Márton Lajos grafikája, jelzett a borítón (Márton L 1943, Klösz Budapest), kisebb sérülésekkel, néhány kisebb folttal. Kizárólag a borító, könyv nélkül!
20769.

Rufpreis:
1 600 HUF

Örkény István: Lágerek népe. Budapest, 1947, Budapest Székesfővárosi Irodalmi és Művészeti Intézet. Kiadói vászon-kötésben Első kiadás!
20770.

Rufpreis:
4 800 HUF
13,01
15,00

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF