Gerencséri Jenő: Szívtrombózis. Kisregények, elbeszélések. Bp., 1974, Táncsics. A szerző, Gerencséri Jenő (1924-1994) újságíró, író, a Képes Újság főszerkesztője által Kolek Vera újságíró, a rádió riportere részére DEDIKÁLT! Kiadói egészvászonkötés, kiadói papírborítóval, borítón és címlapon kisebb szakadással.
Bálint Tibor: Zarándoklás a panaszfalhoz (Párhuzamos életutak). Bp., 1979, Magvető. A szerző, Bálint Tibor (1932-2002.) erdélyi magyar író, műfordító által Kolek Vera újságíró, a rádió riportere részére DEDIKÁLT! Kiadói keménykötés, kiadói papírborítóval.
Karinthy Frigyes: Az ezerarcu lélek. Az Érdekes Ujság ingyenes karácsonyi melléklete. Bp., 1916, Légrády-ny., 46+(2) p. Első kiadás. A borító Molnár C. Pál (1894-1981) munkája. Kiadói tűzött papírkötés, kissé viseltes, sérült borítóval, helyenként kissé sérült lapszélekkel.
Sazu-Zimmermann, Dorothea: Petőfi in literatura Romana (1849-1973). Bukarest, 1980, Kriterion. Kiadói kartonált kötés, papír védőborítóval, kopottas állapotban.
Kemény Géza: Hazamegyek az időbe. A szerző, Kemény Géza (1937-2001) költő által DEDIKÁLT példány! [Veszprém, 1983], Veszprém m. Tanács VB. Kiadói papírkötés, kissé kopott borítóval. Megjelent 2000 példányban.
Elise Lindsay: How to Get a Celeb's Body: Discover the Secrets of the Stars with Your Own Personal Trainer. London, 2008, Michael Joseph. Angol nyelven. Kiadói papírkötésben, címlapon bélyegzéssel.
Ady Endre: Így is történhetik. Bp.,(1925), Athenaeum. A bekötött papírborító Kozma Lajos (1884-1948) munkája. Későbbi kartonált papírkötés, az eredeti papírborító a borítóra ragasztva, címlapon kisebb sérüléssel.
Baranyi Ferenc: Ballada a hunyászkodókról. Bp., 2015, Új-Könyvbarát. A szerző, Baranyi Ferenc (1937-) Kossuth- és József Attila-díjas költő, író által Kolek Vera újságíró, a rádió riportere részére DEDIKÁLT! Kiadói papírkötés.