Fekete István: Tíz szál gyertya. Bp.,(1948.),Új Idők, 184 p. Első kiadás. Kiadói félvászon-kötés, kissé kopott borítóval, az utolsó 4 lap foltos. Benne az eredeti, sérült, hiányos illusztrált papír védőborítóval.
Brunton, Paul: A felsőbbrendű én. (The Quest of the Overself). Fordította Gál Andor. Budapest, (1942). Rózsavölgyi és Társa (Athenaeum ny.) 296 p. Paul Brunton (1898-1981) brit újságíró, világutazó, teozófus. A spirituális eszmélkedéshez, belső békéhez útmutatást adó kötete eredeti nyelven 1937-ben, magyarul először 1941-ben jelent meg, példányunk a második kiadásból származik. Aranyozott, gerincén alul enyhén kopott kiadói félvászon kötésben, színes, illusztrált, enyhén sérült kiadói védőborítóban. Jó példány.
Kisfaludy Károly: Kisfaludy Károly összes művei négy kötetben. Életrajzzal bevezette Horváth Cyrill. Első-negyedik kötet. [Teljes mű két kötetbe kötve.] Budapest, [1899]. Magyar Könyvkiadó Intézet (Gönczi József ny., Szeged). 668 + IV p.; 674 + II p. A négykötetes mű törzsanyaga Kisfaludy Károly drámaírói életművét közli, a drámatöredékeket és drámafordítását is beleértve. A drámák előtt Kisfaludy költői termése, utána prózaírói és értekező munkássága, végül (részben német nyelvű) levelezése. A második kötet egy levelén kisebb szakadás. Egységes, aranyozott, festett, vaknyomásos kiadói egészvászon kötésben, az első kötet gerincén alul apró hiánnyal, márványmintás festésű lapszélekkel. Jó példány.
Mátrai B[etegh] Béla: Az élet színfalai és a színpad coulissái tarka vázlatokban. Kolozsvárt, 1880. Stein János bizománya (Stein J. magyar királyi egyetemi nyomdász betűivel). VI + 247 + [1] p. Egyetlen kiadás. Mátrai Betegh Béla (1846-1912) erdélyi színész, társulatvezető, rendező, műfordító. Színháztörténeti munkája nagyja XIX. század második felének vidéki magyar színjátszásainak jellemző történetei közül szemezget. A színidirektori pályát is bejáró szerző tanulmánykötete azonban gazdagabb a puszta anekdota-sorozatnál, a vidéki vándorszínészi társulatok műsorpolitikájának és pénzügyi részleteibe is beavat a munka, valamint kifejti nézeteit a népszínmű-előadások szükségessége mellett: a könnyed és zenés műfaj a színidirektor szerint magyar érzelmeket gerjeszt, és ezért kulcsszerepe van a vegyes kultúrájú városok, főképp Budapest megmagyarosításának folyamatában. Aranyozott, enyhén sérült gerincű korabeli félvászon kötésben, márványmintás festésű lapszélekkel.
A Magyar Könyvtár sorozat 19 kötete + A Magyar Jövő Toldy-könyvtára sorozat egy száma (Vörösmarty Mihály: A két szomdszédvár). Változó állapotban, sérülésekkel.