Bücher: Andere kuriositäten

Zahl der Lose: 422

Barley, Alfred H.:  What do we mean by Astrology? A Book for the Enquirer. With a Foreword by Alan Leo.  London, 1910. ,,Modern Astrology" Office [8] + 106 p.  A néhány asztrológiai ábrával kísért sorselemző kézikönyv első része eredetileg füzetes kiadványként jelent meg Alan Leo brit horoszkópkészítő ,,Modern Astrology" című periodikájában, 1904 folyamán. A szerző a korábbi rövid sajtómegjelenéses változat szövegét kilenc új asztrológiai esszével egészítette ki. A címoldalon régi tulajdonosi bejegyzés.  (Alan Leo's Astrological Manuals, No. 10.)  Poss.: Gyöngyöshalászy Takách Zoltán [Gyöngyöshalászy Takách Zoltán magyar származású zongoraművész, zongoratanár és zeneszerző. A budapesti Zeneakadémián tanult művész az 1900-as évek első évtizedében magas rangú magyar diplomaták ajánlásával került az amerikai komolyzenei élet sodrába - az amerikai keleti part nagyvárosaiban, New Yorkban, Philadelphiában és az amerikai elit üdülőhelyein lépett fel, egyúttal magán zeneiskolát is fenntartott az Egyesült Államokban.]  Illusztrált, feliratozott kiadói egészvászon kötésben. Jó példány.
20783.

Rufpreis:
3 000 HUF

Balázs Béla: Csodálatosságok könyve. Révai Könyvtár 16. sz. Bp., 1948, Révai, 163+(1) p. Első kiadás. Kiadói félvászon-kötés, a borítón némi kopással.
20784.

Rufpreis:
1 000 HUF

Kolligatum: Rexa Dezső "Lanc' versei" Petőfi első sajtó alá készített, de soha meg nem jelent versgyűjteményéről. Bp. 1922. (Wodianer.). Számozott, 9. sz. példány. 8+23 p. Intézményi bélyegzőkkel. + Bődy Zoltán: A magyar zászló, címerek, szent korona, koronázási jelvények rövid története és műleírása. Magyar cserkész könyvei 83-84. szám. Bp., 1927, Magyar Cserkészszövetség. Intézményi bélyegzőkkel. Későbbi keménykötésben, körbevágva.
20785.

Rufpreis:
3 000 HUF

Hangai B. Artúr: Kékbordó oltárok. (DEDIKÁLT). Kolozsvár, 2009, Koinónia. Kiadói kartonált papírkötés. A szerző által DEDIKÁLT példány.
20786.

Rufpreis:
1 200 HUF

Zajzoni Rab István: Erdély zugából... - - prózája. Szerk.: Bartha Judit, Magdó János, Nagy János. (DEDIKÁLT). Szecseleváros (Négyfalu), 1992, Zajzoni Rab István Líceum. Kiadói papírkötés. Megjelent 1500 példányban. A kötet egyik szerkesztője, Magdó János által Dr. Szele Lajosnak DEDIKÁLT példány.
20787.

Rufpreis:
1 800 HUF

20788.

Rufpreis:
1 600 HUF

Szathmári Gábor: Ötven év tollal. A szerző, Szathmári Gábor (1931-2020) újságíró, szerkesztő, a Népszava főszerkesztőhelyettese által Kolek Vera újságíró, a rádió riportere részére DEDIKÁLT! Bp., 2004, Dura Stúdió. Kiadói papírkötés, kijáró lapokkal.
20789.

Rufpreis:
1 600 HUF

Zelnik József: A magyar kultúra selyemövezetei. (DEDIKÁLT). Bp., 1998, Ökotáj. Kiadói kartonált papírkötés, Scherer József ex libris-szével. A szerző, Zelnik József (1949- ) etnográfus által Scherer József (1947-2020) iparművész, ipari formatervező, festő- és grafikusművész, valamint felesége, Penkala Éva (1952-2022) textilművész részére DEDIKÁLT példány.
20790.

Rufpreis:
1 200 HUF

Görömbei András: Létértelmezések. DEDIKÁLT! Miskolc, 1999, Felsőmagyarország Kiadó. Kiadói papírkötés.
20791.

Rufpreis:
2 000 HUF

Kiss János: Barokk fajanszművészet Magyarországon. Holics és Tata. Budapest, 1966, Corvina. Kiadói egészvászon kötésben, volt könyvtári példány
20792.

Rufpreis:
1 600 HUF

Régi játékkártyák. Magyar és külföldi kártyafestés XV-XIX. század. Összeáll.: Kolb Jenő. Bp., 1984, Állami Könyvterjesztő Vállalat. AZ 1939-es kiadás reprintje. Kiadói egészvászon-kötés.
20793.

Rufpreis:
2 000 HUF

Berzeviczy Albert: Gróf Széchenyi István munkáiból. Sajtó alá rend., bevezetéssel, szemelvényekkel és irodalomjegyzékkel látta el: - - . II. köt. Bp., 1907, Franklin-Társulat, 356+(2) p. Kiadói aranyozott, festett egészvászon-kötés, a gerincen kis sérüléssel, egyébként jó állapotban.
20794.

Rufpreis:
2 800 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF