Papp Tibor: Vendégszövegek (n). Összegyűjtött versek és vizuális költemények 1957-2002. Bp., 2003., Ister. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban. A szerző, Papp Tibor (1936- 2018) József Attila-díjas író, költő, műfordító, tipográfus, szerkesztő, a Magyar Műhely tagja által Bujdosó Alpár (1935-2021) költő, mérnök, a Magyar Műhely szerkesztője a magyar avantgarde kiemelkedő alakja részére DEDIKÁLT példány.
Dr. Ballagi Mór: Új teljes német és magyar szótár tekintettel ... a természettudományokban, az uj törvényhozásban, a kereskedelemben szokásos szak- és műszavakra. Német-magyar rész. Negyedik kiadás. Bp., 1870, Heckenast. Korabeli félbőr kötésben sérült gerinccel
Béres Klára: Cseppben az élet. Béres József életútja. (Dedikált és aláírt.) (Budapest), 2010. Akovita Könyvkiadó (Gyomai Kner Nyomda Zrt.) 198 + [26] p. Bővített kiadás. Dedikált: ,,Sok szeretettel: Béres Klára. Budapest, 2015'' Alatta más írásképpel ifjabb Béres Józsefnek, a feltaláló fiának, a Béres Gyógyszergyár Zrt. vezérigazgatójának aláírása. Az oldalszámozáson belül színes, szövegközti fotóanyaggal gazdagon illusztrált életrajzi interjúkötet első kiadása 1999-ben jelent meg, ,,Szirtfoknak lenni'' címmel. Bővített kiadásunk a tudós életpályáját 2006-ig követi; közli hagyatékban maradt, addig publikálatlan versét és második háborús élményein alapuló novelláit. Kiadói kartonkötésben, színes, illusztrált kiadói védőborítóban. Jó példány.
Babiczky Béla: Könyvtári feldolgozó munka II. rész -Osztályozás és szakkatalógus-szerkesztés A Tanítóképző Intézet II. évfolyama számára (népművelő-könyvtáros-szak) : Bp., 1973. Tankönyvkiadó. Sérült papírkötésben
Tóth Kálmán összes költeményei I-II. Bp., 1888, Ráth Mór (Prochaska Károly Udvari Könyvnyomda), [2] p. + 492 p., 462 p. Fűzve, sérült kiadói papírborítóval, fűzésnél szétváltak
Albert Pál: Alkalmak. A szerző, Sipos Gyula (1935-, író álneve: Albert Pál) író, kritikus, esszéista által Bujdosó Alpár (1935-2021) költő, mérnök, a Magyar Műhely szerkesztője a magyar avantgarde kiemelkedő alakja részére DEDIKÁLT példány. Bp., 1997., Kortárs. Kiadói papírkötés.
Benkes Zsuzsa-Nagy L. János-Petőfi S. János: Szövegtani kaleidoszkóp 1-2. köt. Bp., 1996., Nemzeti Tankönyvkiadó. Kiadói kartonált papírkötés. Az 1. kötet a szerző, Petőfi S. János (1931-2013) nyelvész által Bujdosó Alpár (1935-2021) költő, mérnök, a Magyar Műhely szerkesztője a magyar avantgarde kiemelkedő alakja részére DEDIKÁLT példány.
Die Webseite von Darabanth GmbH nutzt Cookies, um Ihnen die bestmögliche Surferfahrung zu garantieren. Durch das Weitersurfen auf dieser Webseite stimmen Sie der Verwendung der Cookies automatisch zu.