Bücher: Reise und Ortgeschichte

Zahl der Lose: 215

Margittai Gábor: Trianoni menyecske. Szórványlétünk a Kárpát-medencében. Bp., 2010, Scolar. Fekete-fehér és színes képekkel illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés.
19098.

Rufpreis:
1 600 HUF

Kincses Kolozsvár I-II. köt. Vál., szerk., sajtó alá rend., az utószót írta: Bálint István János. Magyar Hírmondó. Bp., 1987, Magvető. Kiadói kartonált papírkötés.
19099.

Rufpreis:
1 400 HUF

9 db Polyglott útikönyv: China.; London.; Ägypten.; München.; Spanien.; Italienische Adriaküste.; Florenz.; Kreta.; Marokko. München, 1966-1987, Polyglott-Verlag. Német nyelven. Kiadói papírkötés. / Travel guides in German language, 9 pcs
19100.

Rufpreis:
1 800 HUF

19101.

Rufpreis:
1 800 HUF

Magyarország helységnévtára 1941. Szerkeszti és kiadja: A Magyar Kir. Központi Statisztikai Hivatal. Bp., 1941, Hornyánszky Viktor, XII+378+1 p. Kiadói papírkötés, kissé szakadt borítóval.
19102.

Rufpreis:
2 800 HUF

Kovalovszki Júlia: Régészeti adatok Szentes környékének település történetéhez. Kovalovszki Júlia szakdolgozata. (Dedikált.) [Budapest, 1957]. (Magyar Nemzeti Múzeum - Történeti Múzeum rotaüzeme. [2] + 80 p. + 14 térkép (kihajtható, ebből 13 színes). Összesen 350 példányban készült munka dedikált példánya: ,,Szabó Jánosnak őszinte szeretettel Julika. Békéscsaba, 1958. jan. 15." Kovalovszki Júlia régész hallgató szakdolgozata a Szentes környéki ásatási forrásanyagot katalogizálja, ennek nyomán pedig 14 térképen rekonstruálja a környék őskori, vaskori, bronzkori, népvándorláskori temetkezési helyeit, illetve a népvándorláskortól számítva a környék egykori településszerkezetét. Példányunk címoldalán apró sérülés. (Régészeti füzetek, 5. szám.) Fűzve, illusztrált, enyhén sérült kiadói borítóban. Jó példány.
19103.

Rufpreis:
4 800 HUF
13,01
15,00

Szűcs István: Szabad királyi Debreczen város történelme három kötetben ábrákkal. csak a III. kötet Debreczennek királyi városi rangra emeltetésétől (1693) a mai időkig.  Debreczen, 1872. Városi ny., VII+(1)+657-1104+(1)p.+7 színes t.+1 kihajt. térk. Szétvált fűzéssel, sérült kiadói papírborítóval, lapot mellékletek jó állapotban
19104.

Rufpreis:
7 500 HUF
20,33
23,44

Faragó János Dr.:. A Csanádi Kisebb Papnevelde története. Szent Gellérttől napjainkig (1030-1925). A Szent Imre Intézet ,,Emericanum" ötven éves évfordulója alkalmából. Timisoara (Temesvár), 1925. Der Landbote. 2 sztl. lev., 183. p., Kiadói papírkötésben, ragasztott bortíóval Ritka!
19105.

Rufpreis:
3 200 HUF
8,67
10,00

Koszorús Ilona: Balatonszárszó-Budapest. (Budapest, [1943]. (Bethlen-nyomda Rt.) 56 p. Egyetlen kiadás. Kötetünk a Soli Deo Gloria Diákszövetség 1928-tól Balatonszárszón megszervezett ifjúsági konferenciáihoz kötődik, ahol a népi értelmiség java rendszeresen megjelent, és ahol az 1930-es évektől a magyarság sorsával kapcsolatban meghatározó jelentőségű nemzetpolitikai viták zajlottak. A Balatonszárszó-Budapest vitadráma egy vonatút keretein belül zajlik, a konferencia két fiktív, eltérő világnézetű résztvevője - egy tanár és egy teológus - vitázik a műben. (S. D. G. krónika.) Fűzve, kiadói borítóban. Jó példány.
19106.

Rufpreis:
1 800 HUF

Thirring Gusztáv: Szombathely és környékének részletes kalauza. Dr. Thirring - Dr. Vigyázó: Részletes Helyi Kalauzok 18. Bp., 1933, Turistaság és Alpinizmus, 32 p. +1 (kétoldalas térkép) t. Kiadói papírkötés
19107.

Rufpreis:
1 600 HUF

A Mátra részletes kalauza. Szerk.: Barcza Imre és Dr. Vigyázó János. Részletes helyi kalauzok 10. Bp., 1930, Turistaság és Alpinizmus, 240 p. + 13 t. (közte 10 kihajtható). Szövegközi és egészoldalas képekkel, kihajtható térképekkel és panorámaképekkel. Korabeli amatőr félvászon kötésben,
19108.

Rufpreis:
1 800 HUF

Weöres Sándor - Nyisztor Zoltán: A keleti út. Párhuzamos útinaplók.Bp., 1998, Terebess. Kiadói papírkötés, újszerű állapotban.
19109.

Rufpreis:
3 200 HUF
8,67
10,00

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF