Hazai utazók Erdélyben. Csokonai, Kisfaludy S., Teleki Domokos, Kazinczy, [...] Jókai, Orbán Balázs, Eötvös József és mások erdélyi utirajzai. Molter Károly előszavával. Összeáll.: Szeremlei László. Kolozsvár, [1942], Lepage Lajos (Fraternitas-ny.), 201+(5) p. Átkötött papírkötésben, kissé sérült, foltos gerinccel, kis lapszéli ázásnyomokkal, tulajdonosi névbejegyzéssel.
H. Szabó Lajos: Negyvennyolcas emlékművek, honvédsírok Pápán és környékén. Jókai Füzetek 1994. 11. Pápa, 1994, Jókai Mór Városi Könyvtár. Kiadói papírkötés, az első lap részben elvált a fűzéstől. Megjelent 300 példányban.
Szalontai Barnabás: Nyírbátor története, Bátorliget élővilága. Szerk.: - -. Báthori István Múzeum füzetei. Nyírbátor, 1952, Báthori István Múzeum, (Bp., MNM-Történeti Múzeum Rotaprint-ny.), 65+1 p. Kiadói papírkötés. Megjelent 500 példányban.
Charles Fitzroy: Reneszánsz Firenze napi öt forintból. Ford.: Jutai Péter. Bp., 2011, Scolar. Fekete-fehér és színes képekkel illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötés, kissé sérült kiadói papír védőborítóban.
Debreczeni László: Az 1953. évi kolozsvári műemlék-összeírás építéstörténeti eredményei. Debreczeni László (1903-1986) művészettörténész, műkritikus által Kernács Gabriella (1943-2021) művészettörténész részéáre DEDIKÁLT! (Emlékkönyv Kelemen Lajos születésének nyolcvanadik évfordulójára. Separatum. Bólyai Tudományegyetem Kiadványai I. Tanulmányok 1.) Kolozsvár, 1957, Tudományos Könyvkiadó. 219-248 p. Kiadói papírkötés, néhány jelöléssel és lapszéli jegyzettel