Geuters Die grüne Steiermark. Anhang: Wintersport und Autotouren in der Steiermark. Berlin, 1925, Geuters Reiseführerverlag Büttner. Német nyelven. Kiadói papírkötés, kissé kopott gerinccel és borítóval, néhány levés lap széle kissé foltos, össz. 8 kihajtható térképpel!
Dr. Bodnár Gyula (szerk.): Esztergom. Budapest székesfőváros iskolai kirándulóvonatai. Bp., 1936, Budapest Székesfőváros Házinyomdája. Kiadói papírkötés, térképmelléklettel, borító szakadozott
id. Berecz Sándor Szerk.: Huzsvár László Pusztatemplom - Egy darab Szentföld (az aracsi bencés apátság története) Temerin, 1970. 191p. Kiadói papírkötésben
Genthon István: Budapest múltja és művészete. Kincsestár. Bp.,1932., Magyar Szemle Társaság. Kiadói egészvászon-kötés, kissé kopott, kissé foltos borítóval.
Móricz József (szerk.): Kassa környékének természeti szépségei. I. rész. Kassa-Abos vidéke. 6. füzet. Különlenyomat a Kassai Újság 1921. évi szept. 17. és 18-iki számainak turisztikai rovataiból. Kassa, 1921, Kassai Újság Ny. 19p. Kiadói papírkötés, egy lapon apró szakadással.
Kohl, Johann Georg: Hundert Tage Auf Reisen in Den Österreichischen Staaten I. Dresden, 1842. Arnold 349p. Kiadói papírkötésben. Szamárfülekkel / Dog eared
Popper József: A mai Szovjetorszország. Egy tanulmányút élményei. Pásztor Árpád előszavával. A hat világrész - utazások és fölfedezések az Enciklopédia Kiadó reprint sorozata. Bp., 2005., Enciklopédia Kiadó. Kiadói papírkötés.
Roald Amundsen északi útja. (Az északnyugati átjáró.) Ford.: Halász Gyula. A hat világrész - utazások és fölfedezések az Enciklopédia Kiadó reprint sorozata. Bp., 2005., Enciklopédia Kiadó. Kiadói papírkötés.