Sven Hedin utazásai Perzsia sivatagjain keresztül. Bp., Magyar Kereskedelmi Közlöny. Kiadói egészvászon kötés, fotókkal illusztrált, kopottas állapotban.
1934-1935 Fővárosi Évkönyv 1934. és 1935. évi számai. Bp., 1934-1935, Fővárosi Évkönyv. Kiadói papírkötés, és átkötött félvászon-kötés, bekötött papírborítóval, a papírborító szakadt, volt könyvtári példányok.
Ladislav Rozman: Kosice. [Kassa] fotóalbum. H.n., 1979. Vydavatelstvo Osveta. Fekete-fehér és színes fotókkal gazdagon illusztrálva. Szlovák nyelvű képleírásokkal, külön füzetben 5 nyelvű összefoglaló. Kiadói egészvászon-kötés.
3 db Prágáról szóló könyv / 3 books about Prague: Plicka, Karel: Prague / Praha. En images / In Photographs / ve fotografii. (Két különböző kiadásban / In two different editions). Prága, 1950-1956, Orbis. Több nyelven. Fekete-fehér fotókkal gazdagon illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötés, kissé foltos borítókkal. + Kletzl, Otto: Peter Parler. Der Dombaumeister von Prag. Leipzig, 1940, E. A. Seemann. Német nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, sérült, hiányos gerinccel, sérült kiadói papír védőborítóban, belül jó állapotban.
(Bozsik Pál): Séták Egerben. Eger, 1915. (Egri Egyházmegyei Irodalmi Egyesület) Érseki lyceumi könyvnyomda. 49 + [1] p. Egyetlen kiadás. Bozsik Pál (1884-1952) római katolikus pap, az egri szeminárium tanárának helytörténeti kalauza Eger települését mint a katolikus hit és a hazaszeretet városát mutatja be, ennek megfelelően a katolikus templomok és intézmények sorát részletezi egy városi séta keretében, majd a város kórházait méltatja. Oldalszámozáson belül gazdag egész oldalas fotóanyaggal. Fűzve, enyhén sérült kiadói borítóban.