Robert J. Flaherty: Samoa. Berlin,1932.,Reimer Hobbing. Angol nyelven. Fekete-fehér fotókkal. Kiadói egészvászon-kötés, kissé kopott, foltos borítóval, sérült gerinccel, kissé foltos lapokkal.
Gáborján Alice: Magyar népviseletek. Magyar Népművészet. Bp., 1974, Corvina. 66 p. Kiadói kartonált papírkötés, meglazult gerinccel, a lapok szélein kis folttal. Fekete-fehér és színes fotókkal, ábrákkal illusztrált. Aláhúzásokkal.
Zikmund, Miroslav, Hanzelka, Jiří: Fordított félhold. Bp. - Pozsony, 1962, Gondolat Kiadó - Szlovákiai Szépirodalmi Könyvkiadó. Vászonkötésben, kissé szaladt papír védőborítóval, de egyébként jó állapotban.
1946 A Dunatáj. Történelmi, gazdasági és földrajzi adatok. A Dunatáj államainak életéből. I. köt. Szerk.: Radisics Elemér. Bp., 1946, Gergely R. Kiadói papírkötés, foltos.
Dávid László: A középkori Udvarhelyszék művészeti emlékei. Bukarest, 1981, Kriterion. A szerző rajzaival és fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés papír védőborítóval.Sérült védőborító, foltos lapokkal
Tétény-Promontor. Bp. XXII. kerületének története. Szerk.: Joó Ernő, Dr. Tóth Gábor. Bp., 1988, Budapest Főváros XXII. Kerületi Tanács VB, 524. Második, átdolgozott, és bővített kiadás. Fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Kiadói félvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, a papírborítón kis szakadással.