Bücher: Geschichte

Zahl der Lose: 255

19410.

Rufpreis:
3 600 HUF
9,76
11,25

19411.

Rufpreis:
3 000 HUF

Agg Kossuth levelei egy fiatal leányhoz. Bevezetéssel ellátta Hatvany Lajos. Budapest, 1919. Pallas Irodalmi és Nyomdai Rt. 1 t. (címkép) + 208 p. + 9 t. Egyetlen kiadás. Kossuth Lajos 1884 májusában ismerkedett meg a nála 63 évvel fiatalabb, erdélyi földbirtokos Zeyk Saroltával, aki meglátogatta az egykori kormányzót torinói otthonában; később levelezni kezdtek. A megállapodás szerint Zeyk Sarolta férjhez menetele után a leveleket el kellett volna égetni - Kossuth meg is cselekedte, ám Zeyk Sarolta megőrizte Kossuth Lajos hozzá írt leveleit, melyeket először az Esztendő című folyóirat 1918-as lapszámaiban jelentetett meg. Példányunk az egyetlen kötetkiadásból származik. Sajtó alá rendezte és jegyzetekkel ellátta Jaulusz Ilona. Fűzve, színes, Jeges Ernő által rajzolt kiadói borítóban. Körülvágatlan példány.
19412.

Rufpreis:
4 000 HUF

Bendefy László:  Magna Hungaria és a Liber Censuum.  Budapest, 1943. (Szalay Sándor kiadása - Szalay nyomda). 343 + [1] p. + 10 t. (kétoldalas, ebből két kihajtható) + 1 térkép (kihajtható térképen Julianus barát útvonala). Egyetlen kiadás.  Bendefy László (1904-1977) földmérő, geológus, technikatörténész a folyószabályozások témakörében közzétett publikációi után tett római tanulmányútja során a Vatikán könyvtárában a magyarság őstörténetére vonatkozóan új adatokra bukkant, melyet az 1940-es évek során több kötetben tett közzé. ,,Magna Hungaria és a Liber Censuum" címen megjelent őstörténeti könyvében a szerző Julianus barát útjának szöveghagyományozódását vizsgálja. Julianus barát útjának összefoglalóját útitársa, frater Richardus írta, ez került be a XIV. században készült Liber Censuum kódex bizonyos példányaiba. Bendefy László a filológiai munkában a Liber Censuum különböző kéziratainak nyomába ered. Oldalszámozáson belül néhány szövegközti térképvázlattal.  (A magyarság őstörténeti kútfői, II. kötet.)  Fűzve, színes, illusztrált, enyhén sérült kiadói borítóban. Döntően felvágatlan, jó példány.
19413.

Rufpreis:
4 000 HUF

Blaskovich Lajos  Őshaza és Kőrösi Csoma Sándor célja. Kőrösi Csoma Sándor halálának 100. évfordulóján.  [Budapest], (1942). Stádium Sajtóvállalat Rt. (ny.) 1 t. (címkép) + 230 p. + 7 t. Első kiadás.  Blaskovich Lajos őstörténeti tanulmányában a hun-magyar rokonság mellett érvel, illetve méltatja a hunok történelemformáló erejét. Őstörténeti munkánk a Pilis-hegység őstörténeti kultuszának egyik első kidolgozása.  Illusztrált kiadói félvászon kötésben, színes, illusztrált, sérült és hiányos kiadói védőborítóban. Jó példány.
19414.

Rufpreis:
3 000 HUF

Herbert F. R. Eddelbüttel: Schön is die Welt. Eine Europareise rund um Deutschland. Berlin, 1931, Safari-Verlag. Német nyelven. Fekete-fehér fotókkal gazdagon illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés.
19415.

Rufpreis:
3 600 HUF
9,76
11,25

Helméczy Mátyás: Hiteles történelem bélyegeken és pénzeken. Nagymagyarország - Trianon - Csonka-Magyarország talpra állása. H.n., 2010, szerzői kiadás. Kiadói kartonált papírkötés.
19416.

Rufpreis:
3 200 HUF
8,67
10,00

Marczali Henrik: Mária Terézia 1717-1780. Bp., 1891, Magyar Történelmi Társulat (Magyar Történelmi Életrajzok). Aranyozott gerincű, kissé kopott félvászon kötésben, első néhány lap címképpel és címlappal kijár, néhány kevés lap kissé foltos.
19417.

Rufpreis:
3 000 HUF

Pethő Sándor - Fodor Ferenc: Világostól Trianonig. A mai Magyarország kialakulásának története. Bp., 1925, Enciklopédia, VIII+324+(4) p. Első kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, gerincen apró sérülésekkel, kissé kopott borítóval, laza kötéssel, helyenként kissé foltos lapokkal.
19418.

Rufpreis:
2 800 HUF

Makkay János 3 műve: Kis Magyar Anonymus. Félresikerült tolmácsolások.; György apród arany nyakperece Borisz fejedelem kijevi udvarában.; A vérszerződéstől a Szeri országgyűlésen át a Szent Koronáig. Bp., 2011, szerzői kiadás. Kiadói papírkötés.
19419.

Rufpreis:
3 000 HUF

Izsák Lajos: Polgári pártok és programjaik Magyarországon 1944-1956. A szerző, Izsák Lajos (1943-) történész professzor által Szuhay Miklós (1928-2017) professzor, gazdaságtörténésznek DEDIKÁLT! Bp., 1994, Pannónia Könyvek. Kiadói papírkötés.
19420.

Rufpreis:
2 800 HUF

19421.

Rufpreis:
2 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF