Bücher: Geschichte

Zahl der Lose: 255

Kossuth Lajos: Irataim az emigráczióból. II. köt.: A villafrancai béke után. Bp., 1881, Athenaeum, 2 sztl. lev.+ 578+(2) p. Aranyozott gerincű, dombornyomott egészvászon-kötésben, márványozott lapélekkel, kissé kopott borítóval, helyenként kissé foltos lapokkal, egy lapon javított szakadással. Csak a II. kötet!
19434.

Rufpreis:
3 000 HUF

Kossuth Emlékalbum. Kossuth Lajos halála, temetése és mauzoleumának felavatása. Szerk.: Dr. Kovács Dénes. A "Budapest" ajándéka előfizetőinek. Bp., 1910, "Budapest", 1 (címkép) t.+ 231 p.+ 2 (kihajtható, fekete-fehér fotók) t.+ 3 (színes műmellékletek) t. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, hiányzó gerinccel.
19435.

Rufpreis:
1 600 HUF

19436.

Rufpreis:
3 000 HUF

László Gyula: A honfoglaló magyar nép élete. Bp., 1997, Püski. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
19437.

Rufpreis:
2 400 HUF

László Gyula: Árpád népe. Bp., 1988, Helikon. Első kiadás. Badics Ilona, Dienes Ö. István, László Gyula, Marton Magda és Nagy András rajzaival illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötés, kissé sérült kiadói papír védőborítóban.
19438.

Rufpreis:
2 800 HUF

Martha Schad: Erzsébet királyné és leányai. Ford.: Sütő Gyöngyi. hn., én., Canissa. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
19439.

Rufpreis:
2 000 HUF

Oplatka András: Széchenyi István. Bp., 2005, Osiris. Kiadói kartonált papírkötés.
19440.

Rufpreis:
2 400 HUF

Magyarföld és népei eredeti képekben. Föld- és népismei, statistikai és történeti folyóirat. Fényes Elek és Luczenbacher János felügyelete mellett szerkeszti és kiadja: Vahot Imre. Bp., 1984, Állami Könyvterjesztő Vállalat. Az 1846. évi Beimel József kiadás reprint kiadása. Kiadói aranyozott modern műbőrkötésben, jó állapotban.
19441.

Rufpreis:
2 400 HUF

Rákóczi album. II. Rákóczi Ferenc és kurucai. A Pesti Napló előfizetőinek készült kiadás. [Bp., 1904], Pesti Napló (Hornyánszky Viktor-ny.) Gazdag szövegközti és egészoldalas képanyaggal illusztrálva. Kiadói rendkívül dekoratív, aranyozott, festett, dombornyomott egészvászon-kötés, kissé koszos, kopott borítóval, a gerincen kis sérülésekkel, az elülső szennylap kijár, néhány műmelléklet kissé sérült.
19442.

Rufpreis:
2 000 HUF

Zolnay László 2 kötete: Kincses Magyarország. Középkori művelődésünk történetéből. Bp., 1978, Magvető. Második, javított kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói kissé szakadt papír védőborítóban. + Zolnay László: Az elátkozott Buda - Buda aranykora. Bp., 1982, Magvető. Fekete-fehér képekkel illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítón apró szakadással, jó állapotban.
19443.

Rufpreis:
2 400 HUF

Abigail Wheatley - Struan Reid: Bevezetés a régészet világába. Ford.: Tompa Júlia. Kisújszállás, 2005, Pannon-Literatúra. John Woodcock és Ian McNee illusztrációival. Internetlinkekkel. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
19444.

Rufpreis:
2 200 HUF
5,96
6,88

Bokor Péter - Hanák Gábor: Egy év Habsburg Ottóval. Beszélgetések. / Romsics Ingác: Szemben az árral. Esszé. Bp., 1999, Paginarium. Fekete-fehér és színes fotókkal illusztrálva. Kiadói műbőr-kötés, kiadói papír védőborítóban.
19445.

Rufpreis:
1 800 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF