Bücher: Geschichte

Zahl der Lose: 255

19398.

Rufpreis:
5 000 HUF

19399.

Rufpreis:
3 400 HUF
9,21
10,63

19400.

Rufpreis:
3 400 HUF
9,21
10,63

Kristó Gyula: A magyar állam megszületése. Szeged, 1995, Szegedi Középkorász Műhely. Első kiadás. Kiadói papírkötés, az előzéklapon ex libris-szel.
19401.

Rufpreis:
4 200 HUF
11,38
13,13

19402.

Rufpreis:
4 000 HUF

Gávai Gaal Jenő: Élmények és tanulságok. Naplók, Emlékiratok Történelmi Művek. Magyarország Újabbkori Történetének Forrásai. Bp., 1940, Magyar Történelmi Társulat,("Pátria"-ny.), LXVI+931 p.+3 t. Átkötött modern egészvászon-kötés, foltos.
19403.

Rufpreis:
4 800 HUF
13,01
15,00

László Gyula: Bevezetés a régészetbe. Kézirat. Bp., 1958, Felsőoktatási Jegyzetellátó V. 155p. Lapszámozáson belül 24 táblával. (A szerző rajzai.) Csak 200 példány készült.  /Eötvös Loránd Tudományegyetem Bölcsészettudományi Kar./ Tűzve, kiadói papírborítóban. ragasztással
19404.

Rufpreis:
4 000 HUF

19405.

Rufpreis:
3 000 HUF

19406.

Rufpreis:
4 000 HUF

Táncsics Mihály: Sajtószabadságról nézetei egy rabnak. Supka Géza tanulmányával. (Budapest, 1947). Új Idők Irodalmi Intézet Rt. (Singer és Wolfner) - (Athenaeum ny.) 19 + [3] + 72 p. A hasonmás kiadás az eredeti kiadás megjelenésének századik évfordulójára készült, a cenzúra eltörlését szorgalmazó, névtelenül megjelent vitairat előtt Supka Géza bevezető tanulmánya ,,A gondolatszabadság mártíriuma Magyarországon". Az Új Idők Irodalmi Intézet egyik utolsó kiadványa. Fűzve, illusztrált kiadói borítóban. Jó példány.
19407.

Rufpreis:
4 000 HUF

19408.

Rufpreis:
3 000 HUF

Kazár Lajos: Erdély a tények szerint. (Az ,,Erdély a tények szerint" nevű dokumentumvideó szövege.) Canberra, 1989. Szerző (Patria Printers). 16 + [2] p. + 1 térkép (kétoldalas) + 1 melléklet (egyleveles). Egyetlen magyar kiadás. Ausztráliai magyar emigránsok 1988-ban készítették el az erdélyi falurombolások ellen tiltakozó dokumentumfilmjüket, ,,Erdély a tények szerint" címmel, 60 percben. Egész oldalas térképekkel és szövegközti ábrával kísért kiadványunk a dokumentumfilm szövegét tartalmazza. Fűzve, szilágysági népművészeti mintával illusztrált kiadói borítóban. Jó példány, ritka.
19409.

Rufpreis:
4 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF