Horváth Mihály: Huszonöt év Magyarország történelméből 1823-tól 1848-ig. I-II. köt. Genf, 1984, Puky Miklós-ny., XVI+630+(2) p.; XI+(1)+709+(3) p. Első kiadás. Kiadói dombornyomott egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval, fakó gerinccel, belül nagyrészt jó állapotban, helyenként kissé foltos lapokkal, tulajdonosi bélyegzőkkel.
Cziklay Lajos (szerk.): Rudolf emlék-album. A magyar irók és művészek szíves közreműködésével szerkesztette - - . A kispesti Rudolf fogadalmi templom javára kiadja a fogadalmi templom felépítésére alakult országos bizottság. Bp., 1897, Rigler József Ede Papírneműgyár Rt.-ny., 289+(3) p. Gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrálva. Kiadói félvászon-kötés, hiányzó gerinccel, kissé foltos, sérült borítóval, helyenként kissé foltos lapokkal.
Aradi vértanúk albuma. Arad sz. kir. város közönsége és az aradi "Kölcsey-Egyesület" megbízásából szerkesztette Varga Ottó. Bp., 1892, Lampel R. (Wodianer F. és Fiai),1 t.(díszcímlap)+426 (helyesen 246)+2 p.+7 (hasonmás)+1 t. Harmadik, bővített kiadás. Gazdag szövegközti és egészoldalas képanyaggal illusztrált. Kiadói aranyozott, festett, illusztrált egészvászon kötésben, Leszik-kötés, aranyozott lapélekkel, kopott borítóval, a gerincen kis sérüléssel.
Magyar Művelődéstörténet. Szerk.: Domanovszky Sándor et al. IV. köt.: Barokk és felvilágosodás. Bp., [1939], Magyar Történelmi Társulat. Gazdag szövegközti és egészoldalas, fekete-fehér és színes képanyaggal, mellékletekkel. Korabeli félbőr-kötésben, kissé sérült, kopottas borítóval és gerinccel, belül nagyrészt jó állapotban, néhány kissé foltos lappal, régi intézményi bélyegzővel.
Orbók Attila: Az igazság az örmények forradalmi mozgalmáról. A császári ottomán kormánynak az örmények államellenes mozgalmáról beszerzett eredeti hivatalos adatai nyomán: - -. Bp., 1916, Szófia. Reprint kiadás. Kiadói kartonált papírkötés.
Bendefy László: A magyarság kaukázusi őshazája. Gyeretyán országa. Budapest, 1942. Cserépfalvi (Anitiqua nyomdai és irodalmi rt.) 1 t. (kihajtható címkép Magyar városáról) + 509 + [3] p. + 20 t. (kétoldalas táblák, I-XL-ig számozva). Egyetlen kiadás. Bendefy László (1904-1977) földmérő, geológus, technikatörténész a folyószabályozások témakörében közzétett publikációi után tett római tanulmányútja során a Vatikán könyvtárában a magyarság őstörténetére vonatkozóan új adatokra bukkant, melyet az 1940-es évek során több kötetben tett közzé. Bendefy feltételezése szerint a magyarság egy része a szétválás után - hozzávetőlegesen az V. századtól - kummagyar néven a Kaukázus északi előterében élt, és arab utazók éppúgy írtak róluk, mint pápai diplomaták. ,,A magyarság őshazája - Gyeretyán országa" című munkájában a kaukázusi kummagyarság történetét, életmódját, vallását, kereskedelmét, Magyarnak nevezett fővárosát, majd a kummagyarok országának XIV. században bekövetkező pusztulását foglalja össze, egykori beszámolókra támaszkodva, oldalszámozáson belül számos szövegközti térképpel és rajzzal illusztrálva. [A magyarság őstörténeti kútfői, I. kötet.] Fűzve, színes, illusztrált kiadói védőborítóban. Jó példány.