Kovács János István - Soós Ádám: Elfelejtett évtizedek - Pálhidy Mihály emlékkönyv. Hatvan, 2001, Pálhidy Mihály Hagyományőrző Polgári Egyesület. Kiadói papírkötés, kissé kopottas állapotban, sok vasúti témával.
Bethlen István: Válogatott politikai írások és beszédek. Szerk. és az utószót írta: Romsics Ignác. Millenniumi Magyar Történelem - Politikai gondolkodók. Bp., 2000, Osiris. Kiadói kartonált papírkötés, jó állapotban.
Kun Béla: Ki fizet a háborúért? Kommunista Könyvtár. Bp., 1919, Kommunisták Magyarországi Pártja, 8 p. Harmadik (magyarországi) kiadás. Kiadói papírkötés, fűzés nélkül.
Az életszínvonal alakulása az 1923. esztendőben. Kiadja: Magyar Szakszervezeti Tanács. Gál Benő Statisztikai Gyűjteményei V. Bp.,én,Világosság-ny., 15 p. Kiadói papírkötés, a felső lapszéleken és a borító felső részén kis sérülésekkel.
Kállay Miklós: Magyar célok és feladatok a világháború negyedik évében. - - m. kir. miniszterelnök beszéde. Bp. 1943., Stadium, 30 p. Javított gerinccel, foltos lapokkal, egy lapot rossz helyre kötöttek vissza (9/10 p., a 22-23. oldalak közé.) Megviselt állapotban.
Tankó Béla: A háború értékelési tanulsága. A Debreczeni M. Kir. Tudományegyetem népszerű főiskolai tanfolyamán 1915 november 21-én előadta: - -. Debreczen, 1916, Csáthy Ferenc M. Kir. Tudományegyetem, 27 p. Kiadói papírkötés, az elülső borító leszakadt, a hátsó borító hiányzik.
László Gyula 2 műve: A ,,kettős honfoglalás". Bp., 1978, Magvető. Kiadói papírkötés, kissé viseltes borítóval. + Őstörténetünk. Egy régész gondolatai néppé válásunkról. Bp., 1981, Tankönyvkiadó. Kiadói papírkötés, részben szétváló fűzéssel, a lapok egy része kijár.