Geréb József: Az Olympos. Görög-római mythologia. Függelékül a germán népek istentana. Serdültebb fiuk és leányok számára. Petiscuc nyomán szerk. Dr. - -. Bp., 1901, Athenaeum, VI+2+288 p. 2., átdolgozott kiadás. Fekete-fehér illusztrációkkal. Kiadói aranyozott piros egészvászon-kötés, márványozott lapélekkel, kopott, foltos borítóval, javított címlappal, ceruzás aláhúzásokkal.
Kenediné Szántó Lívia: Az etruszkok nyomában. A rajzokat és a borítót készítette: Bánó Attila. A grafikus, Bánó Attila (1945-) grafikus, író, újságíró, szerkesztő által Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus részére DEDIKÁLT példány! Bp., 1977, Corvina. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
Hereditas sorozat 2 kötete: Dienes István: A honfoglaló magyarok. + Kovács Tibor: A bronzkor Magyarországon. Bp., 1977-1978, Corvina. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói papírkötés.
V[ilmos] Voigt: Glaube und inhalt. Drei Studien zur Volksüberlieferung. [Hit és tartalom. Három tanulmány a néphagyományról.] ELTE Ókor Történeti Tanszékeinek kiadványai 15. Bp., 1976., ELTE, 120 p. Német nyelven. Benne Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus autográf jegyzeteivel papírlapokon. Kiadói papírkötés, foltos. Megjelent 200 példányban.
Wichtl, Friedrich/Robert Schneider:: Weltfreimaurerei. Weltrevolution. Weltrepublik. Eine Untersuchung über Ursprung und Endziele des Weltkrieges. München: 1920. Lehmanns Egészvászok kötésben
Szabó Miklós - Tonk Sándor: Erdélyiek egyetemjárása a korai újkorban 1521-1700. Fontes rerum scholasticarum IV. Szeged, 1992, József Attila Tudományegyetem. Kiadói papírkötés, intézményi bélyegzőkkel, volt könyvtári példány.