Bücher: Geschichte

Zahl der Lose: 255

Geréb József: Az Olympos. Görög-római mythologia. Függelékül a germán népek istentana. Serdültebb fiuk és leányok számára. Petiscuc nyomán szerk. Dr. - -. Bp., 1901, Athenaeum, VI+2+288 p. 2., átdolgozott kiadás. Fekete-fehér illusztrációkkal. Kiadói aranyozott piros egészvászon-kötés, márványozott lapélekkel, kopott, foltos borítóval, javított címlappal, ceruzás aláhúzásokkal.
19446.

Rufpreis:
2 400 HUF

Kenediné Szántó Lívia: Az etruszkok nyomában. A rajzokat és a borítót készítette: Bánó Attila. A grafikus, Bánó Attila (1945-) grafikus, író, újságíró, szerkesztő által Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus részére DEDIKÁLT példány! Bp., 1977, Corvina. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
19447.

Rufpreis:
2 000 HUF

Voltaire: Le Si?cle de Louis XIV. é.n., Párizs, Librairie Hachette, kiadói papírkötés, francia nyelven. Borítón kis kopással.
19448.

Rufpreis:
2 000 HUF

Ács Tivadar: Kossuth papja: Ács Gedeon. Bp., 1940, szerzői kiadás (Vác, Kapisztrán-ny.), 220 p. Kissé sérült kiadói papírkötés.
19449.

Rufpreis:
2 400 HUF

19450.

Rufpreis:
1 600 HUF

Hereditas sorozat 2 kötete: Dienes István: A honfoglaló magyarok. + Kovács Tibor: A bronzkor Magyarországon. Bp., 1977-1978, Corvina. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói papírkötés.
19451.

Rufpreis:
2 400 HUF

Stolmár Aladár: Az én Csernobilom. Mi a gond az atomerőművekkel? A szerző által DEDIKÁLT! Bp., 2009, Silenos. Kiadói papírkötés.
19452.

Rufpreis:
2 800 HUF

V[ilmos] Voigt: Glaube und inhalt. Drei Studien zur Volksüberlieferung. [Hit és tartalom. Három tanulmány a néphagyományról.] ELTE Ókor Történeti Tanszékeinek kiadványai 15. Bp., 1976., ELTE, 120 p. Német nyelven. Benne Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus autográf jegyzeteivel papírlapokon. Kiadói papírkötés, foltos. Megjelent 200 példányban.
19453.

Rufpreis:
2 000 HUF

19454.

Rufpreis:
2 000 HUF

Diószegi Vilmos: A pogány magyarok hitvilága. Kőrösi Csoma Kiskönyvtár 4. Bp., 1978, Akadémiai Kiadó. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói papírkötés.
19455.

Rufpreis:
2 400 HUF

Wichtl, Friedrich/Robert Schneider:: Weltfreimaurerei. Weltrevolution. Weltrepublik. Eine Untersuchung über Ursprung und Endziele des Weltkrieges. München: 1920. Lehmanns Egészvászok kötésben
19456.

Rufpreis:
2 000 HUF

Szabó Miklós - Tonk Sándor: Erdélyiek egyetemjárása a korai újkorban 1521-1700. Fontes rerum scholasticarum IV. Szeged, 1992, József Attila Tudományegyetem. Kiadói papírkötés, intézményi bélyegzőkkel, volt könyvtári példány.
19457.

Rufpreis:
2 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF