Blaskovich Lajos
Őshaza és Kőrösi Csoma Sándor célja. Kőrösi Csoma Sándor halálának 100. évfordulóján.
[Budapest], (1942). Stádium Sajtóvállalat Rt. (ny.) 1 t. (címkép) + 230 p. + 7 t. Első kiadás.
Blaskovich Lajos őstörténeti tanulmányában a hun-magyar rokonság mellett érvel, illetve méltatja a hunok történelemformáló erejét. Őstörténeti munkánk a Pilis-hegység őstörténeti kultuszának egyik első kidolgozása.
Illusztrált kiadói félvászon kötésben, színes, illusztrált, sérült és hiányos kiadói védőborítóban. Jó példány.