Tétel

Rufpreis:

4 000 HUF

Beschreibung:

Bendefy László: Magna Hungaria és a Liber Censuum. Budapest, 1943. (Szalay Sándor kiadása - Szalay nyomda). 343 + [1] p. + 10 t. (kétoldalas, ebből két kihajtható) + 1 térkép (kihajtható térképen Julianus barát útvonala). Egyetlen kiadás. Bendefy László (1904-1977) földmérő, geológus, technikatörténész a folyószabályozások témakörében közzétett publikációi után tett római tanulmányútja során a Vatikán könyvtárában a magyarság őstörténetére vonatkozóan új adatokra bukkant, melyet az 1940-es évek során több kötetben tett közzé. ,,Magna Hungaria és a Liber Censuum" címen megjelent őstörténeti könyvében a szerző Julianus barát útjának szöveghagyományozódását vizsgálja. Julianus barát útjának összefoglalóját útitársa, frater Richardus írta, ez került be a XIV. században készült Liber Censuum kódex bizonyos példányaiba. Bendefy László a filológiai munkában a Liber Censuum különböző kéziratainak nyomába ered. Oldalszámozáson belül néhány szövegközti térképvázlattal. (A magyarság őstörténeti kútfői, II. kötet.) Fűzve, színes, illusztrált, enyhén sérült kiadói borítóban. Döntően felvágatlan, jó példány.

Teilen:

Wer das Foto des Loses gemacht hat : ufk