Bücher: Reise und Ortgeschichte

Zahl der Lose: 162

Roth, Abraham / Fellenberg, Edmund von: Doldenhorn and Weiße Frau. Zum ersten Mal erstiegen und geschildert. Coblenz, 1863. Karl Baedeker, 86p + 13 T litográfiák, közötte kihajtható térkép. Aranyozott korabeli egészvászon kötésben, A borító és alapok aljén sérülés, penészfolt. nagyon ritka, korai Baedekker!
19000.

Rufpreis:
40 000 HUF
108,40
125,00

Sopron vármegye története. Oklevéltár I-II. köt. I. kötet: 1156-1411. II. kötet: 1412-1653. Szerk.: Nagy Imre. Sopron, 1889-1891, Sopron Vármegye Közönsége (Litfass Károly-ny.),1 t. +4+ 648 p.; 1 t. + IV + 650 p. Kiadói papírkötésekben első kötet utolsó lapján és hátsó borítón gyűrődéssel, folttal, második kötet gerincen kicsi sérüléssel
19001.

Rufpreis:
15 000 HUF
40,65
46,88

19002.

Rufpreis:
10 000 HUF

(Thomas) Moore: Egy irlandus' útazása az igaz vallás' felkeresése végett. Irland népe' ősi hitének védelmére jegyzésekkel felvilágosítva. II. füzet. Nagyváradon, 1836, Tichy János, 4+285+9 p. Korabeli egészvászon kötésben
19003.

Rufpreis:
7 000 HUF
18,97
21,88

Ladányi Miksa szerk.: Szerencs és vidéke. Budapest, 1931. Magyar Városok Monografiája Kiadóhivatala. [8] + 9-153 p. + 4 t. /Magyar városok monografiája IX./ [Elek ny.] Ázott, táblák szakadtak, ragasztottak. Korabeli félvászon kötésben. Ritka!
19004.

Rufpreis:
7 000 HUF
18,97
21,88

Kelemen Pál (1894-1993): Istenek csatatere. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,[1939], Franklin, 168+4 p.+18 (kétoldalas, fekete-fehér képtáblák.) t. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben nagyon szép állapotban
19005.

Rufpreis:
9 000 HUF
24,39
28,13
9

Cholnoky Jenő:  Afrika I-II. kötet. [Teljes.] Budapest, [1930]. Lampel R. - Wodianer F. és Fiai (Franklin-Társulat ny.) [4] + 267 + [1] p. + 1 térkép (színes, kihajtható); [2] + [267]-488 p. + 1 térkép (színes, kihajtható). Egyetlen kiadás. Cholnoky Jenő ismeretterjesztő munkájának mindkét kötete szövegközti térképvázlatokkal, geográfiai ábrákkal, felvételekkel gazdagon illusztrált, jó betekintést nyújt a fekete kontinens természetföldrajzába, illetve a gyarmati sorban élő földrész néprajzába és társadalmába, népjellemtani kommentárokkal ellátva. A szerző egymástól jól elhatárolható művelődési egységekként jellemzi az észak-afrikai, mediterrán behatásokkal érintkező arab-berber kultúrát, a Guineai-öböl északi partján élő népi társadalmat, a Kongó-medence bantu néger világát, Kelet-Afrika ettől gyökeresen eltérő kultúráit, valamint a Dél-Afrikára jellemző busman-zulu civilizációt, valamennyi helyen kitérve az európai gyarmatosítók (franciák, angolok, németek, belgák, olaszok, portugálok, búrok) fontos vagy éppen elenyésző hatására. (A Magyar Földrajzi Társaság könyvtára.) Egységes, festett, díszesen aranyozott kiadói egészvászon kötésben. Jó példány.
19006.

Rufpreis:
8 000 HUF
11

[Ossendowski, Ferdynand Antoni (1876-1945)]: Ossendowski 2 műve:   Véres napok, cári rabok. From president to prison. Fordította: Sajó Aladár. Bp.,[1927], Franklin, 294+2 p. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval, szakadt elülső szennylappal és kijáró címlappal.;   A szahara lelke. (The breath of the desert.) Utazás Algérián és Tuniszon keresztül. Fordította: Dr. Balassa József. Bp.,[1929], Franklin, 232+8 p. Kiadói aranyozott egészvászon kötés, kopott borítóval, néhány foltos lappal.
19007.

Rufpreis:
4 800 HUF
13,01
15,00
10

Baktay Ervin: A boldog völgy országa. Barangolások Kasmírban. Budapest, [1934]. Franklin-Társulat Magyar Irodalmi Intézet és Könyvnyomda. 1 t. (címkép) + + 220 + [4] p. + 28 t. (kétoldalas táblákon fotóanyag). Első kiadás. Baktay Ervin (1890-1963) orientalista, író, szerkesztő beszámolója 1927-1928-ban megtett kasmíri tanulmányútjáról, melynek során bejárta Északnyugat-India Tibet felé eső, elzárt völgyét, és útja végén találkozott a magyarokkal már évtizedek óta nem beszélt, ott élő jeles orientalista hazánk fiával, Stein Auréllal. A beszámoló először A Földgömb című folyóirat 1931. évi lapszámaiban jelent meg, már ott is a szerző felvételeivel, kötetünk a folyóiratban megjelent beszámolónak kibővített, átdolgozott változata, a tartalomjegyzék előtt a bejárt vidékről készült két egész oldalas térképvázlat. (A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára.) Díszesen aranyozott kiadói egészvászon kötésben. Jó példány.
19008.

Rufpreis:
4 000 HUF

Scott, Robert F[alcon]: Angolok a déli sarkvidéken. Angolból átdolgozta Halász Gyula. 75 képpel, ezek között 47 műmelléklettel és két eredeti felvételek után készült térképpel. Budapest, 1911. Lampel R. - Wodianer F. és Fiai Rt. (Franklin-Társulat ny). 1 t. (címkép) + VI + [2] + 299 + [1] p. + 46 t. (2 kihajtható, 2 dupla oldalas) + 1 térkép (színes, kihajtható). Első magyar kiadás. A délisark-kutatás egyik legnagyobbjának, Robert Scott kapitánynak 1900-1904 között lezajlott expedíciójáról szóló beszámoló, oldalszámozáson belül gazdag szövegközti fotóanyaggal. A századfordulós út során az expedíció, bár számos tudományos megfigyelést végzett, nem tudta elérni a sarkpontot, így vezetője, Scott új legénységével a kötet magyar fordításának kiadása idején, 1910-1912 között ismét megkísérelte elérni a Déli-sarkot, ami sikerült ugyan, de az expedíció életét adta az eredményért. Néhány oldalon apró, halvány foltosság (A Magyar Földrajzi Társaság könyvtára.) Aranyozott, festett gerincű, illusztrált kiadói félvászon kötésben, az első kötéstáblán színes, kőnyomatú illusztrációval, a lapszéleken apró, halvány foltosság.
19009.

Rufpreis:
4 000 HUF

Stein Aurél (1862-1943): Nagy Sándor nyomában Indiába. Ford.: Halász Gyula. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., [1931], Franklin, 1 (címkép) t.+ 183 p.+ 32 (kétoldalas, fekete-fehér képek) t. Két egészoldalas térképpel. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, a borítón némi kopással, néhány kissé foltos lappal, az előzéklap és a címkép kijár.
19010.

Rufpreis:
3 000 HUF

Varjú Elemér: Magyar várak. Ungarische Burgen. Forteresses Hongrois. Hungarian Fortresses. Bp., [1933], Műemlékek Országos Bizottsága- Könyvbarátok Szövetsége (Kir. M. Egyetemi Ny.), 211+(1) p. Gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrálva. Magyar, német, francia és angol nyelvű kísérőszöveggel. Kiadói harántalakú egészvászon-kötés, gerincen kis sérülés, egyébként jó állapotban
19011.

Rufpreis:
6 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF