Tétel

Rufpreis:

8 000 HUF

11

Beschreibung:

Cholnoky Jenő: Afrika I-II. kötet. [Teljes.] Budapest, [1930]. Lampel R. - Wodianer F. és Fiai (Franklin-Társulat ny.) [4] + 267 + [1] p. + 1 térkép (színes, kihajtható); [2] + [267]-488 p. + 1 térkép (színes, kihajtható). Egyetlen kiadás. Cholnoky Jenő ismeretterjesztő munkájának mindkét kötete szövegközti térképvázlatokkal, geográfiai ábrákkal, felvételekkel gazdagon illusztrált, jó betekintést nyújt a fekete kontinens természetföldrajzába, illetve a gyarmati sorban élő földrész néprajzába és társadalmába, népjellemtani kommentárokkal ellátva. A szerző egymástól jól elhatárolható művelődési egységekként jellemzi az észak-afrikai, mediterrán behatásokkal érintkező arab-berber kultúrát, a Guineai-öböl északi partján élő népi társadalmat, a Kongó-medence bantu néger világát, Kelet-Afrika ettől gyökeresen eltérő kultúráit, valamint a Dél-Afrikára jellemző busman-zulu civilizációt, valamennyi helyen kitérve az európai gyarmatosítók (franciák, angolok, németek, belgák, olaszok, portugálok, búrok) fontos vagy éppen elenyésző hatására. (A Magyar Földrajzi Társaság könyvtára.) Egységes, festett, díszesen aranyozott kiadói egészvászon kötésben. Jó példány.

Teilen:

Wer das Foto des Loses gemacht hat : karap_norbert