Bücher: Reise und Ortgeschichte

Zahl der Lose: 162

A nagybányai reformált egyház történetre és 1896 évi állapota. Nagybánya, 1902. Molnár MIhály 23p. Kiadói, enyhé sérült papírborítóval
19024.

Rufpreis:
6 000 HUF

Kiss István: Zalaszentbalázs Veszprém, 1935. Egyházmegyei Nyomda. 52p. Vidéki plébániák sorozat. Fűzve, gerincén minimálisan sérült papírborítóval
19025.

Rufpreis:
3 000 HUF

Linberger István (szerk.): A késmárki evangelikus fatemplomnak és a városi köztemetőnek leírása. Késmárk, 1892. (Sauter Pál ny.) 18 p. + 4 t. Egyetlen kiadás. A kiadvány címoldala szerint: ,,A helytörténeti kiadvány tiszta jövedelme a késmárki evangelikus egyház templom-építési alapjának javára fordíttatik". A táblákon a régi, döntően németek látogatta késmárki evangélikus fatemplom enteriőrje, homlokzata, illetve az építés alatt álló kőtemplom homlokzatrajza. Az első tábla verzóján régi ajándékozási bejegyzés. Fűzve, kiadói borítóban, az első fedőborítón apró foltosság, hátsó fedőborítóján apró javítás és hiány. Jó példány.
19026.

Rufpreis:
5 000 HUF

cca 1940 Háromszék vármegye képes turisztikai füzet 32p.
19027.

Rufpreis:
5 000 HUF

cca 1940 Csík vármegye képes turisztikai füzet 32p.
19028.

Rufpreis:
4 000 HUF

19029.

Rufpreis:
5 000 HUF

Gaal Mózes: Kujak Andris keleti utazása. Góró Lajos rajzaival illusztrált. Bp.,1900., Franklin, 231+1 p. Második kiadás. Kiadói papírkötésben., kisebb sérülésekkel a borítón
19030.

Rufpreis:
4 000 HUF

Bilkei Ferenc: Élmények a szentföldi úton. A szerző, Bilkei Ferenc (1872-1955) által DEDIKÁLT példány! Székesfehérvár, 1938, (Vörösmarty-ny.), 200 p. Fekete-fehér szövegközti képanyaggal illusztrált. Átkötött egészvászon-kötés.
19031.

Rufpreis:
4 000 HUF

Dr. Noszky Jenő: A Cserháthegység földtani viszonyai. Magyar Tájak Földtani Leírása III. kötet. Bp., 1940, M. Kir. Földtani Intézet, (Stádium-ny.), 283+1+5 t. (4 kihajtható)+IV p+1 színes kihajtható térképmelléklet: A cserhát-hegység földtani térképe, felvette: id. Noszky Jenő dr., 83x89 cm. Kiadói papírkötés,
19032.

Rufpreis:
4 000 HUF

Bedy Vince.Győr katolikus vallásos életének multja.Győr, 1939. Győregyházmegyei Alap Nyomdája. IV + 188 p. + 30 t. (fotóanyag). Egyetlen kiadás.Bedy Vince győri nagyprépost helytörténeti munkája Kiadói papírkötésben
19033.

Rufpreis:
4 000 HUF

19034.

Rufpreis:
4 000 HUF

Budapest et environs avec la Hongrie. Description illustrée. Bp., é.n. (cca 1910), Hornyánszky-ny., 128 p. Gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrálva. Francia nyelven. Kiadói harántalakú papírkötés, kissé foltos borítóval, belül jó állapotban.
19035.

Rufpreis:
4 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF