Bücher: Reise und Ortgeschichte

Zahl der Lose: 162

Kugler Alajos: Vezető Sopronvármegye és Sopron sz. kir. város egyesített muzeumában. 17 képes táblával. Sopron, (1903). Sopronvármegye és Sopron Sz. Kir. Város Régészeti Társulata (Röttig Gusztáv ny.) 59 + [1] p. + 15 t. (egy kihajtható) + 2 térkép (kihajtható ásatási alaprajzok). Egyetlen kiadás. Kugler Alajos (1859-1916) városi levéltárnok és múzeumi főőr munkája a régészeti korszakismertetők után a múzeumi vitrinek tartalmát ismerteti. Függelékben Sopron vármegye és város régészeti bibliográfiája. A címképként bekötött első térkép verzóján és az első fedőborítón régi gyűjteményi bélyegzések, valamint katalógusszám. Kiadói félvászon kötésben. Jó példány.
19036.

Rufpreis:
4 000 HUF

Nansen, Fridtjof: Éjen és jégen át. Rövidítve fordította: Brózik Károly. Számos képpel. 1-2. rész. [Teljes, egybekötve.] Budapest, [1898]. Lampel Róbert - Wodianer F. és Fiai (Franklin-Társulat ny.) 1 t. (címkép) + 77 + [3] p.; 79 + [1] p. Első kiadás. Beszámoló Fridtjof Nansen (1861-1930) norvég sarkkutató 1893-1896 közötti, az Északi-sarkot célzó felfedezőútjáról. A számos újítással, így például kutyaszános vontatással kísérletező expedíció nem érte ugyan el kitűzött célját, de tengerbiológiai, földrajzi kutatásai így is számottevőek. A munka eredeti nyelven 1897-ben jelent meg, ,,Fram öfver Polarhafvet, Den norska polarfärden 1893-96" címmel. Oldalszámozáson belül az expedíción készült egész oldalas felvételekkel. A címoldalakon régi gyűjteményi bélyegzés és katalógusszám. Korabeli félvászon kötésben, az első kötéstábla alsó sarkán apró kopás. Jó példány.
19037.

Rufpreis:
4 000 HUF

Csatkai Endre - Dercsényi Dezső - Entz Géza et al.: Sopron és környéke műemlékei. Fülep Lajos előszavával. Magyarország Műemléki Topográfiája II. köt. Győr-Sopron Megye Műemlékei I. rész. Szerk.: Dercsényi Dezső. Bp., 1956, Akadémiai Kiadó, 672 p.+ VIII (színes képtáblák) t. + 1 (kihajtható alaprajz) t. Második, javított és bővített kiadás. Rendkívül gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötés, sérült kiadói papír védőborítóban. Megjelent 3300 példányban.
19038.

Rufpreis:
4 000 HUF

Szőnyi Ottó: Pécs. Útmutató a városban, a környéken és a Mecsekben. Pécs, [1925 körül]. Danubia (Dunántúl Egyetemi Nyomda). IV + 136 + [8] p. + 10 t. (9 kétoldalas, egy kihajtható) + 2 térkép (Mecsek-térkép, kétszínnyomású Pécs-térkép). Pécs turisztikai ismertetője a szerb megszállást kiheverő, az Egyetem újjáalakulását követő 1920-as évek közepéről való; ebben az időben - miként az a kötetben elhelyezett Pécs-térkép nyomán is világos - a város kézművesipari, klinikai, katonai, oktatási, valamint egyházmegyei jelentőségű cívis város, erőltetett iparosítás nyomát tehát még egyáltalán nem viseli magán, határvonalai pedig a mai tágabb értelemben vett belváros határaival azonosak, Pécs maga a vasúti sínektől délre alig terjeszkedik, a Mecsek lejtői: Bálics, Szkókó, Frühweisz, Tettye már szőlőskerti vidéknek, külterületnek számítanak, a keleti végeken a Budai külváros, nyugati végein a Szigeti és Siklósi külváros húzódik. Baranya vármegye székhelyén meglepően erős az oktatás szerepe, a térképen bőségesen tallózhatunk az oktatási intézmények között. A szoros értelemben vett útikalauz előtt történeti áttekintés, illetve a közintézményeket, szolgálatatásokat, iparvállalatokat és társadalmi egyesületeket lajstromozó szaknévsor. A Pécs környéki turisztikai ismertető és túraajánlat-sorozat a 101. oldaltól. Az útmutató első kiadása az 1920-as évek elején jelent meg, példányunk a második kiadásból való. A hátsó borítón kézírásos jegyzet. Fűzve, a város címerével és színeivel illusztrált, enyhén sérült kiadói borítóban.
19039.

Rufpreis:
3 000 HUF

Sztálinvárosi helytörténeti kiállítás. (DEDIKÁLT). Múzeumi Füzetek. Szerk.: Sebők Ferenc. Bp., 1954, Népművelési Minisztérium Múzeumi Főosztálya, 42+(2) p. Kiadói tűzött papírkötés. Megjelent 4000 példányban. A felelős kiadó, Bóna István (1930-2001) Széchenyi-díjas régészprofesszor, egyetemi tanár, az MTA tagja által Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus részére DEDIKÁLT.
19040.

Rufpreis:
4 000 HUF

Mario Kos - Lanfranco Angeli: Visiting Sicily. Palermo,(1999),Arnone. Angol nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés.
19041.

Rufpreis:
4 400 HUF
11,92
13,75

19042.

Rufpreis:
3 000 HUF

Orbán Balázs: A Székelyföld leírása. I-II. köt. (Reprint kiadás, kísérőfüzettel). Bp., 1982, Helikon - Magyar Könyvkiadók és Könyvterjesztők Egyesülése. Kiadói egészvászon-kötés, viseltes kiadói papírtokban.
19043.

Rufpreis:
4 000 HUF

19044.

Rufpreis:
3 200 HUF
8,67
10,00

Barna Gábor et alii: Magyar zarándokutak. Bp., 2020, Kossuth. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóval, zsugorfóliában.
19045.

Rufpreis:
3 600 HUF
9,76
11,25

Kelemen Andor: Tut-Ankh-Amen földjén. Utirajzok Egyiptomból. Bp.,(1927.) Szent István Társulat 1 (térkép) t.+ 215 p.+ 15 (fekete-fehér fotók) t. Kiadói egészvászon-kötés, kopott borítóval, a címlap utáni hét lap meglazult, egy lap hiányzik és egy lap kijár.    vitéz Tárczay Felicides Román (1888-1965) a szálasi kormány későbbi államtitkárának ajándékozási soraival, dátumozva (1935. V. 28.)
19046.

Rufpreis:
1 800 HUF

Sergio Lerman: Safed: City of Light. Jerusalem, 2000. Kiadói vászonkötésben.
19047.

Rufpreis:
1 800 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF