A nagykállói járás múltja és jelene. Szerk.: Csepelyi Tamás, Ratkó József, Orosz Gézáné, Szücs Imre. Nagykálló, 1970, Nagykállói Járási Tanács VB. Egyetlen kiadás. Fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, a könyv jó állapotban, a védőborító kissé sérült, fakó, foltos. Hozzá a kötet szerkesztője, Ratkó József (1936-1989) József Attila-díjas költő, a nagykállói Krúdy Gyula Járási Könyvtár (ma Ratkó József Városi Könyvtár) igazgatójának saját kezűleg írt, a könyv tiszteletpéldányához mellékelt levele, Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus részére.
Hol sírjaink domborulnak. Az 1848-49-es forradalom és szabadságharc a mai Szlovákia területén. Összeáll.: Görföl Jenő, Kovács László. Dunaszerdahely, 2003, NAP Kiadó. Kiadói kartonált papírkötés.
Magyarország képekben. Honismertető album. I-II. köt. Szerk.: Nagy Miklós. Bp., 1989, Közgazdasági és Jogi Könyvkiadó - Helikon. Az 1870. évi Heckenast-kiadás reprintje, kísérőfüzettel. Kiadói félvászon-kötés, kissé sérült műanyag védőborítóban.
Lám Frigyes: A győri német színészet története (1742-1885.) Győr, 1938., Győregyházmegyei Alap Nyomdája. Kiadói papírkötés, szakadt borítóval, sérült, hiányos gerinccel.
Kisgyörgy Zoltán: Háromszéki harangok. (DEDIKÁLT). Sepsiszentgyörgy, 1996, T3 Kiadó, 27+(1) p. Kiadói tűzött papírkötés. Megjelent 3000 példányban. A szerző, Kisgyörgy Zoltán (1936- ) geológus, geológiai és helytörténeti szakíró által DEDIKÁLT példány (Dr. Szele Lajosnak).