Bücher: Reise und Ortgeschichte

Zahl der Lose: 162

Praznovszky Mihály: Veszprém anno... Fotográfiák a régi Veszprémről. Veszprém, 2001, Művészetek Háza. Kiadói kartonált kötés, gazda képanyaggal, jó állapotban.
19048.

Rufpreis:
3 000 HUF

A nagykállói járás múltja és jelene. Szerk.: Csepelyi Tamás, Ratkó József, Orosz Gézáné, Szücs Imre. Nagykálló, 1970, Nagykállói Járási Tanács VB. Egyetlen kiadás. Fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, a könyv jó állapotban, a védőborító kissé sérült, fakó, foltos. Hozzá a kötet szerkesztője, Ratkó József (1936-1989) József Attila-díjas költő, a nagykállói Krúdy Gyula Járási Könyvtár (ma Ratkó József Városi Könyvtár) igazgatójának saját kezűleg írt, a könyv tiszteletpéldányához mellékelt levele, Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus részére.
19049.

Rufpreis:
3 000 HUF

Hol sírjaink domborulnak. Az 1848-49-es forradalom és szabadságharc a mai Szlovákia területén. Összeáll.: Görföl Jenő, Kovács László. Dunaszerdahely, 2003, NAP Kiadó. Kiadói kartonált papírkötés.
19050.

Rufpreis:
3 000 HUF

Hegedüs Pál - Jaksics György: Üdvözlet Kisbérről. Bp., 2008, magánkiadás. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban. Megjelent 1000 példányban.
19051.

Rufpreis:
3 000 HUF

Álomvárosok Európában. Ford.: Striker Judit. Bp., 2000, Magyar Könyvklub, kiadói kartonált papírkötés, jó állapotban.
19052.

Rufpreis:
3 000 HUF

Magyarország képekben. Honismertető album. I-II. köt. Szerk.: Nagy Miklós. Bp., 1989, Közgazdasági és Jogi Könyvkiadó - Helikon. Az 1870. évi Heckenast-kiadás reprintje, kísérőfüzettel. Kiadói félvászon-kötés, kissé sérült műanyag védőborítóban.
19053.

Rufpreis:
3 000 HUF

Hedin, Sven: Csangpo láma zarándokútja. Ford.: Gergely Jolán. Bp., [1922], Genius (Világosság-ny.), VIII+272 p. Kiadói papírkötés, sérült, kissé foltos borítóval, hiányos gerinccel, néhány minimálisan foltos lappal, tulajdonosi névbejegyzéssel.
19054.

Rufpreis:
1 800 HUF

Csánki Dezső: Körösmegye a XV-ik században. (Székfoglaló értekezés.) Bp., 1893, MTA, 153+1 p. Papírkötés, intézményi bélyegzéssel.
19055.

Rufpreis:
2 400 HUF

Horváth Tamás - Müllner Jenő: Hegyvidéki fotográfiák. Bp., 19997, Hegyvidék Szerkesztősége. Kiadói kartonált kötés, gazdag képanyaggal, jó állapotban.
19056.

Rufpreis:
3 000 HUF

Lám Frigyes: A győri német színészet története (1742-1885.) Győr, 1938., Győregyházmegyei Alap Nyomdája. Kiadói papírkötés, szakadt borítóval, sérült, hiányos gerinccel.
19057.

Rufpreis:
3 000 HUF

Kisgyörgy Zoltán: Háromszéki harangok. (DEDIKÁLT). Sepsiszentgyörgy, 1996, T3 Kiadó, 27+(1) p. Kiadói tűzött papírkötés. Megjelent 3000 példányban. A szerző, Kisgyörgy Zoltán (1936- ) geológus, geológiai és helytörténeti szakíró által DEDIKÁLT példány (Dr. Szele Lajosnak).
19058.

Rufpreis:
3 000 HUF

Juhász Kálmán: A Csanádi püspökség története 1386-1434./ Csanádvármegyei Könyvtár/ Makó, 1947. Szent Gellért nyomda. VI + 143 p.; Kiadói papírkötésben
19059.

Rufpreis:
3 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF