Radisics Milán: Magyar szürke. A puszta vándorainak képes krónikája. Bp., 2008, Geographia Kiadó. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban, helyenként kissé foltos. A szerző által DEDIKÁLT példány.
Granasztói György: A városi élet keretei a feudális kori Magyarországon. Kassa társadalma a 16. század derekán. Korall Társadalomtörténeti Monográfiák 2. Bp., 2012, Korall. Kiadói kartonált papírkötés, volt könyvtári példány.
Európa álomútjain. A legszebb tájak és városok. Ford.: Farkas Tünde. Bp., 2006, M-érték Kiadó. Rendkívül gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban, újszerű állapotban.
Kovács Endre: Millesimus MM. Fotóalbum Alsóörsről a Millennium évében. Alsóörs, 2000, Alsóörsi Önkormányzat. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Magyar, német, angol és francia nyelven. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban, az előzéklapon és a címlapon kisebb felületi sérüléssel.
[Chun, Karl (1852-1914)] Chun Károly: Mélytengerek világa. Ford.: Dr. Szilárdy Zoltán. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára III. köt. Bp., 1902, Lampel R. (Wodianer F. és Fiai). Szövegközi és egészoldalas képekkel, térképekkel illusztrálva. Átkötött félvászon-kötésben, kissé kopott borítóval, helyenként sérült, hiányos lapokkal.
Die Seebäder Italiens. (Róma, 1934), E.N.I.T., 259 p. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Német nyelven. Kiadói illusztrált papírkötés, kissé sérült, foltos borítóval, laza, részben szétváló fűzéssel.